Koç Burcu Özellikleri

21 Mart
20 Nisan

Koç burcu özelliklerinden bahsedelim, Siz üstün bir tipsiniz. Bunda da kafanızın ve canlılığınızın rolü büyük. Burcunuzun başı temsil ettiğini biliyorsunuz. Bu arada daima derli toplu, iyi giyimlisiniz. Çünkü kendinize gereken şekilde özen göstermekle çevrenizi daha da fazla etkileyebileceğinizi biliyorsunuz ve bunun farkındasınız.

KOÇ BURCU ÖNDERLER BURCUDUR!
Koç burcu özellikleri
Girdiği Gruplar : Ateş, Pozitif, Erkek, Öncü
Burcun Yıldızı : Cazibe, Savaş ve Sevgi Temsilcisi
Burcun Sembolü : Koç
Burcun Günü : Salı
Burcun Sayısı : 9
Burcun Taşları : Su gibi renksiz pırlanta ve Beyaz necef
Burcun Renkleri : Al, Alev rengi, Ateş kırmızımsı, Parlak kırmızılar
Burcun Çiçekleri : Lale, Gelincik, Papatya, Kırmızı sardunya
Burcun Kokuları : Manolya, Itır, Sardunya
Burcun Madeni : Demir
Burcun Etkisindeki Bitkiler : Soğan & Sarımsak

Koç Burcu Özellikleri

Siz üstün bir tipsiniz. Bunda da kafanızın ve canlılığınızın rolü büyük. Burcunuzun başı temsil ettiğini biliyorsunuz. Bu arada daima derli toplu, iyi giyimlisiniz. Çünkü kendinize gereken şekilde özen göstermekle çevrenizi daha da fazla etkileyebileceğinizin  farkındasınız. Genellikle parlak renkler ve son moda kılıklar hoşunuza gidiyor. Böylece daima zamana uyduğunuzu belirtirken canlı renklerle de kişiliğinizi yansıtıyorsunuz. Ayrıca her şeyinizin de düzenli ve kusursuz olmasını istemektesiniz. Çünkü dünya sizi görecektir. Hayranlık uyandırmak da güçlü arzu­larınızdan biridir. Ayrıca daima zamana uymayı da arzu ediyorsunuz. Zira zamana uymakla genç kalacağınızın farkındasınız. Geride kalmak, uzaklaşıp giden yaşama özlemle bakmak niyetinde değilsiniz. Sizin için yaşam sadece bir yarıştır. Siz de kendinizi bu yarışı kazanacak güçte buluyorsunuz. Böyle düşündüğünüz sürece başarılı olacağınızdan da kuşku yoktur.

KOÇ BURCU ”Savaşçı Ruh”

Koç burcunun, Savaşçı bir ruhu vardır. İstekleri ve hayat konusundaki hisleri ve fikri nettir. Ne istediğini iyi bilir ve elde eder.  Ancak kimi biraz ayran gönüllü olabilir. Daldan dala atlar, her şeyi denemek ister, çabuk bıkıp bırakır. Bu onu ruhsal olarak tatmin ve mutlu etmeyen bir hayata sevk eder. Şayet bu çeşitli isteklerini bilinçli bir şekilde yaşamaya odaklanırsa, ruhunu yaptığı şeylere ke­yifle verirse, daha sonra bıraksa bile, yaşadıklarının tadını çıkaran, hayatı dolu dolu yaşayan insanın mutlu ruh haline kavuşur.

Koç burcu “doğanın çocuğu”dur. Doğayı hisleri ve güdüleriyle anlama, tanıma yeteneği vardır. Koç’un bu özelliği Ay’ı Koç’ta olanlarda daha belirgin görülebilir. Kızıldereli ruhu vardır Ay Koç şahsının adeta. Havayı koklayarak olayları anlayan, beş duygusuyla kendini olaylar ve hedeflerine hızla hazırlayan biridir. Durur, hisseder, sezer ve eyleme geçer.

Doğum haritasında, Koç’un yönetici burcu Mars Ay’ı Koç’ta olan kişi için önemlidir. Mars haritasında hangi burçta ve evde ise, ruhu­nun aradığı şeyleri orada bulabilir. Mars’ın Ay ve diğer yıldızlarla uyumlu açısı, kişinin ruhsal mutluluklarını doya doya yaşamasına imkân verir, uyumsuz açılar ise, mücadele ve çatışmanın ardından mutluluğa ulaşmasına işaret eder.

Örn; kişinin Mars’ı Başak’ta ve 9.evde olsun. Bu kişi bol iş ge­zileri yapar, dışarı sporlarıyla ilgilenir. Formda kalmak onun için önemlidir. Din, inanç ve felsefe konusunda şüpheci yaklaşır, sorgu­layan bir kafası vardır. Ailesini, yakın çevresini sevse de, başka yere taşınabilir. Titiz olduğu için gittiği yerlerde kalmak İçin temiz yer arar. İletişim, bilim alanında ilk’Ieri denemek ister. Örgütlenmeye önem verir ve sağlam bir kuruluşta çalışmayı tercih eder.

Ay’ı Koç’ta olan kişi öncü ruhludur aynı zamanda. İlkleri yapan olmak ister. Alanı neyse onda yenilikleri denemekten çekinmez. Top­lumun değil, kendisinin istekleri önemlidir. Zaten toplum onu değil, o toplumu sürükler. İnisiyatif gücü yüksektir.

Ay’ı Koç’ta olan biri olasılıkla birden fazla evlilik yapar. Buna sabırsızlığı ve ego çatışmalı ilişkileri çekmesi neden olur. İlişki ve evlilikte atak, cesur, ateşli ve isteklidir. İçinden geldiği gibi yaşar ilişkiyi.

Öne çıkan yönleriniz Gözleriniz: Canlı, hayat dolu, enerjik bir tipsiniz. Hem yaşama da çok bağlısınız. Gözleriniz de duyduğunuz bir ilgiyi belirtiyor zaten. Sizin burcunuzdakilerin gözleri çok dikkat uyandırır. Bu gözler hoş veya fevkalade güzeldir. Kimse çıkıp Koç burcundan birinin gözlerinin çirkin olduğunu söyleyemez. Çünkü gözleriniz pırıl pırıl parlamaktadır. Bu gözler duyduğunuz yaşam zevkini, hevesinizi, heyecanınızı, canlılığınızı yansıtmaktadır. Hem üzüldüğünüz zaman bile gözleriniz donuklaşmaz. Hatta ender duyduğunuz hüzün bu gözlere daha da büyük bir anlam ka­tabilir. Bu arada öfkelendiğiniz zaman gözlerinizin pırıltısı da artar. Ama o zaman sizden çekinmek gerekir. Zira on iki burcun içinde öfkesi tehlikeli tipler sayılıdır. Neyse ki öfkeniz kısa sürdüğü için de etrafa pek zarar vermezsiniz. Yalnız, özel haritanızda yıldızlar pek uyumlu değilse sık sık hiddetlendiğiniz de görülür. Öfkelenince gözleriniz alev alev yanar. O anda tos vuracak bir Koç’u da anımsatabilirsiniz insana.

KOÇ BURCU “Sıcak ve Kışkırtıcı”

Koç burcu cinsel hayatı en atak burçların başında gelir Koç. Doğal yönetici yıldızı Mars tutku, heyecan ve cinsel hayattan sorumlu yıldız olunca, Koç’a haliyle canlı, istekli, hevesli ve cesur olmak düşer bu konuda. Koç, bazılarının yaptığı gibi isteklerini gizlemekten çekinmez, ne istiyorsa ifade etmekten utanmaz, onların doğal istekler olduğunu bilir ve savunur. Korkaklığı sevmez.

Koç burcuna göre 8.evde Akrep burcu vardır. Akrep burcunu da yine cinsel ilişkiden birinci derecede sorumlu Mars ve Plüton yönetince, Koç’un gerçekten cinsel hayatının iyi olması lazımdır, yoksa sevse de, ayrılabilir. Cinsel hayat sanki onun için çok önemlidir. Partnerinin onun cinsel isteklerine cevap vermesi gerekir.

Dinamik, hayat dolu ve cazibelidir. Cinsel hayatında onu tahrik etmenin en güzel yolu cesur, kışkırtıcı, davet­kâr ve cesur olmaktır. Erkeğin göz zevkine hitap eden güzel bir iç çamaşırı, özellikle kırmızı renk onu aşka getirmeye yeter. Kadını ise, ani ve çılgın tahrik edici hareketler aşka getirir. Sempatik tatlı oyunlarına bayılır. Fantezi, hareket, biraz çılgınlık ve yaratıcılık ister cinsellikte.

Baş bölgesi sempatik bölgedir. Kişinin doğum haritasında, Venüs ve Mars hangi burç taysa, o burçlardan ya da onların zıt burçlarından kişileri cinsellikte cazibeli bulur.  Koç’un genellikle cinsel yönden beğendiği ve cazibeli bulduğu burçlar Terazi, Oğlak, Yengeç ve Akrep’tir.

DEVAMINI GÖSTER

Yorum yazın

 

Yorum yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca