Kadının Diğer Burçlarla İlişkileri

Boğa kadını ve Koç erkeği: Koç insanı ateşlidir ve bu da çok hoşunuza gider. Onun yıldızı Mars, Cazibe ve Cinselliği temsil eder. Sizinkisi de Sevgi ve Güzelliği. Yani .yıldızlarınız birbirleriyle iyi anlaşır. Fakat kısa süre sonra uyuşmazlıklar, tartışmalar ve hatta kavgalar başlayabilir. Çünkü Koç insanı sizin gibi sebatlı ve ağır hareket etmeye alış bir tip değildir. O yerinde durmayı sevmez ve daima değişiklikler, yenilikler arar.

Ayrıca sizin gibi sabırlı da değildir. Daha da önemlisi sizi yönetimine almaya da kalkabilir. Buna kolay kolay dayanamazsınız. Yalnız Boğa kadını Koç erkeğiyle bazen mutlu olabilir. Fakat kadının erkeğe uyması, kıskanç­lığını belli etmemesi ve daima ilgi çekici gözükmeye çalışması da şarttır. Buna karşılık Boğa erkeği, fazla hareketli bir Koç kadınıyla pek başa çıkamaz. Ama doğum anındaki yıldız etkileri bu durumu hafifletebilir veya tamamıyla değiştirebilir.

Boğa kadını ve Boğa erkeği: Sizi her bakımdan anlayacak birini istiyorsanız kendi burcunuzdan olan insanı seçin, O sizin her halinizi, her hareketinizi değerlendirebilir. Sevgisi de sizinki kadar güçlüdür. Yine sizin gibi ateşli ve ihtiraslıdır. O da güzelliklere, yuvaya çok önem verir. Birlikte çok mutlu olursunuz. Yalnız Boğa.insanını düşünüyorsanız her şeyden önce onunla fikir birliğine varmalısınız. Eğer fikirleriniz aynıysa bu birleşmede tam uyum sağlanacaktır. Her şeyi paylaşır ve birbirinize des­tek olursunuz. Fakat bazen yıldızların etkisiyle iki Boğa birbirlerinden çok farklı olabilirler.

Bunu bir örnekle açıklayalım. İkizler burcu güçlü bir Boğa insanı, çok yönlü olur. Tam bir Boğa’nın bu tiple anlaşması zor­dur. Çünkü İkizleri ,güçlü bir Boğa, sevgiye çok önem vermekle birlikte havaileşebilir. Yani sevgisi ömürsüz olabilir. Ayrıca daima değişiklikler, yenilikler isteyebilir. Sakin bir hayat onu sıkabilir. İşte bu yüzden bir Boğa insanını beğeniyorsanız önce onu iyice incelemelisiniz. Ama o siz­den farklı görüşlere sahipse yaklaşmayın. Zira en tehlikeli şey güçlü iki Boğanın anlaşamamasıdır. Çok sevişseniz de olaylar yüzünden daima çekişirsiniz ve zamanla birbirinizi kırar ve hatta yaralayabilirisiniz. Ancak dediğimiz gibi doğum anındaki yıldız etkilerine bakmalıdır. Bu sayede tam ahenk sağlanabilir.

Boğa kadını ve İkizler erkeği: Sizin gibi Toprak grubundan ve Sabit bir burçtan olan bir insan Hava grubundan değişen İkizler insanıyla anlaşamaz. İlk görüşte İkizler insanını çok beğenebilirsiniz. Onun zekâsı, zerafeti, çok yönlülüğü, cana yakınlığı çok hoşunuza gidebilir. Fakat bu saydıklarımız ilişkiniz ilerlediği zaman birer tehlike teşkil edebilir. İkizler insanı sizi çok da sevse sıkılması ihtimali vardır. Bundan İkizler burcunda doğan her insanın havai olduğu anlamını çıkarma­malısınız.

Yalnız İkizler insanı fevkalade zekidir ve kafası süratle işler. Onun için de sadece bir konuyla ilgilenmek onun için yeterli olmaz. Yaşamında türlü şeyler bulunmalıdır. Yeni dostlar edinmeli, yeni konu­larla ilgilenmeli ve sık sık da değişiklik yapmalıdır. Oysa siz değişikliği pek sevmezsiniz. Ayrıca ikizler insanı, sizin kadar ateşli de değildir. Bu bakımdan da düş kırıklığına uğrayabilirsiniz. Onun için İkizler insanını seçmemeniz daha doğrudur. Yalnız doğum anındaki yıldız etkileri bu du­rumu hafifletebilir veya ortadan kaldırabilir.

Boğa kadını ve Yengeç erkeği: Yengeç insanının duygularını iyi anlayacak olursanız mutluluğa kavuşabilirsiniz. Yengeç insanı da sizin gibi yuva­sına düşkündür. Sevdiğine çok bağlanır ve tıpkı sizin gibi benimser. Yine sizin gibi sevdiği için her türlü özveride bulunur. Hem Yengeç insanının sadece duygulara önem verdiğini sanmak da yanlıştır. Seven bir Yengeç son derece ateşli olur. Kısacası Yengeç insanı her arzunuza beklediğiniz gibi karşılık verir. Hem her derdinizi de ona açabilirsiniz. izi teselli edecek, destekleyecek ve yardım için elinden geleni yapacaktır. Yalnız yengeci ezmeye kalkmayın. Kendisine hiçbir zaman sert söz söylemeyin. Kalbini kırmaya yeltenmeyin. Kalbi kırılan Yengeç size ve yaşama küse­bilir. Zamanla sizi affetse bile yapılanları unutmaz. Hem kırılmış bir Yengeç tehlikeli de olabilir, intikam almaya bile kalkabilir. Yalnız doğum anındaki yıldız etkileri bu özellikleri hafifletebilir veya ortadan kaldırabilir.

Boğa kadını ve Aslan erkeği: Burcunuzun inşam Aslan tipinden çok hoşlanır. Aslanın kendisini çektiğini hisseder. Gerçekten de Aslan tipi tam aradığınız gibi bir sevgili ve eş olabilir. Cazibeli, mert, cömert, cana yakın ve ateşli bir tiptir. Fakat Aslan insanını sevip evlenirseniz yüzde yüz mutlu olacağınızı da sanmamalısınız. Pek neşeli ve cana yakın olan Aslanın aslında türlü kaprisleri vardır. Üstelik bir hayli hırslıdır ve her şeyin en fevkaladesini ister. Emir almaya gelmez. Sınırlandırılmaya tahammülü yoktur. Üstelik sizi tam anlamıyla benimser. Kişilikleri çok güçlü iki insan karşılaştığında ortaya bazı problemler çıkar tabii. Taraflardan biri aşınacaktır. Bu siz de olabilirsiniz.

Ama başlangıçta Aslana güvenir ve sevgiyle dostluğu bir arada yürütür, onu kendi haline bırakırsanız, o zaman çok mutlu olursunuz. Fakat kıskançlığınız yüzünden bunu yapmanız da pek kolay olmayabilir. Bu arada bir Boğa kadınıyla bir Aslan erkeğinin evlen­mesi çok daha iyi sonuç verebilir. Ama Boğa kadınının kıskançlığını belli etmemesi de şarttır. Doğum anında alınan yıldız etkileri bu durumları hafifletebilir ve bazen tamamıyla da yok edebilir.

Boğa kadını ve Başak erkeği: Sizin gibi Toprak grubundan olan Başak insanıyla tam manasıyla anlaşacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Her şeyden önce Başak insanı, sizin kadar duygulu değildir. Ayrıca arzu­ları da sizinkiler kadar güçlü sayılamaz. Bunların dışında sık sık sizi kınayacaktır. Başlangıçta bu sözleri iyi niyette kabul edebilirsiniz. Fakat sabrınız yavaş yavaş taşmaya başlayabilir ve sonunda patlarsınız.

Bu da Başak insanının üzülmesine, küsmesine sebep olur. Başak insanı da sizin gibi maddeye önem verir. Yuvasına da bağlıdır. Ancak onun yaşamında yenilikler, dostlar da olmalıdır. Başak insanını düşünüyor­sanız çok dikkatli davranın ve onu inceleyin.

Boğa kadını ve Terazi erkeği: Terazi insanını ilk bakışta beğenebilirsiniz. Çünkü ikinizin yıldızı da Venüs’tür. Ama bir süre sonra Terazi tipi, sizde daha fazla şeyler beklemeye başlayacaktır. Sevgiye çok önem veren bu tip daima ilginizi çekmeye çalışacak, tatlı sözler duymak isteyecektir.

Bunu yapmazsanız bu dengeli insan, önceleri ses çıkarmasa bile bir süre sonra tepki gösterebilir. Eğer, ömrünüz boyunca sevgili rolü yapabilirse­niz Terazi insanıyla mutlu olabilirsiniz. Bu arada bir Terazi kadınının ateşli Boğa erkeğiyle mutlu olması olasılığı daha fazladır. Yine de her şey doğum anındaki yıldız etkilerine göre değişebilir.

Boğa kadını ve Akrep erkeği: Bir Akrep insanıyla mutlu olabilirsiniz. Ama hu­zurlu bir hayat süreceğinizi de pek sanmamalısınız. Akrep’in kişiliği de sizinki kadar güçlüdür. O da sizin kadar inatçı ve sabırlıdır. Ayrıca Akrep tipi, inanılmaz sebatı ve kararlılığıyla sizi yenebilir. Onun için başlangıçta bu inşam iyi inceleyin. Duygulara kapılmadan nasıl biri olduğunu anlamaya bakın. Eğer anlaşabileceğinize inanıyorsanız ilişki kurun. Akrep sizin kadar ve hatta daha da ateşlidir.

Severse tam anlamıyla bağlanır ve asla ayrılmaz. Fakat kıskançlıklarıyla da sizi epey üzebilir. Yine de bütün bu sözlerimiz aslında anlamsız sayılabilir. Ama önemli olan Akrep’in beğenmesidir. Sonunda seçimin size kalmayacağını bilin. Akrep isterse sizi seçecektir. Ancak doğum anındaki yıldız etkileri durumu epey değiştirebilir.

Boğa kadını ve Yay erkeği: Yay insanıyla pek ilgilenmemeniz yerinde olur. Bağımsızlığına düşkün olan bu insan kısıtlamalara, kıskançlığa gelmez. Israra, inada kalkarsanız sizi bırakıp uzaklaşması da olasıdır. Kafalarınız farklı olduğu için huzura kavuşamaz ve sık sık tartışır, kavga edersiniz. Ancak doğum anındaki yıldız etkileri bu durumu hafifletebilir.

Boğa Kadını ve Oğlak erkeği: Oğlak insanıyla çok iyi anlaşabilir ve mutlu olur­sunuz. Yalnız Oğlak tipi de sizin gibi kuşkucu ve kıskançtır. Bu konuya dikkat etmelisiniz. Oğlak insanının güvenini kazanırsanız hiçbir problem kalmaz. O ömrü boyunca sizi sevecek ve bağlı kalacaktır. Hem duygularınıza da istediğiniz gibi karşılık verecektir. İsteklerinizi bilecek ve yerine getirecektir.

En iyi anlaşacağınız burçlardan birinin Oğlak olduğunu belirtelim. Bir Oğlak kadını Boğa erkeğinin yükselmesine yardım eder. Bir Oğlak erkeği de zamanla Boğa kadınına her istediğini verebilir. Ancak doğum anında alınan yıldız etkileri bazı değişikliklere sebep olabilir.

Boğa kadını ve Kova erkeği: Kova insanına pek yaklaşmamanızı söyleyeceğiz. Son derece akıllı, başkalarından değişik hareket eden, ne yapacağı kesti­rilemeyen bir Kova tipi sizi şaşırtır, sinirlendirir ve sonunda da mutsuz eder. Onunla başa çıkamazsınız. Çok çekici Kova tipini fazla beğenseniz, sevseniz bile sonunda, yanılmış olduğunuzu anlarsınız. Ancak doğum anında alınan yıldız etkileri bu durumu biraz değiştirebilir.

Boğa kadını ve Balık erkeği: Bir Balık insanıyla iyi anlaşabilirsiniz. Yalnız Balık çok fazla duyguludur. Onu kırmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca Balık tipi düşlere dalar ve sizin gibi gerçekleri göremez. Balık insanına siz yol göstereceksiniz. Size hemen uyacaktır. Sevilmesi koşuluyla sınırlandırılmaya da ses çıkarmaz.

Bütün sorunu Balık insanına sevildiğini his­settirmektir. Böylece ona güven verir ve karamsarlığa kapılmasını önler­siniz. Seven ve sevilen bir Balık insanı sizi mutlu edebilmek için elinden geleni yapacaktır.

Yorum yazın

 

Yorum yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca