Rüya nedir?

Rüya nedir nasıl yorumlanır rüyalar nasıl anlaşılır, Rüyaların açıklaması nedir? Rüya kişinin uyku halindeyken gördüğü rüyanın vasıflarına göre sıralanır. Rüyalar kişilerin düşünde uyku esnasındaki  halinde kişinin bir takım hayali şeyleri görmesidir. Uyandığında hatırlar veya günlerce sonra bile hatırlayabilir, Kişi uyku esnasın dayken de rüyada olduğunu anlar bunu alimler ve İslami rüya tabirleri yorumcuları rüya nedir konulu açıklamalarında beyan etmişlerdir.  Rüyaların vasıfları ve çeşitleri vardır bunları’da aşağıda sizler için detaylı anlatacağız. Rüya Tabirleri yorumu yapan büyük Rüya tabirleri yorumcularına göre ulema-i kiramın bahsettikleri rüyaların genel hali üç çeşittir.

1- Rahmani rüya; Yani allahu teala hz. tarafından (alemi manam’da) yani rüya aleminde hayırlı ve ulvi görülen rüyalardır.
2- Şeytani rüya; yani alemi menam’da rüya aleminde şeytanın delaleti ile görülen korkunç ve çirkin rüyalar İslama muhalif olan rüyalardır.
3- Bilinç altı rüya; buna bazı benzer örneklerden insanın fazla yemekten dolayı midesindeki dolgunluk tan veyahut humma gibi bir hastalığın tesirinden gündüz meşgul olduğu şeylerle zihnin dolu bulunmasından karışık rüyalar görülür bu rüyalara bilinç altı rüya denir.

İbni sirin demiştirki; Sağ tarafına yatan bir adamın gördüğü rüya hayırlı olma olasılığı ve tesir görme olasılığı yüksektir er yada geç zuhur eder. Sol tarafı üzerine yatan veya arka üstü uyuyan kimsenin gördüğü rüya ervah tarafından gösterilen şeyler olup bunlarında bir çoğu vaki ve zahir bulur. Yüzü koyun yatan kimsenin gördüğü rüya ise bilinç altı olup kati yen ehem niyeti ve önemi yoktur.

Rüyaların en kuvvetli ve itibar edilmesi gereken zamanlardan biride ilk bahar ve yaz zamanlarıdır. Bu zamanlarda görülen rüyalar, daha anlaşılır ve hatırda kalıcı olur. Genel olarak rüyalar sabaha karşı ve gündüz görülen rüyalar gece görülen rüyalardan daha çabuk zuhur eder. Bazı rüyalar çok önceleri görülür ama bazende görülen bu rüya 20 sene sonra bile zuhur edebilir, manası ve yorumu gerçekleşebilir, buna örnek vermek gerekirse; Yusuf Aleyhisselamın rüyası tam 20 sene sonra yorumu gerçekleşmiştir.

Bir rüyanın beklenilen zaman için’de yorumunun gerçekleşmemesi onun rahmani ve ulvi salih rüya olmadığına delalet etmez.

Dini Rüya Yorumları Google Plus’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Gülten Yacan dedi ki:

  Merhaba, kızımla yemyeşil ıslak çocukluğumun geçtiği boş arazideydim, burayı kızıma gösterip birde çocukken karda leğenleri keser kayardık ya öğle firen yaparak kayalım düşmeden aşaya ineriz diyodum ama çimenler okadar güzel ışıldıyorduki güneş gibi parlıyordu lütfen merak ettim yorumlarsanız sevinirim kızım 21 yaşında okuyor. Yorumunu bekliyorum saygılar..

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Merhaba, Gülten hanım, Rüyanız hayırlara vesile olmasını dileriz. Güzel ve manidar ve maziyle alakalı bir rüya görmüşsünüz. Rüyanızı kısaca bir bir yorumlayalım: Rüyada kızını görmek, hayırlara delalet eder. Kız çocuğu, rüya sahibi için güzel ve mutlu günler, anlamına gelir.

   Rüyada kızınıza maziden bir sahne göstermek, kızınızın akıbetinin hayırlı olacağına tahsilatının yükselmesine yorumlanır. Rüyada kaymak ise bir halden bir hale geçmeye yorumlanır. Rüyada kaymak kişi hasta ise iyileşmesine şifa bulmasına, sıkıntıları varsa refaha çıkmaya yorumlanır.

 2. volkan dedi ki:

  merhaba ruyamda kız arkadaşimla arabada gezerken marketin önünde duruyoruz iceri girip bişeyler alırken kız arkadaşım arabayla basıp gidio bunun anlamını açıklarmısınz

 3. Rüyada eşek eti yediğimi gördüm. Rüyada eşek eti yemek ne anlama gelir? ( Halil ) dedi ki:

  RÜYADA EŞEK ETİ YEMEK

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Halil, Rüyada eşek eti yediğini görmek, hayır ile tabir edilmez, sıkıntı, dert ve hastalık ile yorumlanır. Maddi anlamda sıkıntı yaşamaya kazanılan her şeyi kaybetme ile tabir edilir.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca