Kadının Diğer Burçlarla İlişkileri

Oğlak kadını ve koç erkeği: Oğlak burcun insanıysanız bir Koçla kolay kolay geçinemezsiniz. Çünkü siz hesabını bilen, her adımını dikkatle atan, sebatlı, kuşkucu, inatçı bir tipsiniz. Buna karşılık Koç insanı havai, şirin, cana yakın, cazibeli ve fazla hareketlidir. Koç insanını çok beğenebilirsiniz. Hatta aşık olmanız da olasıdır. Ama kısa süre sonra kuşkular sizi rahatsız etmeye başlayacaktır.

Şiddetli kıskançlıklara da kapılabilirsiniz. Koç da sizi gibi kıskançtır. Ancak onun sevgisi gibi kıskançlığı da kısa sürelidir. Uzun zaman size dayanamayacaktır. Hele onu sınırlandırmaya kalkarsanız asla çekemeyecek ve uzaklaşıp gidecek­tir. Sizin için en tehlikeli eşin Koç olacağım söyleyelim. Bu tiple mutlu olamazsınız. Yıldız etkileri bu durumu değiştirebilir.

Oğlak kadını ve boğa erkeği: Sizin gibi Toprak grubundan olan Boğa’yla fevkalade anlaşabilirsiniz. Aradığınız her şeyi onda bulabilirsiniz. ikiniz de biraz kıskançsınız ama sevgi bağlılık olduğu sürece bu kıskançlık zarar veremez. Boğa size istediğiniz ilgiyi gösterecektir. Siz de ona aynı şekilde karşılık vermelisiniz. Ayrıca anlayışlı davranmalı ve Boğanın sevdiği şeyleri de yapmalısınız.

Boğa sabırlı, dayanıklıdır. Ancak uzun süre içine attığı şeyler yüzünden bir gün parlarsa onu yatıştırmak zor olur. Sevginizi devamlı göstermeniz şartıyla Boğa sizin yöne­timinize girmeye razı olabilir. Geleceğinizi birlikte planlamaksınız. Para işlerinde Boğa size yardımcı olacaktır. Boğanın sertlikle değil sevgiyle yönetileceğini hatırlatalım. Böyle bir evlilik ömürlü olur.

Oğlak kadını ve İkizler erkeği: Neşeli, hareketli, zeki, içi içine sığmayan İkizler insanını pek beğenebilirsiniz. Fakat ne yazık ki o sizin gibi ağır başlı, içine kapalı ve maddeye fazla düşkün bir tipten hoşlanmayacaktır. Ayrıca aşırı kıskançlığınız ve benimseme huyunuz da İkizler’in sabrını taşırır.

İkizler insanıyla evlenmeye kalkarsanız yaşamınız alt üst olabi­lir. Bu insan sizin gibi maddeye düşkün değildir. Ayrıca parayı ra­hatlıkla harcar. Kafaya Önem verir ve akıl erdiremeyeceğiniz türlü şeyle ilgilenir. Bu tür bir ilişki ve evlilik sizi sadece mutsuz eder. Ama doğum anındaki yıldız etkileri durumu değiştirebilir.

Oğlak kadını ve yengeç erkeği: Zıt burçların birbirlerini tamam­ladıkları bilinir. Yengeç de sizin zıt burcunuzdur. Onun için bazı koşullara dikkat etmek şartıyla çok mutlu-olabilirsiniz. Her insanda zıt burcundan almış olduğu bazı özellikler bulunur. Örneğin yumuşak Yengeçte sizin inadınız vardır. Sizde Yengecin merakı ve gizli duygulan bulunur. Yumuşak davranmanız, sevginizi göstermeniz şartıyla bir Yen­geçle çok mutlu olursunuz. Yengeç sevdiği sürece size bağlı kalacak ve hemen hemen her istediğinize de uyacaktır.

Üstelik o birlikte ilerlemeniz için uğraşacak ve çok azla da yetinecektir. Sizin gibi o da para biriktirecektir. İyi bir yuvanız, sağlam bir geleceğiniz olması için çalışacaktır. Kısacası Yengeç sizin için ideal eş sayılabilir. Sadece Yengece gereken yumuş aklığı ve sevgiyi gösteremeyecekseniz bu evliliği aklınızdan çıkarın. Çünkü sevilmeyen bir Yengeç yakınma, sızlanma, ağlama ve sura­tıyla sizi çileden çıkarabilir.

Oğlak kadını ve aslan erkeği: Aslan burcu insanını çok beğenebilir ve hayran olabilirsiniz. Fakat Aslan insanı kolay kolay ele geçecek biri de değildir. Ayrıca o fazla ağırbaşlılıktan hoşlanmaz hele yönetilmeye veya sınırlandırılmaya hiç gelmez. Aslan etrafında türlü insan olmasını ister. Bu da sizin kıskançlığa kapılmanıza yol açar. Hem sizin para he­sabınızla Aslan’ın müsrifliğe varan cömertliği de uyuşamaz.

Fakat bazen doğum anındaki yıldız etkisi yüzünden maddileşen bir Aslan, istedikleri­ni sağlayabilmek için varilli bir Oğlak’la evlenmeye razı olabilir. Aslan tam sizin övüneceğiniz gibi bir eş olabilir. Ama önce Aslana kandırıp ev­lenmeye razı etmeniz gerekir. Bu da hayli zor olur doğrusu. Yalnız dediğimiz gibi doğum anında alman yıldız etkileri durumu tam anlamıyla değiştirebilir.

Oğlak kadını ve başak erkeği: Aslında siz de Başak da Toprak grubun- dansınız. Onun için de iyi anlaşabilirsiniz. Fakat başlangıçta Başak insanını anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Başak insanı sizden dostluk, anlayış isteyecektir. Kafasına hitap eden konulan açmanızı arzulayacak, her şeyi birlikte yapmanızı önerecektir. Bu burç insanı da sizin gibi pa­raya değer verir.

Bu bakımdan iyi anlaşırsınız. Ama o sizin ideallerinizle alay da edebilir ve önem verdiğiniz şeyleri de küçümseyebilir. Yaşamda amaçlarınız birbirine uygun olursa mutluluk sağlanır. Aksi halde evli­liğiniz bir hayli çekişmeli geçecektir. Tartıştığınız zaman de zeki Başak sizi kolaylıkla yaralayabilir. Buna karşılık siz de sert sözlerinizle Başak insanını ağlatabilir siniz. Başlangıçta birbirinizi iyi anlayabilirseniz uyum sağlanır.

Aksi halde aynı gruptan olmakla birlikte Başak’la rahat edemezsiniz. Hatta, sonunda canınızdan bezmeniz bile kabildir. Yalnız doğum anında alınan yıldız etkileri bu durumu değiştirebilir. Böylece tam anlaşma sağlanabilir. Ancak genel olarak Başak sizin için ideal bir eş değildir.

Oğlak kadını ve terazi erkeği: Terazi burcunun insanı size yaklaşmayı pek is­temeyecektir. Çünkü onun aradığı şeylerden çoğu sizde bulunmamak­tadır. Terazi insanı, nazik, zarif bir tiptir ve sevgiye, güzelliklere önem verir. Oysa siz duygularınızı gizlersiniz. Doğum anında Venüs’ün güçlü etkisi de yoksa güzellikler de sizce pek değer taşımaz ve maddenin daha önemli olduğuna inanırsınız.

Ama fazla severseniz Terazi insanını, bağlanmanız kabil olabilir. Özellikle bazen Terazi kadınları, durumu fev­kalade Oğlak erkeklerini seçebilirler. Çok akülı bir Oğlak kadını da havai Terazi erkeğini tutabilir. Fakat genel olarak siz Terazi insanıyla anlaşamazsınız. Çünkü Terazi insanı kısıtlanmaya, sınırlandırmaya gelmez.

Oğlak kadını ve akrep erkeği: Akrep burcu insanının güçlü bir kişiliği vardır. Onunla anlaşabilirseniz çok mutlu olabilirsiniz. Yalnız karşısında yumuşak başlı biri olacağını, onu istediğiniz gibi yöneteceğinizi de san­mamalısınız. Akrep tipi çok derin duygulara sahiptir. Sezişi güçlüdür ve kafası da iyi çalışır. Ayrıca daima sevilmeye ister. Eğer bir Akrebi sever­seniz tam uyum sağlayabilirsiniz.

Akrep sevildiği için mutlu olur ve her konuda da sizi destekler. Ayrıca kafası sayesinde ikinizin de başarılı olmasına yardım eder. Ama Akrep insanını ikinci plana atmaya kalkma­malısınız. Emirlerle onu ezmeye de heveslenmemelisiniz. Çünkü sizden daha kuşkucu, kıskanç ve kinci olan Akrep böyle bir duruma dayanamaz ve sizi sokabilir.

Oğlak kadını ve yay erkeği: Yay burcu insanı aklına geleni yapan ve biraz da havai bir tiptir, onun yeniliklere merakı vardır. Sizin gibi eskiye bağlı, kurallara uyan ve içine kapalı bir tip Yay insanının kısa süre için ilgisini çekebilir. Ama onun daima oyalanmaya gereksinmesi vardır Sizde aradıklarını bulamazsa kısa süre sonra uzaklaşmaya da kalkabilir.

Bir Yay insanını tutmak istiyorsanız onun sevdiği şeylerle ilgilenmeli, yeni­likler yapmalısınız. Bunlar da sizin için zordur. Yalnız ününüz veya paranız Yayı çekebilir, ama bizce bu da yeterli sayılmaz. Yayla dostluk zevklidir fakat daha yakın bir ilişki kurmaya kalkarsanız düş kırıklığına uğrayabilirsiniz. Yay insanı sizin duygularınıza pek anlayamaz.

Oğlak kadını ve oğlak erkeği: En iyi anlaşacağınız burçlardan biri de Oğlak’tır kuşkusuz. Yalnız pek çok bakımlardan kendinize benzer birini seçece­ğinizi de unutmamalısınız. Maddeye düşkünlüğünüz, sabrınız, sebatınız önemli duruma gelmek için gayret gibi şeyler karşı tarafta da vardır. Dolayısıyla da böyle bir ilişki yükselmenize yardım edecektir.

Ancak bir Oğlak insanını seçecekseniz doğum anındaki yıldızların durumunu hesa­ba katmalısınız. Tıpkı size benzeyen biriyle rahat edersiniz. Ama büyük bir problem karşısında bocaladığınızda o kimseden yardım beklemeyin. O da sizin gibi şaşalayacaktır. Doğum anında Venüs, Mars vb. gibi yıldızların ahenkli olması bu durumu değiştirebilir.

Oğlak kadını ve kova erkeği: Kova burcunun insanı çok ilginç ve çekicidir. Onun cazibesine kolaylıkla kapılabilirsiniz. Sizin hırsınız, çalışkanlığınız, yük­selme isteğiniz, maddi durumunuz ve mevkiniz de Kova insanını ilgilendirebilir. Fakat tamamıyla zıt tipler olduğunuzu da bilmelisiniz. Siz belirli kalıplar içinde kalmayı isteyen eskiye bağlı, disiplinli, kuruntulu, kıskanç bir insansınız.

Kova burcu tipiyse yeniliklere bayılan, daima değişiklik yapmayı seven, aklına geldiği gibi hareket eden, derin duyguları bulun­an bir insandır. Ona büyük saygı ve sevgi duy­abilirsiniz. Kafası sayesinde sizi fevkalade oyalar ve kendisine de bağlar ama sizin Kova insanını bağlamanız zordur.

Oğlak kadını ve balık erkeği: Duygulu Balık burcu insanı sizin için iyi bir eş olabilir. Balık tipinin korunmaya ihtiyacı vardır. O daima dayanabile­ceği birini ister. Balık burcunun kadının da erkeğinde de durum aynıdır. Siz bu kimseye sevginizi verir, daima destek olursanız mutluluğa erişebilirsiniz. Güvene kavuşmuş bir Balık tipi her istediğinize uyar ve birlikte uyum içine yaşayabilirsiniz.

Hem bu tip yaşamınıza güzellik ve duygu da katar. Ama Balık insanını kınarsanız, duygularına önem ver­mezseniz, durum tam aksi olabilir. Bu tip karamsarlığı ve üzüntüleriyle sizi canınızdan bezdirebilir.’ Yapacağı masraflarla canınızı sıkar, kur­duğunuz kurallara da aldırmaz. Dolayısıyla daima tartışma ve kavgalar olabilir.

Yorum yazın

 

Yorum yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca