Rüyada “Cünüplük” Görmek

Cünüplük
Rüyada Cünüplük Görmek tabiri, işlerinde şaşırır kalır. Rüyada ihtilam olmak, bu kimse amacına ulaşamaz, Rüyada Meni görmek ile alakalı tabirler
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı

RÜYADA CÜNÜPLÜK: Rüyada bir haramdan dolayı cünup olduğunu gören kimse, işlerinde şaşırır kalır. Bir rivayete göre yolculuğa gider ve bu yolculuktan amacına ulaşamaz. Gusül edip elbisesini giydiğini gören kimse, o şaşkınlıktan kurtulur ve maksadına erer. Guslü eksik yapan muradına eremez.

İslami Tabiri: Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a.) demiştir ki: Meni, (meniden önce gelen kaygan sıvı) malın çok fazla olacağına, ve (meniden sonra gelen bulanık sıvı) harcanacak mal, mülk, para, altın gibi kıymetli şeylere, meni (sperm) ise, kalıcı olan mala tabir edilip, yorumlanır.

Diyanet Yorumu: Rüyada  bunlardan üzerine bir şey bulaşır veya kendinden çıkarsa söylediğimiz şeylerden birine kavuşur. Rüyada Cünupluk görmek tabiri, Yani meni gören kimsenin malı artar, meni gören kimsenin eline harcanacak mal geçer, meni gören kimsenin eline kalıcı mal geçer. Eşine bu şeylerden birinin bulaştığını gören kimse, ona elbise yapar veya giyecek alması için para verir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyada üzerine sıcak meni bulaştığını gören kimse, hazine bulur. Menisini sarı gören kimsenin hastalıklı evladı olur, kırmızı meni ömrü az evlada tabir edilip, yorumlanır. Menisini siyah gören kimsenin âilesi ve sülalesine reis olacak evladı olur.

Rüyada Yasak birleşme Görmek

Bazı rüya tabiri alimlerine göre: Hayvanlardan biriyle ilişkiye girip cünup olduğunu görmek, servet, sermeye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber nimettir.

Rüyada Meni Görmek

Ibni Şirin (r.a.) demiştir ki: Meni rüyası servet, mal, altın veya paraya sahip olmakla beraber yiyecek-içecek ve bereketli rızıklara işarettir. Rüyada bir kapta meni dolu görmek, biriktirdiği bir maldan ken­disine iyilik, güzellik ve menfaat geleceğine işarettir. Bir rivâyete göre meni görmek, malın kazanılması ve sarfıdır.

Rüyada ihtilam Olmak

Bu rüyayı gören kimse helal bir konu üzerine olduğunu görürse, arzusuna kavuşacağına, haram bir şey üzerine ihtilam olmuşsa muradının gecikmesine hatta ertelenmesine yorumlanır.

Rüyada Kendinden Meni Çıkması

Eğer rüya sahibi tâbirciye benden meni çıktığını gördüm der ise, elinden mal çıkacağı ile ve benden meni geldi der ise, eline mal gireceği ile tabir olunur. Rüya aynı olsa da yorum nakil ve sözlere göre yapılır.

Rüyada Cenabet Olduğunu Görmek

Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada Cünup Olmak, üç tür­lü tâbir edilir: Evlâd, mal elde etmek ve malın elden çıkması. Bâzı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Meni ile cünup görmek, bir manâdadır ve tâ­biri de aynıdır. Meni ise, başkadır ve bolluk ve huzura işarettir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca