Dostluklar ve Toplum

Dostlar ve Toplum: Dostlarınıza büyük değer verirsiniz. Sizi yaşama bağlayan güçlerden biri de dostluktur. Çevrenizde daima dost­larınızın olmasını arzularsınız. Onlarla konuşmak, fikir alış verişi yap­mak, yeni olayları maceraları dinlemek sizin için pek zevklidir. Bu arada konuşmayı da seviyorsunuz. Üstelik sizde bir güldürü gücü de var. Sizi anlayabilecek inceliğe sahip kimselerle çok iyi anlaşıyorsunuz. Sizleri din­leyenler de bir hayli neşelenip gülüyorlar. Güldürü konusunu siz ciddiye almıyorsunuz.

Oysa bu güç üstünde durması gereken, pek az kimsede bu­lunan ve insana pek çok kapıyı açan bir yetenektir. Siz sözlerinizin ne kadar etkileyici olduğunu henüz anlayamamışsınız. Fakat bir gün ortaya çıkardığı sonuçlan fark edeceksiniz. Yalnız biraz da alaycısınız. îş alaya gelince durum değişir. Siz buna da önem vermiyorsunuz. Çünkü birinin alayına aynı şekilde karşılık verebilirsiniz. Oysa insanların çoğu alaya ge­lemez ve sinirlenir. Bu alınmalarına, kırılmalarına ve hatta darılmalarına neden olabilir.

Güldürü gücünüze güveniyorsanız yazı alanım deneyin. Güldürü ustası Mark Tvvain’in sizin burcunuzdan çıkmış olduğunu anımsatalım. Bu arada sözleriniz biraz ölçülü olsun. Böylece daha da fazla dost edinirsiniz ve günleriniz şen geçer.

Yorum yazın

 

Yorum yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca