Gerçek Dışı Rüyalar

Gerçek dışı rüyalar üç kısma ayrılır. Bunlar şu üç çeşit uyku içerisinde görülen rüyalardır:

 1. Himmet uykusu içinde görülen rüyalar.
 2. İllet uykusu içinde görülen rüyalar.
 3. Şeytan uykusu içinde görülen rüyalar.

Sıkıntılı bir şekilde yatağına yatıp uyuyan bir kimsenin uykusuna “himmet uykusu” adı verilir. Böyle bir uyku içerisinde görülen rüyanın gerçekle bir ilgisi yoktur. İllet uykusu, hasta bir kimsenin uykusuna verilen isımdjr. Hastalıklı bif kimse çoğu zaman yatakta olduğu için sıkça ve çeşitli rüyalar görmektedir. Hastalık halinde görülen rüyalar gerçek dışıdır.

Şeytan uykusunda ise kişi rüyasında ruhsal varlıklar görüp onlarla sarmaşdolaş olur. Hatta o derece yakınlık olur ki, sonunda gusletmek gerekir. Böyle rüvalarjn da gerçek rüya ile bir ilgisi yoktur. Yüce Allah bu hususta şöyle buyuruyor:

Dini Rüya Yorumları Google Plus’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Rüyamda kobra ve engerek yılanının birbirlerini ısırdıklarını gördüm. Rüyada kobra ve engerek yılanı görmek ne anlama gelir? ( Ebubekir Tekir ) dedi ki:

  Rüyamda bir kobra yilani ile bir engerek yilaninin kendi baslarini sürekli isirmalarini buna ragmen ölmemelerini, daha sonra 5 yaslarinda bir erkek cocugunun bu iki yilani tutarak baslarini agzinda cigneyerek öldürdügünü gördüm. Ne kadar arasamda maalesef yakin bir sey bulamadim. yardimci olursaniz sevinirim. Sadece cok hafif bir korku hissi vardi.

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Ebubekir, rüyanız hayırlara vesile olsun inşallah, rüyada kobra yılanı görmek, bereketli ve bol kazançlı bir dönemde olmaya, ömrünün uzun günahlarının af olmasına, rüyada engerek yılanı görmek, sıkıntı, üzüntü yaşamaya halk içinde itibarını ve saygınlığını kaybetmeye, rüyada kobra ve engerek yılanının başlarını ısırması, zor ve zahmetli olan yollardan geçerek elde ettiği kazancını ve malını bir anda kaybedecek olmaya ve maddi olarak sıkıntıya düşmeye, düşmanınızın olmasına ve büyük zararlar verecek olmaya yorumlanır.

 2. Mehmet dedi ki:

  İlk gün rüyamda iki tane güneş gördüm, biri ufuk çizgisine çok yakın yani batıyor mu doğuyor mu belli değil, diğeri ise daha yukarıdalar. iki üç gün sonraki rüyamda iki yıldız gördüm biri çok parlak diğeri ona yakın ama ondan daha küçük ve daha az parlak. Yıldızlara bakarken parlak yıldızın dünyayı ay gibi aydınlattığını farkettim. o anda yıldız önünü beyaz bulutlar kapladı dünyada bir panik havası ve kıyametin koptuğunu anlayıp, çok kötü ve ansızın yakalandık Allah’ım sen bizi affet diye ağlayarak duaya başladım. yine iki üç gün sonraki rüyamda Recep Tayyip Erdoğan’ı gördüm, tokalaştık ve gözlerinin içine baktım, hep aklımda Fethullah Gülen mi, Tayyip Erdoğan mı sorusu vardı ki gözlerinde ki güveni görünce Tayyip Erdoğan’ın haklı olduğuna inandım. Bundan iki üç gün sonraki rüyamda bir dağdayım ama dağ kumgibi ben de ondan büyükceyim, ve haşa bir ayet duyuyorum ‘dağlara güvenme dağlar savrulur, denizlere güvenme denizler kurur, bir tek Allah’a güven o seni korur’ diyordu duygulanıyorum ve haşa bu ayet üzerinde düşünmeye başlıyorum.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca