Rüya ile amel edilir mi?

Rüya ile amel edilir mi ile ilgili bilmek istediğiniz her şeyi burada bulabilir, rüya ile amel arasında bilinmesi gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Amel kelimesi çeşitli anlamlarda kullanılabilir. Rüya ile amel edilir mi? Sorusuna cevap verebilmek için amel kelimesini dini bir terim olarak kullanmalı ve aynı şekilde “eyleme geçmek” anlamında değerlendirilmelidir. Gördüğünüz rüyalardan anlamlar çıkarmalısınız. Çünkü herkes bilinçaltında bulunan, geleceği veya geçmişi ile ilgili olan durumları görmektedir. Bu yüzden rüya ile amel edilir mi? Sorusuna duruma göre “evet” cevabını verebiliriz. Ancak burada “duruma göre” kelime grubunun altını çizmek gerekiyor. Çünkü rüyalar bazen yanlış yorumlanabilmektedir. Örneğin istihare namazı kılınıp ardından uykuya dalındığında yeşil veya beyaz ışık görürseniz rüyada amel edebilirsiniz. Çünkü Kur’an-ı Kerim’de bu konu üzerine yazılmış çeşitli ayetler bulunmaktadır. Yeşil ve beyaz ışık görmek yapmayı düşündüğünüz bir işin hayırlı olacağına, kırmızı ve siyah görmeniz ise hayırsız olacağına delalet etmektedir.

Her rüyayı doğru yorumlayıp yorumlamadığınız için dikkat etmelisiniz. Rüyalar bazen olayların tersini gösterebilir. Burada size düşen rüyalarınız ile aranızdaki bağı çözebilmek, gerekli sembolleri kavrayabilmektir. Ancak bu şekilde “Rüya ile amel edilebilir mi?” sorusuna olumlu cevap verebilirsiniz.  Aksi takdirde tüm değerlendirmeleriniz veya rüyanız hakkındaki yorumlarınız tahmin üzerine olup herhangi bir kesinliği olmayacaktır.

Rüyaların dilini çözebilmeniz için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri ne kadar başarılı kullanabilirseniz, rüya yorumlama yeteneğinizi o ölçüde artırmış olursunuz. Rüyaları yorumlamayı başaran kişiler amel etmek konusunda da yol kat etmiş olurlar. Rüyalarda önemli olan hangi nesneyi veya canlıyı gördüğünüz değildir. Gördüğünüz şeyin size olan davranışı ve sizin için olan anlamı önemlidir. Her nesne farklı kişilerde çeşitli yorumlanır. Doğru yorumlama yapabilmek istiyorsanız kendiniz ile rüyalarınız arasındaki ince çizgiyi korumayı sağlamalısınız.

“Rüya ile amel edilir mi?” sorusuna net bir cevap vermek istiyorsanız kendi tecrübelerinizi de kullanabilirsiniz. Rüya konusunda araştırma yapmalı ve çeşitli rüya tabirleri kaynaklarını incelemelisiniz. Gördüğünüz rüyalar ve onların yorumunu kendiniz yapmalı; gelecekte yaşadıklarınız ile ilişkilendireceksiniz. Ne kadar birbiri ile uyumlu olduklarını ölçtüğünüzde rüyalarınız ile iletişim halinde olabilirsiniz. Rüyaların önemi üzerine İslam kitabı Kur’an-ı Kerim’de bir çok ayet olduğunu hatırlamalı ve insanlık için çok önemli bir olgu olduğunu bilmelisiniz.

Dini Rüya Yorumları Google Plus’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Derya dedi ki:

  Rüyamda Kabeyi tavaf ediyordum çok duygulandım ağlamak geliyordu içimden fakat Kabe diye şapkalı heykel tavaf ediliyordu rüyamın içinde bunun yanlış olduğunu kendime söylüyorum bu arada ben umreye gitmeyi düşünüyorum sanırım bilinçaltı rüyamı yorumlarsanız sevinirim.

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Hayırlı günler görmüş olduğunuz rüyada yapacağınız ziyaretin vesveselerine uğramışsınız rüyanız sizin için hayır ve büyük bir kısmete işaret ziyaretinizi tamamlamanız sizin için hayır getirir saygılar.Saygılar

   1. Derya dedi ki:

    Tesekkurler.. Yorumlarınız için.

 2. arzu sağlam dedi ki:

  Merhaba yaklaşık 1 senedir ikinci çocuğum olsun istiyorum o yüzden farklı rüyalarım oluyor.Rüyamda üstüme karınca düşüyor ve ben karnımı açıyorum karıncayı görüyorum kafamı kaldırıyorum dolapta biraz daha büyük karınca görüyorum.Rüyamın durumumla bağlantısı var mı?Yorumunuz için şimdiden teşekkürler 🙂

 3. Berivan salaz dedi ki:

  Iyi akşamlar ben rüyamda gördüm nisan var bizim evde ama kimin olduğunu bilmiyordum babam git akrabalarını filan çağır gelsin diyordu ben gittim kimse gelmedi nisana sonra annem babama şöyle dedi ev istemeye geldiğinde kafana yatmazsa yine verme deyince orada benim nişanım olduğumu öğreniyorum ama kimse nisana gelmedi yani nisan olmadı yorumlaya bilirmisiniz.

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Merhabalar görmüş olduğunuz rüyanın tabiri hayatınıza ailenizin istemediği birinin gireceği fakat bu kişi ye ilerleyen zamanlarda ailenizinde ısınacağına işarettir.

 4. Emine Öztürk dedi ki:

  rüyamda aıds hastası insanlar çocukları kaçırmaya çalışıyordu bende onları kurtarmaya çalışıyordum ne anlama geliyor. çok merak ediyorum bir kaç ay önce çocuk kaçırma ile konuşmuştuk onunla ilgisi yoktur her halde değil mi?

 5. ilayda dedi ki:

  rüyamda namaz kılıyordum.namazı bitirince seccadenin üzerinde kağıda yazılı arapca yazı buldum hocama tercüme ettirdim kağıtta;siz birbiriniz için hayırlı değilsiniz atrılın yazıyordu.

 6. Nasıyani dedi ki:

  Bn rüya ile amel edilir mi bölümüne bi göz attım acaba istihare ile ilgili görülen rüyada yeşil beyaz gibi bunlarla ilgili bir de çeşitli ayetler var demişsiniz bunları ayet nosu olarak sizde n alabilir miyiz çünkü bn böyle bişey hiç okumadım ve biliyorum ki istiarr bir rüya işi değil duanın sonrası içine ne doğdugudur sizden ricam İslami adı altında bi iş yapıyorsanız bizcelerle hareket etmeyip iyi araştırıp dayanağini vererek yazın çünkü insanlar bunu okuyor sizin verdiğiniz yanlış cümlelerin bedeli ve hesabı yi düşünülmeli selametle

 7. Gonul dedi ki:

  Basini bir erkegin yuzune yaslamak ne anlama gelir?

 8. Rüyamda at eti yediğimi gördüm. Rüyada at eti yemek ne anlama gelir? ( Nagihan ) dedi ki:

  Rüyamda kuzu çevirme gibi at çevirmesi yapıyoruz birinci kızardı ikinci kızarırken canlanıyor ateşin sıcaklığından can havliyle fırlıyor beton merdivenden ve ona geçirilen çevirmek için demir alnının ortanıda kaçıyor verengi kızıl kahve oluyor ayrıca kızar attan bir parça kopartıp ağzıma az birşe y alıp yiyiyorum bunun yorumu nedir acaba

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Nagihan, Rüyada at çevirmesi yemek, dert, tasa ve sıkıntı yaşamaya, bazı musibetler ve hasatlık yaşamaya tabir edilir.

 9. nergiz dedi ki:

  bu aralar sikintil hissediyorum kendimi ruhum cok yorgun ve bu aralarda qarip ruyalar gormedeyim….. orneyin gecen ruyamda sanki lanetlenmis gibiydim karanlik yamurlu bulutlu bi aksam elimi neye dokundursam uzerime dusuyo gecdiyim yer yikiliyo ablama diyorum sen gec elini uzat bak bisey oluyomu olmuyo o zaman ama bende oluyo ve ses geliyo sen karanlik goreceksin sadece gozunu kapadiginda ruya gormuyceksin…..sonra kendimi kor oldum zannetdim cok korkdum bu ruyadan sonra …. icim icimi yiyor o gundden beri lutfen beni aydinlatin……simdiden tesekkurler

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca