Dostluklar ve Toplum

Dostluklar ve Toplum: Dostluklar konunda biraz kuşkucusunuz, ilk anda pek beğenip sevdiğiniz kimseyi bir süre sonra dostluğa layık bulmayabilirsiniz. Çok ahbabınız vardır. Ama dostluklar konusu biraz sorunludur. Dostluklarda bir süre çekimser kalmak ve iyice inceledikten sonra karara varmak yerinde olur. Dost olduğunuz yani gerçek dost diye kabul ettiğiniz kimse de ailenizin bir üyesi kadar değer taşır.

Dostlar için pek çok özveride bulunabilirsiniz. Dostların önemli olmasıda şart değildir. Bütün sorun onlan dürüst bulmanız, ısınmanız ve yanlarında huzur duyabilmenizdir. Siz dostlan yoksul, varlıklı, vs. diye’ ayırmaz­sınız. Bu arada dostlarınızı da biraz kıskanırsınız. Bir dostun en yakını’ olmayı istersiniz.. Yani o kimsenin ailesi dışından sizden daha yakın bul­duğu biride olmamalıdır.

O zaman ikinci plana düştüğünüzü düşünerek kırılmanız kabildir. Toplumda saygı görür ve beğenilirsiniz. Yardım­severliğiniz, iyi niyetiniz, huzur, aşılamanız ve içtenliğiniz toplumca çok beğenilen niteliklerdir. Sorumluluklarınızı bildiğiniz ve gerektiğinde yardım elinizi uzattığınız için de hayranlık toplarsınız.

Yorum yazın

 

Yorum yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca