Rüyada “Badem” Görmek

Badem
Rüyamda badem gördüm anlamı, Rüyamda badem görmek, servet, sermeye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber bol nimettir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

RUYADA BADEM GÖRMEK: Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Bir kimse Rüyamda badem gördüm derse, anlamı servet, sermeye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber nimettir. Eğer kabuklu ise, zorlukla kazanılan paraya, eğer bademin içi gördü ise, kolaylıkla elde edilecek mala yorumlanır.

Rüyada Badem Kırmak

Bir kimse rüyamda badem kırıyordum derse, müşkül durumda olan işlerinin kolayca halline bazende rüyada badem kırmak, zor olan işlerde başarılı olmaya ve kazancının zorda olsa artacağına delalet eder.

Rüyada Badem Ağacı dikmek

Rüyamda badem ağacı dikiyordum bu şekilde kendinizi görmek bol şansa kariyere ve erkek için evliliğe, kadın için hayırlı evlatlara delalet eder. ‘Rüyada badem ağacı görmek, yorumuna bakarsanız rüyanızın daha detaylı manasını öğrenebilirsiniz.

Rüyada Tatlı ve Acı Badem görmek

Rüyamda Tatlı badem gördüm diyorsanız yorumu, helâl mal, mülk, para ile yorumlanırken bazende bu rüyanız rüyada altın görmek ile aynı yorumlanabilir bu kısmı sadece rüya tabirlerine göre kıymetli şeylere işaret eder. Rüyamda acı badem gördüm anlamı ise, haram mala tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Badem Yağı görmek

Rüyamda badem yağı gördüm onu sürüyordum bu şekilde rüyanızı hatırlıyorsanız, Rüyada badem yağı görmek Dünya malı elde etmeye hayır ile yorulur bazende mana itibariyle dünya malı öyle pek de kolay elde edilecek türden değildir. Kısaca Rüyayı gören kişinin zar zor’da olsa büyük mala sahip olacağı olarak ifade edilip yorumlanır.

Rüyada Ağacından Badem koparmak

Bir kimse rüyamda badem ağacından badem topluyordum kendimi bu şekilde gördüm derse, yani badem ağacından badem koparmak; Dava ile düşmanlıkla cimri bir kimseden mala sahip olmaktır. Acı badem koparmak; doğru söze işarettir. Tatlı badem toplamak, tatlı çağla toplamak, yada rüyada çağla görmek de aynı şekilde yorumlanır. Tatlı badem yani tatlı çağla; helal maldır.

Rüyada Badem Ağacına çıkmak

Rüyamda çağla yada rüyada badem ağacına tırmandığını veya çıktığını, çıkmaya çalıştığını gören kişinin, borç verdiği kimselerden borçlarını tahsil etmeye ve onlara karşı maddi olarak üstün gelmesi ve hakkı olan malı ya da parayı kolaylıkla almasına yorumlanır. Rüyada badem ağacına çıkmak kısaca Rüyayı gören kişinin uzun bekleyişlerinin ardından mükafatını kolayca alacaktır.

Rüyada Badem Almak

Pazardan yada bir yerden, yada bir kimseden badem aldığınızı görmek, eğer badem kabukluysa zahmetli kazanca, rüyada kabuğu kırılmış badem almak kolay geçime zahmetsiz kazanca yorumlanır.

Rüyada Bademli Dondurma Yemek

Badem tadında dondurma yediğini görmek yani Rüyada bademli dondurma yemek, kişinin ahlakının güzelleşeceğine ve dileklerinin kolayca gerçekleşeceğine alamettir.

Rüya ilmine Vakıf Alimlere Göre Rüyada Badem Görmek

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada bir çok bademi olduğunu görmek, kavga ve düşmanlığa yorumlanır.

İbni Şirin (r.a.) demiştir ki: Badem görmek, nimet, rızık ve sı­kıntı ile tabir olunur. Bir rivayete göre badem içi ilme tabir edilip, yorumlanır.

Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada badem görmek, üç şeye işarettir. Gizli mal, şifa ve rahat bir hayat.

Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: Rüyada badem görmek, garib bir adam tarafından piyasa fiyatlarının altında kimseye sezdirmeden mal almaya tabir edilip, yorumlanır.  Üzerine badem kabuğu döküldüğünü gören kimse, yeni aldığı bir elbise giyer. Hastalığın ortadan kalkmasına işarettir, kabrinde, kefeninde bulunan ölüye delalet eder, yeşil badem görmek; hayıra delalet eder.

Dini Rüya Tabirleri rüyalarınızın mana kazanıp, anlam bulduğu yer. Rüyamda Badem görmek ile ilgili rüyanızın daha ayrıntılı İslami yorumunu öğrenmek için bize rüyanızı yazın, ‘Rüyamda Badem gördüm ne anlama gelir?, ‘Rüyamda Badem yemek, Rüyamda Badem yedim dalından nasıl ne şekilde yorumlanır? Kişiye özel rüyanızı tabir etmemizi isterseniz, bize yazın gördüğünüz rüyaların psikolojik manası ve yorumu, için bize ulaşın, modern ve dini rüya yorumları ile rüyada Badem hakkında tüm rüyanızın anlamları burada!

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Adil Kartal dedi ki:

  Bir akşam vakti evimize arap bir akrabamız geliyor.Televizyonun karşısına oturuyor.Televizyon sehpasının yanındaki bir naylon poşette badem var poşetin yanında da bir iki tane badem var onları yiyorum daha sonra pencereye perde cekiyorum ve daha sonra perdeyi düzgün takamadığım için perdenin bir parçasını söküp arıyorum bu esnada da yanımda annem ve ablam var rüyamın yorumu nedir acaba.

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Adil be Rüyanızın yorumu: Her hangi bir arabi ayın veya günün akşam vaktini görmek, rahmet ve mağfirete, tövbe ve istiğfara işaret eder. Arap bir misafirin gelmesi, yabancı kimseler ile yeni dostluklar kuracağınıza yorumlanır. Rüyada Perde görmek ise, özel hayatıyla ilgili konuları her kesle paylaşmaması gerektiğine, ve varsa daha önce paylaştığı şeyler bunların unutulup konularının kapatılacağına yorumlanır.

 2. CEYLİN dedi ki:

  RÜYAMDA BİR TORBAYI AÇIYORUM BADEM YEMEK İÇİN ANCAK BADEMİN ÇÜRÜMÜŞ VE EZİLMİŞ OLDUĞUNU GÖRÜYORUM RÜYAMI YORUMLARSANIZ SEVİNİRİM.

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Merhaba Ceylin, rüyada çürümüş badem görmek umut ettiğiniz bir şeyin gerçekleşmeyeceğine ve rüyada torba açmak beklenmedik bir haber almaya delalettir.saygılar

 3. Rüyamda çağla ağacına çıktığımı gördüm. Rüyada çağla ağacı görmek ne anlama gelir? ( Emine ) dedi ki:

  Hayır olsun bu sabah bir rüya gördüm.
  Rüyamda topraklı bir tepede bir tarafı uçurum .Çağla ağacına çıktım ve yemeye başladım. öteki dala geçeyim derken dal kırılıyorum Rüyamı yorumlayabilirmisiniz acaba
  teşekkür ederim.

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Emine, rüyanız güzel ve hayırlı bir rüyadır. Rüyada çağla ağacı görmek, yardımsever ve fedakar bir kimse olmaya, iş hayatında ise başarılı olup mevki sahibi olmaya yorumlanır.

 4. fahriye dedi ki:

  meraba .rüyamda badem toplayacağımı duyuyordum ve çok seviniyordum

 5. fahriye dedi ki:

  meraba .rüyamda badem toplayacağımı duyuyordum ve çok seviniyordum yorumlarmısınız rica etsem

 6. Nur dedi ki:

  Mrb, hayir olsun ,rüyamda bir badem agaci gördüm yemyesil yaprakları vardi ve baya yuksekti dallari dallar bana doğru eğildi bi el tarafından sanki ve ben o bademleri tek tek alip aldigimi yedim, sizce ne ifade ediyor?

 7. ayse dedi ki:

  Ruyamda kizim kuruyemis istiyor ben de kuruyemis torbalarini karistirirken sadece posette bademleri goruyorum. Kizim badem degil baska sey istedi diyerek badem posetini birakiyorum

 8. Seher hamooglu dedi ki:

  Bende dun pazara gittigim zaman yesil bademi gordum boyle sasirdim o gunde kuru bademi tasla kirarak yedim arada kac hafta gitti ruyamda kur badem gordum koskocaman bir tarla dolu bademdi ama yemiyordum acaba bunun cvpi nedi?

 9. ASİA dedi ki:

  TASLI CAKILLI TOPRAKLI EGİMİL YOLA YURUYORKEN TEPEDE EŞİM ELİNİ UZATMISTI HADI VER ELINI AZ KALDI CEKIYIM CIK YUKARI DEDI.
  BU YOLDAN COK YORULDUM KISA DUZLUĞU DOLASARAK GELCEM DIYIP YAMACTAN KAYAR GIBI INDIM INDIGIM YERDE BADEM AGACI VARDI 3 BADEM KOPARIP ELIMDE TUTUM.

 10. Defne dedi ki:

  Ruyamda badem in icinden 2tane cikti onu yedim yorumlarmisinhz