Rüyada “Tepeler” Görmek

Tepeler
Rüyada Tepe görmek, tepeden düşmek, tepeden inmek, tepe çıkmak, tepeye tırmanmak, Rüyada tepede olduğunu görmek ne anlama gelir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RUYADA TEPELER: Düz bir yerde bir tepe görmek mehabet sahibi bir insan ile sohbet etmeye ve ondan yardım, iyilik, hayırlı bir iş görmeye tabir edilip, yorumlanır. Eğer rüya sahibi o tepeye çıkar, özellikle de orada oturur ise daha iyidir. O tepenin kendi mülkü olduğunu görmek bir çok yeni ev eşyası, altın veya para elde etmeye, Diğer rüya tâbircileri­nin görüşüne göre büyük bir adamdan zorla para almaya tabir edilip, yorumlanın

Câferi Sâdık (r.a) buyuruyor ki: Tepe görmek dört türlü tabir edilir: Birincisi değerinin yükselmesi, İkincisi çok mal, üçüncüsü kuvvet ve kudret, dördüncüsü hıyanet.

Kirmâni (r.a) diyor ki: Rüyasında bir tepeye çıkan yüksek rütbe sahibi, sözü geçen biri olur. Bir tepeye çıktığını, fakat ondan inmeye kadir olamadığını gören vefat eder.

Bazı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Tepeye çıkmak şerefli ve değerli bir kadın ile evlilik veya emelin gerçekleşmesine delalet ettiğinden herhalde iyidir. Ata binmiş olduğu halde tepeye çıkıp orada Süvari olarak durduğunu gören, siyasetle uğraşırsa yönetici olmaya kavuşur istek ve arzusunu elde eder. Eğer rüya sahibi fiilen devlet yöneticisi ise düşman üzerine yürüyüp zafer kazanır. Fakir ise rızkı ve itibarı artar. Bu rüya herkes için hayırdır.

İmâmı Nablûsi (r.a.) buyurmuştur ki: Rüyada tepeye tırmanmak, tepe görmek büyük ve hatırı muteber bir adam ile ve etrafındaki mamûr arazi o kimsenin âilesi ile tabir edilir. Rüyada düz bir arazide bir tepe görmek, etrafında bulunan düz arazi derecesinde mal ve mülkü olan bir adam ile tabir edilir. Eğer o tepenin etrafında yeşillik var ise bunlar da kuvveti, dini ve güzel muamelesidir. Rüyasında bir tepe üzerinde durduğunu gö­ren, öyle bir kimseye itimat eder, bozuk işi düzelir ve kadri yükselir. Birtakım tepeler üzerinde yürüdüğünü gören, huzur ve kurtuluşa nail olur.

Yüksek bir tepenin üstüne çıktığını gören, dindar bir adamın âmiri olur. Yüksek bir tepenin zirvesinde olduğunu gören, yüksek bir memuriyete nâil olup ev eşyaları, altın veya para artar, onur, gurur şeref, haysiyet ve makamı yükselir. Yüksek bir tepeden indiğini gören, tasa, üzüntü ve zillete düşer. Üzerinde bulunduğu tepe toprak ise mülk, saltanat ve menfaat-, taştan ve kumdan ise adı güzel bir şöhretle anılır.

Rüyada Tepeler ve yüksek yerler görmek, yüksek makamlara, güzel bineceklere tâbir edilip, yorumlanır. Bir hasta kendisini bir tepede görse vefat edip tabuta biner. Rüya sahibi hasta olmayıp evlenmeye talip ise şerefli, asil ve zengin bir kadın ile evlenir. Tepenin üzerinde halka nutuk attığını veya ezan okuduğunu gören, layık ise yönetici, müftü, hatip, müezzin olur veya ismi meşhur olarak anılır. Tepe, üzerinde oturan için makam ve şereftir. Eğer tepe çöplük ise, içinde her şeyden mevcut olan Dünyaya, veya zengin bir hanıma tabir edilip, yorumlanır. Tepe üzerinde gübre, çör çöp ve süprüntü olmayan bir yer ise selametle beraber büyük şana tabir edilip, yorumlanır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. dilan dedi ki:

  Ben rüyamda babamın bana öğretmenimin ruh hastası bir katil olduğunu söylediğini gördüm ben inanmadım fotoğraf gösterdi yine inanmadım sonra ben resim sınıfında öğretmen bana di di baktı ve gitti.Sonra bi arkadaşımla dağlık bi yerdeydik öğretmende ordaki bi mağranın içindeydi. arkadaşım zorla beni koymak istedi ama ben kaçtım. sonra bi uçurumda oturup ayaklarımı sallayarak yere baktım. güneş batıyordu. muazzam bi görüntü vardı gökyüzünde. n’olur çabuk cevap verin n’olur….

 2. sakine dedi ki:

  yüksek bir köy evinde oturmak

 3. ali karakuş dedi ki:

  ruyamda bi akrabamı bi dag bayır gibi bi yerde elinde bi kağıt var ben dirumki bana o kagıdı verde ben tepeye çıkayım sonra ondan o kağıdı alıp bi tepeye cıkıyorum
  cevaplarsanız sevinirim şmiden teşekkürler

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca