Rüyalar Önem Sırası

Devlet  reislerinin gördüğü rüyalar, alimlerin gördüğü rüyalardan daha önemlidir. Alimlerin rüyası ise cahillerin rüyasından daha önemlidir. İslâm’a bağlı devlet büyükleri hakkında Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruyor:

“Yâ eyyühellezîne âmenû etıy’ullâhe ve etıy’ur rasûle ve ülil emri minküm…” “Ey inananlar! Allah’a itaat edin. Peygamber’e ve sizden buyruk sahibi olanlara itaat edin…”

Bu konuda Allah Rasülü (s.a.v.) de şöyle buyuruyor: “Kim (Allah ve Rasülü’nün tavsiye” ve emirlerinden yana olan) sultana bağlılık gösterirse muhakkak ki Allah’a ve Rasülü’ne bağlılık göstermiş olur.” Cömertlerin rüyası cimrilerin rüyasından daha önemlidir.

Cimriler bir hadis-i şerifte Allah Resulü tarafından şöyle verilmektedirler: “Cimri, zühd ve takva sahihi bile olsa asla cennete giremez. Allah. Rasülü bir hadis-i şeriflerinde de “Veren el, alan elden hayırlıdır.”

Fakir ve yoksulluk halinde bulunan kimsenin gördüğü rüyanın genelde önemi yoktur Çünkü yoksul ve fakir kimse sürekli sıkıntı ve stres içerisindedir. Huzursuz ve bunalımlı ev hanımlarının gördüğü rüyalar da önem taşımazlar. Onların huzursuzluğu gece rüyalarına da yansımaktadır. Ancak hayız, nifas veva cünüp halindeki kimsenin gördüğü rüya gerçek olabilir.

Dini Rüya Yorumları Google Plus’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Şeref Baygüt Rüyamda merdivenin altında birini sakladığımı gördüm manası nedir dedi ki:

  rüyamda merdivenin altında birini sakladığımı gördüm. Rüyamın anlamı nedir.

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Şeref, zor olacak olan bir işi alnının akı ile yerine getirip başarılı olmaya ve herkesin takdirini kazanmaya delalettir.

 2. Rüyamda babamın çok zayıfladığını gördüm. Rüyada baba görmek ne anlama gelir? ( Hatice ) dedi ki:

  Rüyamda babam çok zayıflamıştı elleri ve ayakları çok irileşmiş boyuda bir o kadar uzamıştı üzerinde asker üniformasına benzeyen rengi biraz soluk bir kıyafet vardı kafasındada şapka.bana baban bu diyorlar tanıyamadım hiç konuşmadı benimle hastamı diye etrafımdakilere sordum evet dediler kansermi diye sordum ve ağlamaya başladım

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Hatice, rüyanız hayır olsun. Rüyada babayı zayıflamış görmek, aile içinde yaşanacak bazı sıkıntılar ve sorunlar yaşanmasına ve bunların zamanla düzelecek olmasına yorumlanır.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca