Rüyada “Cami” Görmek

Cami
Rüyada Cami Görmek tabiri, Cami, mescit veya medrese rüyası, Alimler ve Kadri yüce bir kimseye işaret eder. Cami görmek ile alakalı tabirler ve yorumlar.

RÜYADA CAMİ, MESCİT VE MEDRESE: Cami, mescit veya medrese inşa ve imar ettiğini gören kimse, halkın sözünü tutup arkasından gittiği alimlerden olur.

İslami Tabiri: Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Cami görmek, devlet yöneticisi veya ona vekalet edenlerle, medrese görmek, hakimler, Alimler ve fakihler ile kadri yüce bir kadın ile tabir olunur.

Diyanet Yorumu: İmâmı Nablûsi (r.a.) demiştir ki: Cami ve mescit görmek, bir âlîm ile, câmi ve mescidin kapıları âlimler ve mescidin hizmetlileri ile tabir olunur. Rüyada bir câmi ve mescit binâ ettiğini görmek, hayır kazanmak ve sünnete uymaya, sılai rahme, eğer ehil ise, makam sâhibi olmaya yorumlanır.

İmâmı Nablûsi (r.a.) diyor ki: Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Rüyada Cami görmek ve Bir mescit binâ ettiğini gören kimse, Bekâr ise dindar bir kadın ile evlenir. Kendisini cami, mescit veya medrese içinde, etrafını güller, çiçekler ve yeşilliklerle çevrilmiş gören kimse, kötü ve ağır bir suçlamaya uğrar fakat suçlamalardan beraat eder. Cami, mescit veya medreseye girdiğini görmek, emniyet, rahat ve takvadır.

Rüyada Cami Mihrabı Görmek

Rüyada Mihrap görmek, mescidin İmamı, devlet yöneticisi, hakim, halkın dini ve gelenekleriyle ilgili işleri yürüten memur ve hayra vasıta olmak ile tabir olunur. Mihrapta ayakta durduğunu görmek, devlet başkanının hizmetinde çalışmaya, mihrapta oturmak devlet başkanına yakın olmaya yorumlanır.

Rüyada Cami Yaptırmak

İbni Siritı (r.a.) demiştir ki: Cami, mescit veya medrese imar ettiğini gören kimse, uyanık olduğu halde bunlardan birini imara muvaffak olur. Ya da bir sâlih âmel işler, ehil ise, hüküm ve nüfuz sahibi olacak bir makama geçer veya güzel bir kadın ile evlenir. Rüyada cami yaptırmak, Ya Allah rızası için dinî çalışmalara para harcayıp sonra hacca gider, veya âmme menfaatına bir şey bina eder.

Rüyada Terk Edilmiş Cami Görmek

Ibni Fûzale (r.a.) demiştir ki: Terk edilmiş bir mescit görmek, ûlemanın ihmaline, emribil marûf ve nehyi anilmünkerin (Allah rıza­sı için insanlara iyiliği emretmek kötülükten sakındırmak görevi) ipta­line, Dünya malından kendini çekmiş zikir ehline yorumlanır.

Rüyada Cami Yıkılması görmek

İmâmı Nablûsi (r.a.) demiştir ki: Bir mescidi mamur ve muhkem görmek, etra­fına halkın toplandığı sâlih bir adam olarak halkın arasını bulup hayır­lı işlere yönlendirmeye, yıkılmış veya yıkılmakta olan bir mescidi görmek, o memlekette büyük bir âlimin vefâtına işarettir.

Rüyada Cami Temizlemek

Rüyada bir cami temizlediğini görmek, dünyasının güzelleşmesine ve iyi yolda hizmet etmeye ve çalışkan bir kimseye delalet eder. Rüyada cami temizlemek, din adamlarına ve alimlere işaret eder.

Rüyada Caminin Çatısını yok görmek

Rüyada bir mescidin çatısında ek­siklik görmek, rüyâ sâhibinin eksik bir ameline, İmâmı hasta olan bir mescitte bilinmeyen bir kimsenin namaz kıldığını görmek, rüyâ sahi­binin vefâtına, mescide bir grup ile beraber girdiğini, o cemaatin ken­disi için bir çukur kazmaya başladıklarını görmek, hayırlı bir evliliğe işarettir.

Rüyada Cami Cemaati Görmek

Rüyada caminin cemaatini görmek, bekar bir kimse için evlenmeye evli için ise, bol sevaba ve çevresinin genişlemesine, tüccar için işlerinin artmasına, bazı tabircilere göre; Rüyada cami Cemaati görmek, şans, kısmet, bolluk ile tabir edilir.

Rüyada Evini Cami gibi görmek

Rüyada evinin mescide dönüştüğünü gören kimse, hayır ve şerefe nâil olup müslümanları doğru inanıp güzel yaşamaya dâvet etme hakkına sâlıip olmaya, bir mescidin hamama dönüştürüldüğünü görmek, meşhur bir kimsenin sapıtıp açıktan büyük günahları işlemesine işarettir.

Rüyanı Sor?

İslami kaynaklar ile rüyada cami görmek hakkında tüm yorumları burada yazdık, sizler farklı bir rüya gördüyseniz bunun anlamını merak ediyorsanız rüyanızı bize danışın, size özel İslami Rüya Tabirleri ile rüyalarınızı yorumlayalım.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Noname dedi ki:

  Merhaba rüyamda annemle beraber bi cami arıyoduk ben yanlış camiyi gördüm annemle o yüzden tartışmaya başladık doğru camiiyi bulduğumuzda annem hala bişeyler söylüyodu ben hadi dedim camiye gitmek için bi iskeleden atlayıp tahta küçük bi tekneye binicektim ona basarak camiye geçiliyodu ama atladım ve suya düştüm su kirli değildi ama auya bakmadım hiç bi kurbağa sesi duydum yüksek ihtimal sudaydı ve suyun üstüne zıplar gibi yapıyodum dizlerimden üstü suyun üzerindeydi ve aşırı bi panik halinde değildim sadece sürekle aşşağı yukarı giderek nefes alıyodum annemden yardım istedim ve burda bitti

 2. hüseyin canlı dedi ki:

  bilemiyorum ki hayır dır inşaallah

 3. Abdullah dedi ki:

  Mrb kolay gelsin…Az evvel gördüğüm rüyaya mensuben…Camide ar sıralarda namaz kılıyorum..Camide bulunan küçük ve orta yaşlı çocuklar gülüşüp oynaşıyorlar ve sakallı yaşlı bir amca da bunlara kızıyordu…Bende tepki gösterdim kıldığım namazdan sonra..öfkeleniyorum bir anda..cemaatin içerisinden halamın kızıda var (kendisine de hala diye hitap ederim.) Huzur vermiyorlar diye tepki veriyor..Bende Efendimiz’in (S.A.V) camideki çocuklarla ilgili bir hadis’ini dile getiriyorum sesim yükselerekten…Akabinde “siz böyle yaparsanız bu çocuklar dışarılara kaçıp hırsız mı olsunlar,edepsiz mi yetişsinler,alkol mü alsınlar,uyuşturucu madde mi kullansınlar…”diye cemaate kızıyordum ve kimseden ses çıkmıyordu,başlarını öne eğiyorlardı..Sonra cami çıkışında o ilk kızdığım amca yanıma gelip “evladım ben öyle demek istemedim…”gibisinden konuşmak istedi benimle..Bende “Amca kızdığım nokta haksız yere o çocuklara kızmanız onlar daha neyin ne olduğunu bilmiyor biz onlara öğreticez bizden görüp öğtirenecekler,haksızlık noktasında kim olsa kızarım babam dahi olsa.O kızdığım bayanda benim öz halamın kızı onu da es geçmem kızarım.”diyorum…Sonra kendimi cami çıkısında bir anda evde buluyorum.Evin içerisinde şenlik havası var ne bileyim değişik bi duygu..Yorumlarsanız sevinirim.Teşekkürler.

 4. Büşranur dedi ki:

  Bn rüyamda üstümü değiştirmek için bir yer arıyordum bizim burda yeni yapılan caminin eski halini ve yıkık dökük olduğunu görüyorum heryer gece ve karanlık çok korkuyorum hızlıca koşuyorum hiç kıbırdamayan bir kız görüyorum ve önünden geçiyorum sonra bir yere geliyorum bir kapı var kapıyı açıcakken uyanıyorum

 5. Abdullah dedi ki:

  Gökyüzünde bulutların arasında tekedilmiş kocaman bir yapı ve içerisi saray gibi döşenmiş ve bir bölgesi mescit olduğunu gördüm ve mescidin kapısı devasa gidip açtım .Mescit yemyeşil ve güzeldi imamın namaz kıldırma yerinde taht vardı.Ayasofyadaki gibi koca tabelalar asılı idi hz Allah ve hz Muhammed yazılı ve hz Ali de vardı sanırsam. Sonra ucarak eve geri dönüp çesmeden bir abdest alıp tekrar oraya ibadet için gitmeye hazırlanırken uyandım.Sizce rüyanın yorumu nasıldır.

1 2 3
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca