Rüyada “Altın” Görmek

Altın
Rüyada altın görmek, ilim ve marifete, sadık ve vefakar dosta delalet eder. Rüyada altın bulmak, kısmet ve şans demektir. Rüyada altın almak miras ve ganimettir.

Rüyada Altın görmek

Rüyada altın görmek, altın rüyası kadın için hayırlı, erkek için sıkıntı ve meşakkattir. Rüyada altın bilezik görmek, hanım kimse için birikim, kazanç ve müjdedir, erkek için iyi huylu hanımla güzel muhabbeti olması demektir. Rüyada Altın bulmak ve bulduğunu görmek, erkek için üzüntü ve kedere düşebilir, denilmiştir. Rüyada altın bulmak kadın için istediği bir işe girebilir, elinden malı gidebilir ya da hükumetten zarar görür dikkat etmesi gerek diye yorumlanmıştır. Rüyada altın gören kimse, borçlu ise borçlarını ödemek için fazla gayret göstermesi gerektiğinin alameti olarak tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada altın görmek erkek için vazifeli ise, görevinden alınır. Rüyada külçe altın görmek, ganimet ve sevinçli bir habere yada mirasa işaret eder. Rüyada altın görmek İslami rüya tabirleri ile ayrıntılı burada rüyanız yorumlanmıştır. Rüyada altın para görmek, hayır ve saadet demektir. Rüyada altın parçası görmek, sevinçli bir habere ve seyahate delalet eder. Rüyada altın rengi görmek, hastalığa yorumlanan sarı renklidir. Rüyada altın bilezik taktığını görmek, başarı ve sevinç ve sanatında, işlerinde başarılı olmak demektir.

İslami Tabirleri: Rüyada altın görmek İslami, ilim ve marifete, sadık ve vefakar dosta delalet eder. Ve aynı zamanda bekar erkek için arzuya uygun bir hanıma kavuşmaya ve hayırlı evlada sahip olmaya işarettir.

Diyanet Yorumları: Rüyada Altın rüyası görmek diyanet; Sikke halinde altın daha hafif bir sıkıntıya işarettir. İşlenip küpe bilezik vs. haline gelmiş altın görmek, az bir endişeye tabir edilip, yorumlanır.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyada Altın görmek İslam alimleri tabiri; Tabircilerin çoğuna göre her ne şekilde olursa olsun altın görmek, hayırlı değildir. Rüyada altından imal edilmiş ev eşyasına sahip olduğunu gören kimse, derde düşer. Altın takı eşyası görmek, de böyledir.

Rüyada Altın Bilezik Görmek

Rüyada Altın bilezik görmek; rüya sahibinin eline geçecek mirastır. Rüyada altın bilezik takmak, rüyada altın bilezik taktığını görmek erkek görse kendisinden bir miktar para çıkar. Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) diyor ki: Rüyada altın görmek, her bakımdan iyi değildir. Rüyada altın rengi görmek, hastalığa yorumlanan sarı renklidir.

Rüyada Altın aramak

Rüyada altın aramak, kötü bir hususta düşmanlık yapar ve halkın dilinde kötü şöhret sahibi olur. Kendisine büyük bir altın parçası verildiğini gören kimse, devlete ve devlet başkanlığına nail olur. Bir kimse evinin altından olduğunu görse; o evde yangın olur.

Rüyada Altın Almak

Rüyada altın almak; İki elinin altın olduğunu gören kimse işsiz kalır, çalışamaz. Halis altın ve gümüşten olan şey; ihlasa, saf niyete, anlaşmaya ve sağlam söze işarettir.

Rüyada Altın Hediye Almak

Rüyada altın hediye almak; Rüyada Altın görmenin rüya tabiri bir çok şekilde bu sayfamızda açıklanmıştır. İslami kaynaklara göre rüyada görülen altınlar bir çok şekilde tabir edilmektedir. Sizlerde rüyanızı alt bölümdeki rüya başlıklarına bakarak yorumlayabilirsiniz.

Rüyada birinin altın vermesini görmek

Rüyada birinin altın vermesi veya verdiğini görmek; Rüyada Bir ölü tarafından size hediye altın verilmesi, sıkıntıdan ve çileden kurtulacağınızı delalet eder. Eğer altını almamışsanız, bir konuda bazı insanlar yüzünden canınız sıkılacak demektir. Size verilen altının miktarı çok ise veya külçe halinde altın verilmişse, iş yerinizde çok yüksek bir makama geleceksiniz demektir.

Rüyada Altın Kolye Görmek

Rüyada altın kolye görmek; Eğer kendi işinizin sahibiyseniz, yeni bir işe daha el atabilirsiniz. Rüyayı gören kadınsa ve altını kendisine bir erkek vermişse, bir erkekle gizli bir ilişki yaşayacağına delalettir. Fakat rüyanız size bu durumun er ya da geç ortaya çıkacağı konusunda sizi uyarıyor.

Rüyada altın dağıtmak

Rüyada altın dağıtmak; Eğer rüyanızda çok miktarda altına sahipseniz ve bu altınları çevrenize dağıttığınızı görmüşseniz, borçlarınızı yakın zamanda kapatacaksınız demektir. Bir kişiye kırık, bozuk veya ezilmiş bir altın vermeniz o kişiyle aranızda ufak çaplı bir tartışma yaşanacağını ifade eder.

Rüyada Hamile kadının altın görmesi

Rüyada hamile kadının altın görmesi; Hamile bir kadının rüyasında altın görmesi, bebeğin kız olacağının müjdecisidir. Bu tabir, bir kişinin size kırık, bozuk veya ezilmiş bir altın vermesi durumunda da geçerlidir.

Rüyada altın saklamak görmek

Rüyada altın saklamak; Rüyanızda altın bulup, bu altınları sakladığınızı görmeniz yakın zamanda, size şaşırtıcı bazı sırlar verileceği manasına gelir.

Rüyada Altın para basmak manası

Rüyada altın para basmak; Rüyada Altın para görmek; altından para basıyorsanız, dini yaşamınız hayatınızın içerisinde daha fazla yer tutmaya başlayacak. Temel dini vazifelerinizi yerine getirmeye başlayacaksınız.

Rüyada altın toplamak ne demek

Rüyada altın toplamak; Rüyanızda yerden altın topladığınızı görmeniz yeni bir işe gireceğinizin veya bir iş yeri açacağınızın habercisidir.

Rüyada altın bulmak görmek

Rüyada altın arayıp bulmak; Rüyanızda bir tane altın bulursanız, size emanet edilen mal sebebiyle şahitlik yapmak durumunda kalacaksınız demektir. Bir diğer rivayete göre de böyle bir rüya, gerçek yaşamınızda da alın bulacağınıza delalet eder. Altın bulduktan sonra, altının erimesi veya kaybolması, rüyayı gören kişinin annesinden dolayı kısa süreli bir üzüntü yaşayacağını işaret eder. Eğer bulduğunuz altınlar 5 tane ise, yakın zamanda namaz kılmaya karar verebilirsiniz.

Rüyada Sahte altın görmek

Rüyada sahte altın görmek; Rüyanızda gerçek zannettiğiniz ve sonradan sahte olduğunu anladığınız altın görmeniz, bir arzunuzun tam gerçekleşecekken bir anda işlerin ters gideceği ve arzunuzun gerçekleşmeyeceği manası taşır.

Rüyada Altın bilezik Takmak

Rüyada altın bilezik takmak; Rüyasında altın bilezik gören bir kişi, erkek için sıkıntı ve hüzündür. Kadın için altın bilezik taktığını görmek, beklemediği bir yerden zenginliğe kavuşur.

Rüyada Altın kıyafetler görmek

Rüyada altından kıyafetler görmek; Rüyanızda altından yapılmış kıyafetler kuşandığınızı görmeniz, seçeceğiniz eşin sizinle eşit statüde olmayacağı anlamını taşımaktadır.

Rüyada altın külçesi görmek

Rüyada altın külçesi görmek; Altın külçesi her ne kadar olumlu bir anlama sahipmiş gibi görünse de, eski rüya tabircilerine göre bunun tam zıttı bir anlama sahiptir. Rüyasında altın külçesi gören kişi, maddi kayba uğrar.

Rüyada Altın ev görmek ve manası

Rüyada altın ev görmek; Rüyasında evinin altına dönüştüğünü gören kişinin evinde yangın çıkar. Allah korusun hemen hayra yorun..

Rüyada Ellerin altına dönüşmesi görmek

Rüyada elinde altın görmek veya elinin altına dönüşmesini görmek; Elleriniz altına dönüşürse, çalıştığınız işle ilgili sıkıntılı bir döneme girersiniz. Ellerinizi haramdan uzak tutun haram yemeyin!

Rüyada Altın işçisi görmek

Rüyada altın işçisi yada altın ustası görmek; Rüyanızda altını şekle sokan ve madenden çıkaran bir işçi görmeniz size yol gösterecek ve yanlışlarınızı dürüstçe söyleyecek bir dosta işaret eder.

Rüyada Altın ustası görmek

Rüyada altın işleyen usta görmek; Rüyada altını işleyen bir usta veya kuyumcu görmeniz neşe ve mutluluğu temsil eder. Bir diğer taraftan kuyumcu görmek bir çocuğunuzun olacağının müjdesi olabileceği gibi etrafınızda dönen hile ve yalanların da tezahürü olabilir.

Rüyada Altın Ustası olmak

Rüyada altın ustası olmak; Rüyanızda altın ustası, altın bir ziynet eşyasının üzerini değerli taşlarla süslüyorsa; düşmanlarınızla anlaşma sağlayacaksınız demektir. Etrafınızdaki kötü kişilerden kurtulacaksınız.

Rüyada Altın hurdası görmek

Rüyada altın hurdası görmek; Altın hurdası görmek aile ve dost çevrenizde sizi hoşnut edecek kişilerin olduğunu ifade eder. Aynı zamanda bu rüya olumsuz bir dönemin sonu, bolluk ve bereket dolu bir dönemin başlangıcı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Altın eşyalar görmek

Rüyada altın eşyalar görmek; Rüyada altın eşyalar görmek, mutlu günlerin sizi beklediğinin habercisidir. Rüyanızda altından yapılmış yemek takımları, bardaklar veya tabaklardan yemek yer veya bir şeyler içerseniz sıkıntılarınız yakın zamanda geçecektir.

Rüyada Altın ziynet eşyaları görmek

Rüyada altın ziynet eşyalar görmek; Rüyada görülen altın ziynet eşyaları her zaman olumlu yorumlanır.

Rüyada Altın gerdanlık görmek

Rüyada altın gerdanlık görmek; Rüyanızda gördüğünüz altın gerdanlık; eğer rüyayı gören kadınsa evliliğe, eğer rüyayı gören erkekse devlet kapısında gireceği bir iş ve saygınlığa işaret eder.

Rüyada Altın yüzük görmek

Rüyada altın yüzük görmek; bekar için evlilik demektir. Evli için hayırlı bir iş teklifi ile yorumlanır. Rüyada altın yüzük takmak, evlilikle müjdelenir. Rüyada Altın yüzük şans ve kısmet ve evlilik ile yorumlanır. Rüyada altın şifa, aydınlanma, içsel gelişim ve zenginlik beklentilerinin sembolüdür. Altının olumsuz anlamları da olabilir.

Rüyada Altın Kolye görmek

Rüyada altın kolye görmek tabiri; Rüyada görülen altın kolye hayırlı kabul edilmektedir. Mutlu olacağınız haberler ve gelişmeler yaşayacaksınız.

Rüyada Altın Taç görmek

Rüyada altın taç görmek; Rüyada görülen altından yapılmış bir taç güç, onur ve saygınlığı simgeler. Aynı zamanda bilinç ya da ruhsal farkındalığın daha yüksek seviyelerine ulaşacağınızın bir işaretidir. Başarı ve üstesinden geleceğiniz olayları da sembolize ediyor olabilir. Bu rüya yorumlanırken, rüyanızda gördüğünüz taçı kimin taktığı da önemlidir.

Rüyada Altın yemek manası nedir

Rüyada altın yemek; Altın yediğini gören para ve kazanç elde eder. Rüyanızda altınları yediğinizi görmüşseniz, ilerleyen dönemlerde birikim yapacaksınız demektir.

Rüyada Sandıkta altın görmenin manası

Rüyada bir sandık altın görmek; Sandıkta veya sandık gibi kapalı kutularda bulunan altınlar yeni mallar edineceğinizin işaretidir. Altınlar eğer kese gibi şeylerle bağlanmışsa rüya yine aynı şekilde yorumlanır.

Rüyada Elinde Altın tuttuğunu Görmek

Rüyada elinde altın tutmak; Rüyanızda birkaç tane altın parayı tutuyorsanız, karşılaşacağınız bazı olaylardan dolayı kederlenebilirsiniz. Hakkınızda dedikodular dolaşıyor olabilir. Eğer beş adet altın tutuyorsanız, çevreniz tarafından onaylanan bir işe girişebilirsiniz. Bir tane altın tutuyorsanız yeni bir ev alırsınız.

Rüyada Altın para basmak nedir

Rüyada altın para basmak; Rüyada basılan altın paralar, dini vecibelerinizi yerine getireceğinizin işaretidir. Altın manevi ödülleri işaret eder. Hırslarınız ve günah olarak anlamlandırdığınız davranışlarınız bu rüya ile açığa çıkmaktadır.

Rüyada görülen Resimli altın ne manaya gelir

Rüyada altın resmi görmek; Rüyada görülen üstünde resim bulunan altınlar, doğru yolu şaşırabileceğiniz konusunda size gelen bir uyarıdır. Gelecek dönemlerde sergileyeceğiniz davranışlar ve vereceğiniz kararlar hususunda ciddiyetle düşünmeli ve ince eleyip sık dokuyarak hareket etmelisiniz.

Rüyada Altın kaybetmenin manası

Rüyada altın kaybetmek; Rüyanızda elinizdeki altınları kaybetmeniz, dini vecibelerinizi yerine getirmediğiniz manası taşımaktadır. Bir diğer rüya tabirine göre ise kaçıracağınız fırsatları simgeler. Karşınıza çıkacak fırsatları kaçıracak olabilirsiniz. Bu rüya geleceğe işaret ettiği gibi geçmişi de simgeliyor olabilmektedir.

Rüyada Büyük altın görmek

Rüyada büyük altın görmek; Rüyada görülen büyük bir altın size verilecek bir emanete veya bir konuda kazanacağınız uzmanlığa işaret eder. Zenginliği, zarafeti ve kendinizi geliştirmekle ilgili azminizin sembolüdür.

Rüyada Allah yazılı altın görmek

Rüyada Arapça yazıların olduğu altın görmek; Rüyada üzerinde Allah yazılı veya Allah’ın isimlerinden biri yazılı bir altın görürseniz yakın zamanda hayırlı olaylarla karşılaşacağınız anlamına gelir.

Rüyada altın bulmak ne demektir

Rüyada altın bulmak kendi içinizde değerli bir şey keşfettiğinizi gösterir. Bu bazı gizli yetenekler ya da bilgi olabilir.

Rüyada Altın madeni görmek

Rüyada altın madeni görmek; başarı ve zenginlik göstergesidir. Rüyanızda gördüğünüz durumlarla birlikte yorumladığınızda aslında bilinçaltınıza neleri ittiğinizi açığa rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Rüyada Altın tozu

Rüyada altın tozu görmek; Rüyanızda gördüğünüz altın tozu bazı kişisel ilişkilerinizin sona ermesi ile ilgili pişmanlıklarınızı gösterir. Bu konuda hata yapmış olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz.

Rüyada Altın kaybetmek ne demektir

Rüyada altın kaybetmek; Rüyanızda altın kaybetmeniz aynı altın tozu gibi yorumlanmaktadır. Hayatınızda önemli olan bir kişi veya bir nesneyi kaybetmiş olabilirsiniz. Bu kaybınız sizi, kendinizin bile fark etmediği kadar üzmüş. Bu üzüntü bir suçluluk duygusunun da tezahürü olabilir. Rüyanızdaki altın kısaca sizin için değerli olan maddi ve manevi her şeyi simgeleyebilir.

Rüyada Altın gömmek

Rüyada altın gömmek veya altın gömdüğünü görmek; Rüya kendinizi altın gömerken görmek gören kişi için hakkında gerçekleşecek iyi bir şeyler olmasına işarettir ayrıca  saklamaya kalkıştığı bir şeylerin olmasına da delalet eder.

Rüyada Altın Sikke Görmek

Rüyada altın sikke görmek; Rüyada görülen altından olan sikkeler size veriliyorsa alan kişi erkekse sıkıntıya işarettir. Alan kişi kadınsa hayra yorulur ele geçecek paraya işarettir. Altın Rüyasıyla Alakalı Tüm rüyalarınızı İslami rüya tabirleri sözlüğünde bulabilirsiniz.

Rüyada görülen altının psikolojik anlamı!

Rüyanızda altın görmeniz zenginlik ve servet beklediğinizi ifade eder. Bir diğer yandan zaten bu zenginlik ve servete sahip olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz. Rüyada görülen altın bilinçaltınızdaki beklentileri de ifade ediyor olabilir. Altın rüyası etkisinde genelde kadınlar kalır ve altına olan heveslerinin bazen rüyalarına yansımaları da olasıdır. Ama altın rüyası genelde kadın için çok daha hayırlıdır, erkeğe altın rüyası pek hayırlı yorumlanmaz.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Ozge dedi ki:

    Ruyada 2 elimden para altin gordum ve ortalarinda siyah rek vardı

  2. fehime dedi ki:

    Başak

  3. Safiye dedi ki:

    Rüyamda evime hırsızlar girdi. Ama evde kendi kolyelerini düşürmüş. Bu kolyeler altındı ve hepsinde ali ismi yazıyodu. Sonra onları iade etmeyi düşünürken evime bir tanıdık ile iki afam geldi. Yüzleri çok temizdi. Birinini yanağında ben vardı ve üzerinde asker kıyafeti vardı. Tanıştık ve gittiler. Giderlerken tanıdığımı öptüm ve bu iki adama yanlızca uzaktan kafamla selam verdim. Diğerinin elinde küçük bir kur’an kitabı vardı ve hemen koşup tutup kitabımı öptüm. Sonra aynı rüyamda ikinci kez geldiler yanağında ben olanı görünce kalbim çıkacak gibi oldu. Yine kur’an vardı. Rüyamda gerçekten kur’an mı bu kitap diye kalktım. Yanağında ben olan bana ona yakışır bir şekilde davran dedi ben de abdest almaya gittim. Abdest alırken camdan baktım dışarda yıllardır duran suda ilk kez küçük küçük bir sürü balıklar olduğunu gördüm. Ve şükrettim. Abdest alırken birinin kapıda beni izlediğini gördüm. Abdesti aldım yanına gittim. Siyahi bir kız çocugu. İngilizce konuştuk. Yemek istiyor. Ben de dolaptan ne varsa çıkarıp vermeye çalışıyorum. Derken uyandım. Bu arada da rüyamda oruçluydum. Rüyanın çok fazla etkisinde kaldım.

1 6 7 8
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca