Rüyada “Tepeler” Görmek

Tepeler
Rüyada Tepe görmek, tepeden düşmek, tepeden inmek, tepe çıkmak, tepeye tırmanmak, Rüyada tepede olduğunu görmek ne anlama gelir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RUYADA TEPELER: Düz bir yerde bir tepe görmek mehabet sahibi bir insan ile sohbet etmeye ve ondan yardım, iyilik, hayırlı bir iş görmeye tabir edilip, yorumlanır. Eğer rüya sahibi o tepeye çıkar, özellikle de orada oturur ise daha iyidir. O tepenin kendi mülkü olduğunu görmek bir çok yeni ev eşyası, altın veya para elde etmeye, Diğer rüya tâbircileri­nin görüşüne göre büyük bir adamdan zorla para almaya tabir edilip, yorumlanın

Câferi Sâdık (r.a) buyuruyor ki: Tepe görmek dört türlü tabir edilir: Birincisi değerinin yükselmesi, İkincisi çok mal, üçüncüsü kuvvet ve kudret, dördüncüsü hıyanet.

Kirmâni (r.a) diyor ki: Rüyasında bir tepeye çıkan yüksek rütbe sahibi, sözü geçen biri olur. Bir tepeye çıktığını, fakat ondan inmeye kadir olamadığını gören vefat eder.

Bazı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Tepeye çıkmak şerefli ve değerli bir kadın ile evlilik veya emelin gerçekleşmesine delalet ettiğinden herhalde iyidir. Ata binmiş olduğu halde tepeye çıkıp orada Süvari olarak durduğunu gören, siyasetle uğraşırsa yönetici olmaya kavuşur istek ve arzusunu elde eder. Eğer rüya sahibi fiilen devlet yöneticisi ise düşman üzerine yürüyüp zafer kazanır. Fakir ise rızkı ve itibarı artar. Bu rüya herkes için hayırdır.

İmâmı Nablûsi (r.a.) buyurmuştur ki: Rüyada tepeye tırmanmak, tepe görmek büyük ve hatırı muteber bir adam ile ve etrafındaki mamûr arazi o kimsenin âilesi ile tabir edilir. Rüyada düz bir arazide bir tepe görmek, etrafında bulunan düz arazi derecesinde mal ve mülkü olan bir adam ile tabir edilir. Eğer o tepenin etrafında yeşillik var ise bunlar da kuvveti, dini ve güzel muamelesidir. Rüyasında bir tepe üzerinde durduğunu gö­ren, öyle bir kimseye itimat eder, bozuk işi düzelir ve kadri yükselir. Birtakım tepeler üzerinde yürüdüğünü gören, huzur ve kurtuluşa nail olur.

Yüksek bir tepenin üstüne çıktığını gören, dindar bir adamın âmiri olur. Yüksek bir tepenin zirvesinde olduğunu gören, yüksek bir memuriyete nâil olup ev eşyaları, altın veya para artar, onur, gurur şeref, haysiyet ve makamı yükselir. Yüksek bir tepeden indiğini gören, tasa, üzüntü ve zillete düşer. Üzerinde bulunduğu tepe toprak ise mülk, saltanat ve menfaat-, taştan ve kumdan ise adı güzel bir şöhretle anılır.

Rüyada Tepeler ve yüksek yerler görmek, yüksek makamlara, güzel bineceklere tâbir edilip, yorumlanır. Bir hasta kendisini bir tepede görse vefat edip tabuta biner. Rüya sahibi hasta olmayıp evlenmeye talip ise şerefli, asil ve zengin bir kadın ile evlenir. Tepenin üzerinde halka nutuk attığını veya ezan okuduğunu gören, layık ise yönetici, müftü, hatip, müezzin olur veya ismi meşhur olarak anılır. Tepe, üzerinde oturan için makam ve şereftir. Eğer tepe çöplük ise, içinde her şeyden mevcut olan Dünyaya, veya zengin bir hanıma tabir edilip, yorumlanır. Tepe üzerinde gübre, çör çöp ve süprüntü olmayan bir yer ise selametle beraber büyük şana tabir edilip, yorumlanır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Dilek goncagül dedi ki:

  Rüyada sınırda bir yerdeymişiz. karşı tepede elinde yeşil bir sancak olan bir asker var.sancağı tepeye dikiyor.

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Rüyada sınırda bir yerde olduğunu ve elinde yeşil bir sancak olduğunu görmek, bekar için evlenmeye ve il dışına taşınmaya delalet eder. Sancağı tepeye dikmek, muradının gerçekleşmesine gayretlerinin neticelenmesine delalet eder.

 2. Batuhan dedi ki:

  Bir arkadaşım beni rüyasında bir tepeden aşağıya koşarak inerken görmüş.

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Rüyanız Hayrola Batuhan Bey. Rüyada dağlık yerde koştuğunuzu görmeniz ruhsal bunalımlardan kurtulup aklınızda olan düşünceleri silmek istediğinize yorumlanır.Bu düşüncelerden kurtulduktan sonra huzura ve selamete kavuşacağınıza yorumlanır.

 3. esra dedi ki:

  Ruyamda demirden merdivende altindan engin bir deniz akan cok yuksek oldugundan korktugum,ama timandigim ve olmus annaanneme ulastigimi gordum.yorulup yere uzandim.hemen ardindan yolculugun ortalarinda buldum kendimi ve cesitli zorluklar.mesela engebeli demirden yol,akrabalarla birlikte hos vakit,sonra ayakkabilar ve kiyafet,anneannemin komsulari,tanimadigim insanlar kanli kedi,kayip kedi,onlarla ugrasmam.kucuk kediler ve cocuklarla nasil sonuclandigini hatirlamiyorum.anlami nedir acaba.? Bu ara anneannemi birkac kez goruyorum ruyamda.onemli bir surecten de geciyorum hayatimda.tesekkurler…

 4. Banu dedi ki:

  rüyamda çok yüksek iki tepe arasında sürekli hiç zorlanmadan gidip geliyordum ve Eski Okul arkadaşlarım tepenin birindeydiler ve çok kalabalıktılar üzerlerinde Okul üniforması vardi. ben onlara ne yapacaklarını söylüyordum. Sonra iki tepenin arası alabildiğine yüksek yemyeşil çeltik otuyla doldu. Yanımda annem vardi evimiz o tepelerden birinin üzerindeYdi. Tam evime girecektim ki kapının önünde 3 tavşan Gördüm biri beni görmedi hızlıca koşarak gitti diğer ikisi beni fark edince üzerime sıçradı sanırım beni ısırmaya çalışıyorlardi. Orada rüya bitti bir de evimizin harika bir manzarasi vardi yemyeşil orman ve masmavi deniz güneş kızıl renkte batıyordu.

 5. Rüyamda yüksek bir tepeye tırmandığımı gördüm. Rüyada tepe görmek ne anlama gelir? dedi ki:

  rüyamda yeşil ama çok yüksek bir tepeye tırmanmaya çalışıyodum. Kucağımda bir bebek vardı çok güzeldi. sonra tepeye çıkarken çok zorlandım ve yuvarlandım tepeden. Sonra tekrar birinin yardımıyla tepenin zirvesine çıktım bebekle ve çok güzel bir manzara vardı manzarayı izledim.

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba, Rüyada yüksek tepeye tırmanma, çok başarılı işler yapmaya ve işinde muvaffak olmaya aile hayatında ise mutlu olma ile yorumlanır.

 6. Dilek dedi ki:

  Rüyamda birilerinden kaçıyordum çok yüksek bi tepeye tırmanmaya çalışıyordum tepenin üstünde de birileri vardı ama yardım etmediler ben kendim tırmandım çok güzel bi yerdi bembeyaz renkte atlar vardı yemyeşidi çıktığım tepe ne anlama geliyor bu açıklar mısınız lütfen

 7. Hilal dedi ki:

  Ruyamda dik ni yamaçta oturuyorum yantarafımda bir suru insan var guya flim çeviriyorlarmıs ama ne oluyorsa bir anda yanımdaki insanların uzerıne kaylar toprak parçaları düşmeye baslıyor ve kacısıyorlar

 8. mine dedi ki:

  Bizim evin arkasında kazılmıs,topraktan tepe ler vardı yan yana tam evin arkasında ne,anlamı var? :/

 9. Vahap dedi ki:

  Merhabalar.
  Annem beni ışıklı yüksek bir yere tırmanırken görmüş. (Ruyasinda)

 10. beyzanur dedi ki:

  Ruyamda yuksek daglarda yamaçlarda çalısmaya gittigimi gordum , yaylaya gider gibi yuksek yerlere calismaya gidiyorduk

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca