Rüyada “Başkan” Görmek

Başkan
Rüyada Başkan görmek tabiri, Rüyada başkan olduğunu görmek, Rüyada Başkanlık yaptığını görmek ile alakalı geniş kapsamlı rüyanızın tabiri.

RUYADA BAŞKAN, LİDER, KOMUTAN: Rüyâda bir idarecinin başbakan olduğunu görmek, rüyânın aynen gerçekleşmesine, eğer o kişi idareci değil ise, herhalde makam ve kadrinin yülselmesine, delalet eder.

İslami Tabiri: Rüyâda işin ehli birisinin büyük bir kumandan olduğunu görmesi şevket ve şerefinin yükselmesine, ehil değil ise, belâ ve büyük bir felâkete, büyük kumandanın rütbesinin aşağı düştüğünün görmek, îtibâr ve şerefindeki zayıflamaya, bir büyük kumandanın kendisine bir şey verdiğini veya iltifat ettiğini görmek, hükümet ve devlet başkanı veya memleketi idâre et­mekle görevli olanlardan bir hayırlı bir haber veya maddi, manevi bir destek göreceğine ve mânevi yardım görmeye, işi yoksa memuriyete, tüccar ise, hükümet ile olan işlerinden ticarete, fakir ise, hükümet ta­rafından yardım görmeye işarettir.

Rüyada başkan ile tabir edilen rüyaların manası aslında rüyada başbakan görmek ile alakalı yorumlarda içermektedir. Rüyada başbakan görmek sayfamıza da bakabilirsiniz.

Diyanet Yorumu: Bir belediye başkanının uyumakta olduğunu görmek, halkın iyilik, huzur ve rahat etmesi için yapması gereken görevine karşı lâkayd olmasına, görevinde ihmalkâr olmasına, bir amirin evine geldiğini görmek, o evde bolluk ve bereket olmaya, amirin kendisine öfke ve hiddetle baktığını görmek, belâ ve felâkete, amirle bir odada yattığını görmek, onun görevini birlikte yaptığı izlenimi doğacak derecede yakın olacağına, ondan bir çok hayır ve fayda görüp büyük bir makama yükseleceğine, bir emirle beraber tatlı bir ye­mek yediğini görmek, helâl mal, mülk, para, altın gibi kıymetli şeylere, acı ve ekşi haram mala işarettir.

İmam-ı Nablusi şöyle buyuruyor:  Rüyada Başkan görmek, ilgilinin mevki ve dere­cesi, yetkisinin cinsi ve çeşidi yâni görevinin doğrudan devlet yöneti­cisi tarafından verilmiş olması, güç veya asık yüzü, iltifat ve öfkesi na­zarı dikkate alınarak rızık ve nimet, hayır ve selâmet, huzurlu ve mut­lu bir hayat ve yüksek derece veya belâ ve büyük bir felâket, zahmet ve meşakkat, sıkıntı ve bitkinlik ile tâbir olunur.

Rüyada Başkan olmak

Rüyada başkan olduğunu görmek, başarı ve hayır ile tabir edilir. Rüyada başkanlık yapmak şan, şöhret ve şeref ve tanınmaya delalet eder. Rüyada başkan olmak bazende ehli olmayan kişiler için sıkıntılı ve sorunlu bir işe delalet eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Kadir / Rüyamda Abim'i başkan sıfatı ile televizyonda konuştuğunu gördüm. Rüyada televizyonda konuşmak ne anlama gelir? dedi ki:

  Rüyamda abimin rüyamda Milletvekili veya Başkan sıfatıyla televizyonda konuştuğunu gördüm. bu ne anlamına geliyor. açıklar mısınız. Teşekkür ederim. Kolay gelsin

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Kadir, rüyanız hayır olsun inşallah, sizin yada abinizin devlet dairesinde bir işinin olması anlamına gelir. Bu işinizin sonucu ise duruma göre hayırlı yada hayırsız olarak sonuçlanacak olmasıdır.

 2. Nevin dedi ki:

  Rüyamda belediye başkanımız eşiyle birlikte bize gelmişti ben onlara kahvaltı hazırlıyordum bu şekilde uyandım anlamı nedir acaba?

 3. Binnur dedi ki:

  Rüyamda bağlı olduğum ilçe nin belediye başkanı bir dükkan sahibi idi bende o dükkandan bir şeyler satın almak için konuşuyorduk

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca