Rüyada “Camiye Girmek” Görmek

Camiye Girmek
Rüyada Camiye girmek tabiri, Camiye girmek rüyası dini vazifelerini yerine getirmeye, camiye giremediğini görmek, günaha ve tövbeye işarettir.

RÜYADA CAMİYE GİRMEK: Rüyada camiye girdiğini görmek; dini bakımdan üzerine düşen ibadet vazifesini yerine, getireceğine delâlet eder.

İslami Tabiri: Bir şehir mescidini köy veya geçici ve seyyar mescide döndüğünü görmek, o mescit vakfının dağılmasına ve cemaatinin azalmasına, vakfın durumunun bozulup kötüye gitmesine, bir seyyar veya köy mescidinin şehir mescidi olduğunu görmek, o mescidi vakfının sağlam ve iradının fazla, cemaatinin çok olmasına işaret eder.

Diyanet Yorumu: İbni Kesir ve Nâfl’ (r.a.) demişlerdir ki: Rüyada cami ve mescit görmek, çarşıya ve ticarete işarettir. Merdivenle çıkılan yüksek mescit görmek, ilim ve olgunluğu ile övünen, mağrur bir adam görmeye, merdivenle inilen çukurda mescit görmek, işlerinde kolaylık ve ihtiyaçlarının gitmesine işarettir.

İmamı Nablusi (R.A) diyor ki: Camiye girmek rüya sahibi için Şehir câmi, ana baba, hoca ve öğretmen gibi kendilerine itaat gereken kimselere delâlet eder. Rüyada Camiye girmek ve kendi halinde veya Mazlum olarak camiye girmek; adalete işarettir. Ciminin mihrabı helâl rızk, iyi bir hanım, minaresi başkan veya imam ile tâbir olunur.

Rüyada Büyük Bir Camiye girmek

Rüyada güzel ve geniş büyük bir Cami görmek ve mescidin kapısından girerek hemen secdeye kapandığını gören kimseye Cenâbı Hakk tövbe nasib eder ve mağfirete kavuşur, Dünya da ve Âhirette huzur elde eder.

Rüyada Camiye Girememek

Rüyada camiye gidip yada bir caminin kapısını önünde durup camiye giremediğini görmek, elem ve sıkıntıya ve üzülmeye ve bazende işlerinin azalmasına ve canını sıkacak ufak bir sorun yaşayacağına delalet eder.

Bir Hayvana Binerek Camiye girmek

Rüyada bir hayvana binerek cami veya mescide girdiğini görmek, akrabasına yaptığı iyiliği, yardımı ve ihsanı kesmeye, işaret eder. Rüyada cami görevlisi ile alakalı tabir için “Rüyada Cami Görevlisi görmek” sayfasına bakmanız yeterli olacaktır.

Rüyada Camiyi Kapalı Görmek

Bir mescit veya câmiiye gelip kapalı bulmak işlerinin güç olmasına, kapının açılıp içeri girdiğini görmek, bir kimseye dininde yardım edip sapıtmışlıktan kurtarmaya, halkın güzel duygu ve düşüncelerine ııâil olmaya, işarettir.

Cami yada Mescitte Vefat görmek

Cami veya mescitte vefat ettiğini görmek, tövbesi kabul edildikten sora vefatına tabir edilip, yorumlanır. Bunlardan birinde hizmetli olduğunu görmek, kadri yüce bir kimseden hizmete, mescidin hasırını eskimiş veya delinmiş görmek, âilesinin İs­lâm üzere yaşamayı bırakıp ahlâklarının bozulmasına, mescit, cami ve­ya medresede görevli büyük alim olur ise, Âhireti mâmur olmasına, eğer hac etmemiş ise, hacca gitmesine yorumlanır.

Rüyada Cami hakkında yorumlar

Rüyada cami gördüm diyenler için alakalı tabirleri merak ediyorsanız, bu sayfamıza bakabilirsiniz “Rüyada Cami görmek” İslami Kaynağından rüyalarınızı öğrenin.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Aygun dedi ki:

    Yuxuda gormuwem ki,mecide gedirem mecide girende az qala ureyim getsin ozumnen gedim amma gorurem ki, bu olmur ALLAHA yalvariram ki izin ver kecim ziyaret edim ALLAH izin verir ziyaret edirem.mecide kecirem.xayiw edirem yuxumun menasini kim bilse duzgun cavabi mene yazsin

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca