İrade Gücü

Kıskançlık: Akla güvenen birisiniz ve idealleriniz var. İnsanlığı seviyor, yaşamda daima ilerleme gerektiğini düşünüyorsunuz. Yaşamı­nızda değersiz duygulara yer yok. Fakat bütün bunlarla birlikte kıs­kançsınız. Siz bir iş arkadaşınızın başarısını zevkle karşılar ve onun hesabına da sevinebilirsiniz. Yeni buluşların sahiplerine hayran olabilir­siniz. ama sizi biriyle kıyaslayacak olurlarsa durum değişir.

Sizi değil, onu üstün bulmaları veya onu övmeleri bir anda korkunç bir kıskançlığa kapılmanıza yol açabilir. Bu yüzden hata da yapabilirsiniz. Bu durum kendisini maddi konuda da gösterir. Paraya güya aldırmıyorsunuz. Fa­kat sırf zengin olduğu için başka birine sizden çok ilgi gösterilirse buna da sinirlenirsiniz. O adamı değil durumunu kıskanmanız kabildir. Para­sal konuda kıskançlık olursa bunu başarı izler. Yani kafanızı kullanarak ne yapıp eder zengin olursunuz. Hem üstün gördükleri kimseyi gölgede bırakacak bir servet elde edebilirsiniz.

Zamanla İlerleme: Zamanla ilerlemeye meraklısınız. Bu da çok bakımlardan sizin lehinizedir. Çünkü daima güne uyabilirsiniz. Yeni kuşaklarla kolaylıkla anlaşabilirsiniz. Onların sorun ve dertlerini anlay­abilirsiniz. Kılığınız, kıyafetiniz ve her şeyinizle modem kalırsınız. Daha da Önemlisi yaşlanmazsınız.

Zamana uyup onun yararlı yönlerine dikkat etmek sayesinde gençliğinizi koruyabilmeniz fevkalade bir şeydir doğrusu. İşte bu özelliğiniz sayesinde eşsiz bir öğretmen olabilirsiniz. Çünkü öğrencilerinizle aranızdaki kuşak farkı hiçbir zaman engel sayılmaz.

 

Yorum yazın

 

Yorum yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca