İrade Gücü

Duygular: Dengeli, adil, dürüst, nazik, iyi niyetli olduğunuzu söylemiştik, zaten burcunuz da dengeyi temsil eder. Ancak burcunuzun bu arada sevgiyi de temsil etmektedir, sizinkisi Venüsün pırıl pırıl par­ladığı sevgi burcudur. Onun için de duygularınız son derece güçlüdür. Siz sevgisiz yaşayamazsınız. Ömrünüz sevgiyle dolu olmalıdır. Bu duy­gular da bütün güzel yönleriniz gibi hoştur. Sevmek sizi mutlu ettiği gibi sevilene de haz verir. Yalnız bazen durum değişebilir. Burcunuzun hatalı tarafı ortaya çıkabilir. Bu da duyguların coşmasıdır. Siz duygu ve akıl arasındaki dengeyi koruduğunuz sürece ideal, uygar insan sayılır­sınız. Fakat herhangi bir olay yüzünden duygular taşarsa o zaman eşsiz dengeniz bir anda yok oluverir.

Dengeniz bir baraj gibidir. Böylece duy­gular yerli yerinde ve sınırlandırılmıştır. Bazen surların barajı yıktığı da görülmüştür. İşte duygularınız fazla coşarsa sizde de bu kadar tehlikeli bur durum ortaya çıkar. Buna da genellikle âşık olmak yol açar tabii. Belki de “Her seven kimsenin dengesi biraz bozulur”, diyeceksiniz. Bu doğrudur. Her burç insanı âşık olunca sarsılabilir. Ama bu durum denge­yi temsil eden burçta olursa o zaman işin rengi de değişir.

Coşan Hisler: Burcunuzun kadın ve erkeğine âşık olmak yaraşır. Böylece sizin üstün yönleriniz daha belirli hal alır. Fakat bazen aşk zamansız da gelebilir. Sevmemeniz gereken bir devrede veya sevginizi engelleyen durumlar varken bunu duyabilirsiniz. O zaman duygularınız gerçekten coşabilir ve akla hayale gelmeyen işlere de kalkışabilirsiniz. Bu. yüzden taraf tutmanız, haksızlık etmeniz, mantığınızı kullanma­manız kabildir. Ayrıca birden uyumunuz da kalmayacaktır. Yani kendi kendinize bile yabancı gelen bir tip olabilirsiniz. Böylesine seven bir insan her türlü çılgınlığı yapabilir.

Önem verdiği toplumun fikirlerine aldırmaz, dedikodular, olaylar, üzülecek, kırılacak insanlar ve her şey ona vız gelir. Böyle duygulan coşan, taşan Terazi insanı kuralları ve hatta yasaklan bile hiç düşünmeden çiğneyebilir. Böyle bir durumda insanın aklına Lady Hamilton’la Lord Nelson’un yasak aşkları gelir. Ancak Terazi burcu insanı sevgiye çok önem vermekle birlikte böyle den­gesini kaybetmesi pek ender görülür. Yani siz sevgi uğruna türlü şeyler yapabilirsiniz ama bu arada o değerli ve nazik dengenizi de korursunuz.

Yorum yazın

 

Yorum yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca