Rüya Kaç Saniye Sürer

Rüya ile ilgili en çok sorulardan biri olan, Rüya kaç saniye sürer ile ilgili bilmek istediğiniz herşeyi kolayca burada bulabilir, detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bilim adaları tarafından yapılan araştırmalara rağmen herhangi bir rüya görme süresi hakkında bir kanıya varamamış olsalar da, bir kısım bir kaç saniye sürdüğünü iddaa ediyor, belirli bir kısmında saatlerce sürdüğü konusunda fikirlerini beyan etmişlerdir.

Bu tarz tartışmaların sürdüğü şu dönemde Dr. B. Klein isimli Amerikalı ünlü bir bilim adamı yardımcılarıyla birlikte detaylı bir çalışmalara başladı. Gönüllü olarak seçilen kişilerin üzerinde hipnotize edilerek uyutuldu. Belli bir süre sonra uyandırıp rüyaları dinledi. Netice sonrasında, bir rüyanın 20-25 saniye geçmeyecek bir şekilde olduğunu tespit etti. İşin tuhaf tarafı şuydu ki ; Gönüllüler uyandırıldığında, üç beş saniye bile sürmüş olan süren rüyalarını sanki saatlerce yaşamış gibi anlatıyorlardı.

Hatta düşünün ki: bazıları rüyalarının saatlerce sürecek şekilde hikaye halinde yazabileceklerini iddaa ediyordu. DR. Klein yılmadan tecrübelerini sürdürmeye devam etti.  Bu iş üzerinde sarf etmiş olduğu pek çok mesai sonrasında varmış olduğu netice; en uzun rüyaların doksan saniyeyi geçirmediği idi. Rüya görmek ile ilgili geniş kapsamlı bilgilere erişim imkanı, Rüya yorumları sözlüğümüzde mevcuttur.

Rüya  ve Uyku aleminde, Rüyalar kaç saniye sürer ile ilgili konu hakkında bir başka bilim adamlarından, Chicago Üniversitesi uzmanlarından DR. Kleitman ve başarılı öğrencilerinden birtanesi olan Aserinsky 1953 yılında geniş kapsamlı çalışmalara başladılar. Objektif deneylerini daha sonra nörofizyojik sahalarda devam ettiler.

DR. Kleitman yaklaşık otuz yıldan beri kendisini rüyadan mahrum ederek denemeler yapmaya devam etti. Lakin: hiçbir zaman bir haftadan daha fazla tahammül gösteremedi. Otuz yıllık çalışmaları sonucunda aradığı sonuçları vermeyince başkaları üzerinde değişik deneme yapmaya başladı.

Deneylerin sonunda, rüya esnasında kısa ve uzun süren süratli göz hareketlerine şahit oldu. Denemeye tabii tutulan kişilerin göz hareketlerinin başladığı ve bittiği devrenin muhtelif bölümlerinde uyandırarak Böylece her defasında kişilerin rüya görmekte olduğunu öğrenilmiş oldu.

Rüya kaç saniye sürer ile ilgili bu detaylı bilgilerimiz sonucunda umarım sizlere aradığınız bilgilere ulaştırabilmişizdir, sizde rüya tabirleri ile ilgili aradığınız her şeyi burada kolaylıkla bulabilirsiniz.

İslami Rüya Tabirleri Sözlüğü – www.ruyaburcyorumlari.com

Dini Rüya Yorumları Google Plus’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. bahaf dedi ki:

  Hocam bn dün gece rüyamda sevdiğimle sözleniip dügün hzrlkları ypyoduk ve kalblktı sevdiğim adam çok aceleciydi ve cok mutluydu biraz önce ddüğün olsun sana kavusym diyordu evlenyodik szce nedir anlami

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   hayırlı günler rüyada düğün görmek muradınızın hasıl olacağına yorumlanır.Saygılar

 2. ruveyda dedi ki:

  Ben rüyamda babamın büyük uzun bir yılanı parçaladığını gördüm .Babamın yanına gittiğim zaman yılanın öldüğünü sanıp üstünden geçerken birden o parçalara ayrılmış yılan benim ayağımı soktu .Sizce anlamı nedir

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca