Kadın için aşk ve evlilik hayatı

Oğlak kadını ve Aşk ve Evlilik:Kadını tertipli, derli toplu, kılığına önem vere, kafası fevkalade çalışan ve pek çok alanda erkeklerden daha da başarılı olabilen bir tiptir. O kolaylıkla paraya kavuşabilir. İstediği şeyleri elde eder. Yani çalışkanlık, sebat ve gayreti sayesinde amaca erişir. Kadın bu arada evlenmeyi de düşünür. Arzu ettiği gibi bir evi, çocukları ve bir de eşi olmalıdır. Bu sayılanlardan erkeğin ilk yapılan planlarda o kadar önemli olmadığnı görüyorsunuz. Erkek toplumca beğenilen, varlıklı, başarılı, çalışkan hırslı biri olmalıdır. Yani kadına is­tediklerini vermeli, evine, çocuklarına iyi bakmalıdır. Kadın sadece böyle düşünür ve duygulara yer vermezse kendisini maddi bakımdan yüksel­tecek bir evlilik yapar. Onda bir erkeği etkileyecek yönler vardır.

Hem evliliği de bir meslek gibi sayarak nasıl başarıya erişeceğini hesaplar. Sonrucu alması da zor olmaz. Bu kadın evlenince üstüne düşen sorumlu­lukların hepsini de yerine getirir. Fakat öyle eşine boyun eğmesi beklen­mez. Bağımsız ve özgür bir yanı vardır. Sırf erkeği mutlu etmek için ona bağlıymış gibibir tavır takınabilir. Ama aslında yönetim daima bu kadının elinde olur. Evini de işi gibi kusursuz şekilde idare edebilir. Ancak bu kadın aynı zamanda çok da duyguludur. Madde değil duygular ağır basarsa şaşırır ve bocalar. O ana kadar önem verdiği değerler ikinci plana düşecektir.

Kadın güvendiği, bildiği bir alandan çıkacak ve ya­bancısı olduğu durumlarla karşılaşacaktır. Duygular onun mantığını, kafasını işlemez hale getirecektir. Kadın böyle âşık olursa büyük hata da yapabilir. Yani hiç düşünmeden kendisine layık olmayan biriyle de evle­nebilir. Bu aşk devam ettiği sürece kadın kendisine yabancı olan koşul­lara dayanacaktır. Yine de bu kadının aşkı çok kuvvetli olduğu gibi bir­den sönebilir. Erkek yükselmez, toplumda üstün bir yer kazanmazsa kadın birden düş kırıklığına uğrayabilir. Erkeğin kusurlarının hepsini birden görebilir ve onu bırakıp gidebilir. Bu kadın sabırlı, sebatlı ve inatçıdır. Fakat başarısızlığa asla gelemez.

Yorum yazın

 

Yorum yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca