Rüyada “Bebek” Görmek

Bebek
Rüyada bebek görmek, izzet ve kuvvete işaret eder. Rüyada Erkek bebek sevinç ve bereket, Rüyada Kız bebek görmek şans ve kısmet ile tabir edilir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

Rüyada Bebek Görmek

Rüyada bebek görmek kadın için başarı, sevdiğiniz ile güzel muhabbete, izzet ve kuvvet sahibi eşe işaret eder. Bebek rüyası müjde ve sevinç ile güzel haberleri müjdeleyen mübarek ve hayırlı bir rüyadır. Bebek rüyaları kız veya erkek cinslerine göre farklı şekillerde tabir olunur. Erkek bebek rüyası, hayır ve saadet ve sevinç ile yorumlanır. Kız bebek rüyası kadın için hayırlı evlilik güzel kısmetler ve kısmetli evlatları olması ile tabir olunur. Bebek rüyası için bazı tabirciler şöyle yorum yapmışlardır, erkek yada kadın kim bu rüyayı görürse bekar ise evlenir denilmiştir.

Rüya Alimlerinin yorumu: Rüyada bebek görmek, İslami rüya tabiri yapan alimlerin kitap ve eserlerindeki kaynaklara gördüğünüz rüya en sık iki şekilde tabir olunur. Erkek bebek, müjde ve sevinç, kız bebek görmek üzüntünün ardından gelecek, mal, mülk ve müjde, ganimet elde etmeye alamettir.

Rüyada bebek görmek, İslami yorumları ile anlamlarını ve manalarını sizler için en sık görülen tasvirlerini ve yorumlarını bu sayfamızda hazırladık, gördüğünüz rüyaların gerçek manalarını ve anlamlarını bu sayfamızda okuyabilirsiniz. İslam aleminin rüya tabiri yapan alimlerin yorumları ve görüşlerine göre bebek rüyasının tasvirlerini sizler için derledik. Bebek bekar biri için hayır, kısmet, güzel talihtir, evli biri bebek görse, ummadık biranda evlat müjdesi ile müjdelenir denilmiştir. Rüyada bebek doğurmak rızka ve zenginliğe kavuşacağına işarettir.

İslami Tabirleri: Rüyada bebek görmek temiz kalpli ve saf düşünceleri olan hayırlı bir hanıma, kadın için ise eli ve gönlü bol bir adama delalet eder. Rüyada bebek sallamak, bekar biri için evlilik hazırlığı yapmaya, evli ve çocuğu olmayan için evlat sahibi olmaya yorumlanır.

Diyanet Yorumları: Bebek emzirmek saadet, yüksek mertebe sevinç ve mutluluk demektir. Anne olan biri rüyada bebek emzirdiğini görse, bu rüya ehli kimseler tarafından görülürse hayırlı bir müjde alacak olmasının alametidir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Bebek ile alakalı İslami rüya tabirleri manaları, mal, mülk, kazanç ve bereket, bekar için evlilik, Rüyada bebek görmek rüyası, evli kimse için huzurlu ve kalabalık aileye delalet eder.

Rüyada Bebek Sevmek

Rüyada bebek sevmek, İslami Kaynaklara göre erkek bebeği sevmek iki şekilde tabir edilir, tüccar kimse için mal ve hayırlı bir anlaşma, kız bebek sevmek, erkek ve kadın için iyi bir yuvaya yorumlanır. Rüyada bebek görmek, bebeği sevmekten daha hayırlıdır. Bebeği kucağına almak bebek görmek rüyasının tabirinden daha fazla kar, kazanç ve mükafata işaret eder.

Rüyada Bebek Kucaklamak

Rüyada bebek kucaklamak, bekar bir kimse kucağına bebek verildiğini görürse, hayırlı bir evlilik yapar. Rüyada kucağında bebek görmek, bekar biri için evlilik, eğer kişi evliyse evliliğinde arzu ettiği şekilde evlatlarını kucaklar, sever ve mutlu olur  denilmiştir.

Rüyada Bebek Ağlaması Duymak

Rüyada bebek ağlaması duymak, bu rüya hayırlıdır bir bebeğin ağladığını duymak sevinçli bir haber almaya ilgi alaka bekleyen kimseleri ihmal etmemesi gerektiğine işarettir. Rüyada bebek ağlatmak veya bebek ağlaması sesi duymak çevresinde ilgi görmek isteyenler olduğuna delalet eder.

Rüyada Erkek Bebek Görmek

Rüyada erkek bebek görmek, İslami tabircilere göre, müjde, zafer, erkek için büyük kazanç ve ödül yada hediyedir. Erkek bebek rüyasını bazı tabirciler şöyle yorumlamıştır. Rüyada erkek bebek görmek, mal, hanım ve birbiri peşi sıra çıkacak çok hayırlara delâlet ve işarettir demişlerdir.

Rüyada Kız Bebek Görmek

Rüyada kız bebek görmek, bir rivayete göre hanım kişi için nasihat, vaat ve hayırlı bir demektir. Rüyada kız bebek görmek şans ve kariyer ile birlikte gelecek hayırlı bir habere işarettir. Rüyada kız bebeği görmek bekar bir kimse görse üzülür ve bir mühlet ayrılık yaşar denilmiştir, kimilerine göre evlilik münasebeti ile yorumlanır.

Rüyada Bebek Öldürmek

Rüyada bebek öldürmek, çocuk veya bebek öldürmek, Hızır (a.s.)’ın kıssasının anlatıldığı gibi birçok ilimlerin sahibi olmaya işaret ve de delâlet eder.

Rüyada Bebek Doğurmak

Rüyada bebek doğurmak, bir rivayete göre bu rüya ganimet, mülk ve makam elde etmek işsiz için güzel bir iş, bekar hanım kişi için evlilik demektir. Rüyada doğum görmek maksada kavuşmak demektir. Rüyada bebek doğurmak müjde ise, bebek emzirmek mükafat ve berekettir.

Rüyada Bebek Emzirmek

Rüyada bebek emzirmek, hasta için şifa bulmaya, bebek emzirdiğini gören kimse arzusuna kavuşur, Rüyada bebek emzirmek şans ve kısmettir. Rüyada bebek emzirmek her zaman müjde ve bereket hayır ile yorumlanır

Rüyada Bebek Ayakkabısı Görmek

Rüyada bebek ayakkabısı görmek, güzel ve selametli bir yola çıkmaya erkek için hayırlı bir iş haberine kadın için iyi bir hayata ve kolay geçime delalet eder. Rüyada bebek görmek bebek ayakkabı görmek rüyasından daha ziyade ve karlı olarak tasvir olunmuştur.

Rüyada Gülen Bebek Görmek

Rüyada gülen bebek görmek, güzel bir bebeğin kendisine güldüğünü görmek, dünyanın kendisine yönelmesine ve hayırlı dünyalık mal, mülk, sahibi olmaya delalet eder.

Rüyada Konuşan Bebek Görmek

Rüyada konuşan bebek görmek, cinsiyeti fark etmez bir bebeğin konuştuğunu görmek maksadın ve gayenin akıbetin hayırlı olmasına işarettir. Rüyada bebeğin konuştuğunu görmek, işlerinin hayır ve beklediği gibi neticeleneceğine ve umduğuna kavuşmak, zor işleri başarmak gibi şeylere kavuşmak ile yorumlanır.

Rüyada Yeni Doğmuş Bebek Görmek

Rüyada yeni doğmuş bebek görmek, bu rüyayı gören kimse için bazı rüya tabircileri şöyle buyurmuştur, rüya sahibinin hayatında yeniliklerin ve umduğu şekilde değişikliklerin olmasına işarettir. Rüyada yeni doğum görmek iyi bir düzene girmeye delalet eder.

Rüyada Emziren Anne Görmek

Rüyada bebek emziren anne görmek, kolay kazanca ve emek sarf etmeden gelecek paraya ve hayırlı bir işte anlaşmaya rüyanız yorumlanır. Rüyada bebeğini emziren anne görmek, yardım etmek ve yardımlaşmak anlamına gelir.

Rüyada Zayıf Bebek Görmek

Rüyada zayıf bebek görmek, zengin için fakirlik yaşamaya ve kazancın azalmasına, delalet eder. Rüyada zayıf bebek emzirmek, normal sıradan bir kimse rüyada zayıf bir bebek görse ihmalkar bir kimseye ve ilgi görememeye yorumlanır.

Rüyada Şişman Bebek Görmek

Rüyada şişman bebek görmek, zevkine ve sefasına düşkün bir erkek ile tabir edilir. Rüyada erkek veya kız bebeği şişman görmek kadın ve erkek için iyi bir kısmet ve rızık demektir.

Rüyada Bebek Sahibi Olmak

Rüyada bebek sahibi olmak, rüya sahibinin yaşadığı o belde halkının yakında üzüntüden kurtulacaklarına işarettir. Rüyada bebeği olduğunu gören kimse arzusuna kavuşur denilmiştir.

Rüyada Bebeğe Dönüşmek

Rüyada bebeğe dönüşmek, beklenmedik bir iş haberine ve çok sevinmeye ve amelin güzelliğine yorumlanır. Rüyada bebek sevmek şans, kısmet, rızık bolluğuna ve bekar için evlenmeye delalet eder.

Rüyada Bebek Arabası Görmek

Rüyada bebek arabası görmek, rüyayı gören kimse eğer içinde bebek varsa, umduğu her şey kolayca gerçekleşir. Eğer bebek arabası boş ise bir sıkıntıya ve maddi darlığa düşecek demektir.

Rüyada Beşik Görmek

Rüyada beşik görmek hayır, kısmet, güzel talih ve murattır. Rüyada boş beşik görmek gelecek bir hayra, rüyada dolu beşik görmek maksadın gayenin gerçekleşmesine, iyi niyetlerinin kolayca olmasına delalet eder.

Rüyada Yürüyen Bebek Görmek

Rüyada yürüyen bebek görmek, bir bebeğin yürüdüğünü görmek zor işlerin kolayca çözülmesine işarettir. Rüyada bebeğin yürüdüğünü görmek, üstü kapanmış konuların, hayır ile açığa çıkmasına ve sarf ettiği emeğin karşılığını almaya yorumlanır.

Rüyada Aç Bebek Görmek

Rüyada aç bir bebek görmek güzel bir kadın ile yakınlaşmaya ve iyi bir dostluk kurmaya delalet eder. Rüyada acıkmış bebek görmek, rızık ve kısmet yönünden birilerinden yardım görmek anlamına gelir.

Rüyada Güzel Bebek Görmek

Rüyada güzel ve gayet sağlıklı bir bebek görmek, evlenmeye tabir edilip, yorumlanır. Rüyada sevimli bebek görmek, maişetin genişlemesine, evli biri için evlatlarının çoğalmasına işaret eder.

Rüyada Mavi Gözlü Bebek Görmek

Rüyada Mavi gözlü bebek görmek nazar eden bir kadına veya bedeni bir rahatsızlık yaşamaya rüyanız yorumlanır. Rüyada gözleri mavi bebek görmek, nazar ve sıkıntılara düşmeye yorumlanır.

Rüyada Yeşil Gözlü Bebek Görmek

Rüyada yeşil gözlü bebek görmek, güç ve iktidar sahibi bir erkeğe ve belirli bir miktar paranın ele geçmesine tabir edilir. Rüyada yeşil renk gözleri olan bebek görmek, kısmet ve hayırlı eş ile yorumlanır.

Rüyada Bebek Aldırmak

Rüyada bebek aldırmak, karamsar ve art niyetli kimseye ve erkek için bir kadına düşkünlük göstermesine, kadın için erkek ilişkisi varsa daha dikkatli olması gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Bebek Sallamak

Rüyada bebek sallamak, bir konudan dolayı kendini avutmaya veya avutulan kimselere delalet eder. Rüyada bebek salladığını görmek servet, sermaye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber vaktini geçireceği bir meşgale ile yorumlanır.

Rüyada Bebek Düşürmek

Rüyada bebek düşürmek, bu rüyayı gören kimse sıkıntıya düşer hayal ettiği bir çok şeyden mahrum kalır denilmiştir. Düşürdüğünü ve düşüren birini görmek aynı şekilde yorumlanır.

Rüyada Bebek Fotoğrafı Görmek

Rüyada bebek fotoğrafı görmek, yokluk çekiyorsa bundan kurtulmasına ve neslinden bir kimsenin iyi bir yere gelmesine rüyanız yorumlanır.

Rüyada Bebekliğini Görmek

Rüyada bebekliğini görmek, bu rüyayı gören kimse tövbe eder ve günahlardan sakınırsa arzu ettiği şeylere kavuşur maksadı kolayca hayırlı ise gerçekleşir denilmiştir.

Rüyada Bebek Haberi Almak

Rüyada bebek haberi almak, yeni bebeği olacağını öğrenmek bu müjdeyi alan kişi için şöyle denilmiştir. Rüya sahibi servet, sermaye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber mülk sahibi olur.

Rüyada Japon Bebek Görmek

Rüyada Japon bebek görmek, fıtratının değişmesine ve arzu ettiğine kavuşmaya yorumlanır. Rüyada yabancı uyruklu bir bebek görmek, Japon bebeği gibi bebekler ummadık bir kısmete delalet eder.

Rüyada Bebek Bakmak

Rüyada bebek bakmak, mala malik olmak ve bir hayırda bulunmak, işsiz için iş sahibi olmak ile tabir edilir. Rüyada bebek baktığını görmek, rızık ve ganimet elde etmeye yorumlanır.

Rüyada Bebek Mezarı Görmek

Rüyada bebek mezarı görmek, rüyayı gören kimse üzülür ve sıkıntıya düşer ve akabinde tüm sorunlarından kurtulur denilmiştir.

Rüyada Bebek Öpmek

Rüyada bebek öpmek, mal, mülk, altın, para sahibi olur ve bunlara malik bir kimseyle bir ilişkisi olacak denilmiştir.

Rüyada Bebek Ölüsü Görmek

Rüyada bebek ölüsü görmek, bu rüyayı erkek yada kadın kişi görse aynı şekilde yorumlanır. Hayal kırıklığına uğrar ve üzüntüye düşer bir dönem sonra bu durumlar ortadan kalkar her şey normale döner, diye burulmuştur.

Rüyada Bebek Elbisesi Görmek

Rüyada bebek elbisesi görmek, yeni ise sevinç ve neşe, eski ise giysiler üzüntü ve kedere ve maddi durumun zorlaşmasına tabir edilir.

Rüyada Bebek Yürütmek

Rüyada bebek yürütmek, tüm zorlukların üstesinden gelen bir kimseye, her işinde muzaffer olacak bir kişiye rüyanız yorumlanır.

Rüyada Bebek Yatağı Görmek

Rüyada bebek yatağı görmek, güzel bir odada yada iyi bir ortamda bebek yatağı gören kimse; istediği gibi bir evlilik yaşar eğer evli ise ailesinin çoğalmasına genişlemesine rüyası yorumlanır.

Rüyada Bebek Uyurken Görmek

Rüyada bebeği uyurken görmek, müjdeye ve yolculuğa çıkmak isteyip çıkamamaya tabir edilir. Rüyada uyuyan bebek görmek rüya sahibi için ummadık bir yerden gelecek bir haber ile çıkacağı seyahate yorumlanmaktadır.

Rüyada Bebek Isırmak

Rüyada bebek ısırmak, evli ise evladı olur çok sever bazı tabircilere göre o kimse için şöyle denilmiştir. Rüya sahibi arzu ve heveslerine kavuşur, bekar ise evlenir denilmiştir.

Rüyada Bebek Odası Görmek

Rüyada bebek odası görmek, selamete ve hayra tabir edilir. Rüyada bebek odası gören kişi bekar ise evlenir, arzu ettiği gibi bir evliliği olur denilmiştir.

Rüyanı Anlat Yorumlansın

İslami kaynaklarda yer almış alim ve ulemaların rüyada bebek görmek, rüyası hakkında görüşlerini, İslami Rüya Tabirleri ile öğrenin; Rüyanızı alt kısımdan bize yazın ve size özel bebek rüyası yorumunu aynı gün size bu sayfamızdan ayrıntılı olarak yorumlayalım.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Serpil dedi ki:

  Rüyamda yerde otururken büyük bir hayvan bebegimi yuttu rahmetli annem çıkardı temizledi yaşıyordu ne dır ruyam

 2. İlknur dedi ki:

  Rüyamda kucağımda bir kız bebek. Tanıdığım bir bayanın bebeğiymiş. Bebeği sürekli seviyorum kucağımda. Bebek konuşamayacak kadar küçük olmasına rağmen, annesi yanında olmadığı için benden onu emzirmemi istiyor. Ben de emzirmeye çalışıyorum. Gerçek hayatta da bekar olduğum için süt gelmeyeceğini rüyamda da biliyorum aslında. Süt gelmeyince bebeği oyaliyorum derken annesi geliyor ve ona da anlatıyorum durumu. O da bana “senden de mi süt istedi diyor.” Yorumlarsanız memnun olurum şimdiden teşekkürler.:)

 3. Melek dedi ki:

  Ruyamda baska bir evdeyim komsular var tanimadigim onlara hamur aciyorum. Ayriyetten yeni dogmus bi bebek kanepemde yatiyor cok sevimli bir kiz cocugu onu seviyorum. Ama bu bebek görümcemin gelininin annesininnis yeni dogurmus bizde kalmis bebek. Gorumcem normal hayatta onu sevmez ve konusmazlar. Ama bebegin annesi yoktu. Hemen dogurmus kundakta sarili benim yanimdaydi. Simdiden cvp icin tskler

 4. Esm dedi ki:

  Selamun aleyküm rüyamda balkon gibi bir yerden çok güzel bi bahçe görüyorum bana bahçenin cennet olduğunu söylediler ve uçarak cennete o balkondan geçtim her tarafa uçuyordum o kadar güzeldi ki sonra bi yere giriyorum oda gibi sanki bir sürü bebek böyle hastanede yataklarında yatarlar ya sıra sıra o şekilde yaklaşık 10_15 tane vardır kızlı erkekli cennette bu çocuklarda cennetteki çocuklar diyorlar yani öyle hissettiriliyorum içimden bu şekilde İnşaAllah rüyam hayırlıdır.

 5. zuhal işçimen dedi ki:

  merhaba. iyi günler. rüyamda bir kız kardeşim oldugunu görüyordum. ama annemin hamileliğini hiç hatırlamıyordum. bebek yeni doğmasına ragmen 1 yasında gibiydi ve çok güzeldi. ilk gördüğümde yeni doğmuştu ama yürüyebiliyordu . bu rüyanın bir anlamı var mıdır. teşekkür ederim

 6. Ceren dedi ki:

  Rüyamda ablamin yeni dogan bebegini kendi evimde gordum mavi gozlu cok güzel bi kiz bebekti

 7. Tuğçe dedi ki:

  Merhaba rüyamı yorumlarmısınız? İlk kez böyle bi rüya gördüm okdr güzeldiki… Rüyamda aniden hamile olduğumu öğreniyorum hiç beklemezken üstelik hamileliğim baya ilerlemiş doğumuma resmen 2-3 ay fln kalmış yani. Snr zmn hemen akıp gidiyor ve doğum yapıyorum. Ama doğum anımı hatırlamyrm yani bigün bi bakıyorum bebeğimiz olmuş. Herkes şaşırıyo biz öyle şaşkın ve çok mutluyuz. Kız bebek ve çok tatlı… ( Ben evliyim ama çocuğum yok henüz) rüyamı bana yorumlarmısınız acaba?

 8. Yasemin dedi ki:

  Yatmadan önce dua edip yattım bebeğim olacakmı diye rüyamda halamın oğlunun evindeyim bembeyaz tulum giydirilmis beyaz yüzlü bi bebek halamin kucagindaydi eltimde benim doğum yaptığımı görmüş ne demek rüyam iyimi kötümü

 9. Ayşe hayal çavuş dedi ki:

  Rüyamda evimde odamdayım hamileymişin ama bilmiyorum karnım dümdüz doğum yaptım ama ne zaman doğum yaptım bilmiyorum bebeğim erkek bu arada bebeğin babası kim onuda bilmiyorum ranzada yatıyor ranza çok yüksek ama 2.katında yatıyor onu yavaşca alıyorum kucağıma ben aç değilim ama bebekte aç değildir diye düşündüm ama sessiz çok sessiz bebek ölü gibi sonra parmağını emince acıktığını anladım annesi olduğum için sağ göğsümü tutup emzireyim dedim ama sütüm o kadar çok ki göğsüme dokununca koltuğun diğer ucuna gidiyor en sonunda dokunmadan emzirmeye başladım bebeğim kana kana içti sütümü utanıyorum da emziririken bu yüzden kazağımı onun üstüne çekiyorum kucağımda bebek başını okşuyorum ama hala kana kana emiyor sütümü… eşimle dinen boşuz bu arada 1 ay içinde gerçek boşancaz…

 10. emre tatlıyer dedi ki:

  merhaba, ben bekar olmama rağmen rüyamda kız bebeğimin olduğunu gördüm. bu bebek daha çok küçük olmasına rağmen konuşmaya başladı. hatta bisiklet dedi. bende bu duruma çok şaşırdım ve rüyamda çocuğun çok akıllı bir çocuk olacağını söyledim. aynı zamanda çocuğun çok erken ayakta durmaya çalıştığını gördüm. daha sonra çocuk yatakta yatarken bezini değiştirmeye niyetlendiğimi ve bu arada çocuğu sevdiğimi ve neşelendiğimi, güldüğümü gördüm. bu rüyamı yorumlarsanız çok memnun olurum.

1 14 15 16
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca