Rüyada “Kelebek” Görmek

Kelebek
Rüyada kelebek görmek yeni aşka yelken açmaya kimsede bulamadığı aşkı muhabbeti bulmasına yorumlanır. Rüyada kelebek gören kimse aydınlığa ve selamete erişir.

Rüyada Kelebek Görmek

Rüyada kelebek görmek bu rüya çoğu zaman hayır ile yorumlanmaktadır. Kişinin kısa süre içinde gerçek aşkı bulmasına, safiyane duygular ile bağlanmasına işaret eder. Aynı zamanda mutluluğu ve huzuru o kişide bulacağına rivayet edilir. Kelebek rüyası çoğu zaman bolluk ve bereket, şans ve kısmet kapılarının açılmasına olarak yorumlanır. Rüya alimi Caferi Sadık (r.a) göre zenginliğin ve başarının işareti olarak yorumlanır. Sıkıntılı günleri ardında bırakan bu kimse, gördüğü kelebek rüyasıyla hayatına renk katacak kişilerle karşılaşmasına yorumlanır.

İmamı nablusi: Rüyada kelebek gören kimse için girdiği ortamda tanıştığı kişiler ile birlikte yapılan planlar doğrultusunda, hayırlı işlere imza atmalarına da yorumlanmaktadır. Diyanet: Bazende rüyada görülen kelebek özgürlüğü simgeler, kişinin manevi anlamda çok bunaldığı dönemlerde bu rüya hayırlara vesile olur ve rüya sahibi aydınlık günlere sürur eder.

İslami tabiri: Gireceği her işte muvaffak olacak olan rüya sahibi, kazancının artmasına ve kazancının cüzi miktarını hayır işlerinde harcamasına yorumlanır. Aynı zamanda sivri dilli ve sözünü kimseden esirgemeyen, bütün düşmanlığı, nefreti, kini dilinde olan bir kişiyle yaşayacağı münakaşaya işaret etmektedir. Rüyada görülen renkli kelebekler barışın ve kardeşliğin simgesi olarak tabir edilir. Sarı kelebek görmek ise, hastalık ve musibet olarak yorumlanır.

Rüyada Beyaz Kelebek Görmek

Rüyasında beyaz kelebek gören bir kimse için saflık, temizlik ve iyi niyet olarak yorumlanır. Hayırlı ameller işleyecek olan bu rüya sahibi, iyi niyetinde baki olduğu sürece Allah’ın huzurunda makbul ve salih kullardan olur diye rivayet edilmiştir. Çoğu zamanda beyaz kelebek görmek sanat işleriyle uğraşan bir kimseye işaret eder.

Rüyada Siyah Kelebek Görmek

Kurulan hayaller ve yapılacak olan projelerin bir süreliğine askıya alınmasına işaret eder. Aynı zamanda rüyada görülen siyah kelebek kişinin karamsar olmasına, çevresindeki herkese karşı mesafeli olmasına yorumlanır. Kalbini mutmain tuttuğu sürece, alim ve cennet ehli kimseler ile birlikte olmasına da rivayet edilmektedir.

Rüyada Kelebek Yakalamak

Rüyada kelebek yakalamak girilen bir işten hayırlı sonuç alınmasına işaret edilir. Rüyada kelebek yakaladığını gören kimse, bir yakınını veya dostunu istemeden kalbini kırmasına işaret edilir. Aynı zamanda istemeden kalbini kırdığı kimseden dileyeceği özür olarak da yorumlanır.

Rüyada Kelebek Konması

Rüyada eline kelebek konduğunu görmek sevdiği kişiden ona verdiği değer, ilgi ve sevginin karşılığını alamadığına işaret edilir. Rüyada kelebeğin başına konduğunu görmek kısmet, talih ve rızkın artması olarak yorumlanır.

Rüyada Kelebek Öldürmek

Rüyada kelebek öldürdüğünü görmek rüya sahibine zarar vermeye çalışan birinin varlığına işaret eder. Bir rivayete göre de bu kişiyle yaşayacağı sözlü tartışmalara ve o kişinin planlarını başına çevirmesi olarak yorumlanır.

Rüyada Uçuşan Kelebekler Görmek

Bir kimse rüyasında uçuşan bir sürü kelebek gördüyse eğer çalışma ve özel hayatında yaşanacak hayırlı gelişmelerin habercisi olarak yorumlanır. Bazende çevresindeki gönlü bol kimselerden göreceği destek ile işaret edilir.

Rüyada Ölü Kelebek Görmek

Rüyada ölü kelebek görmek çevrenizdeki tatlı dilli güler yüzlü görünen kimsenin gerçekte bir düşman olduğuna yorumlanır.

Diyanet ve İslami tabirlerini Rüyada Tırtıl Görmek sayfamızdan okuyabilir ve Kelebek Görmekle ilgili rüyanızı detaylı bir şekilde paylaşabilirsiniz.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca