Kadının Diğer Burçlarla İlişkileri

Başak kadını ve Koç erkeği: Koç insanıyla başlangıçta iyi anlaşırsınız. Koç sizi merak edecektir. İlgilenecek ve hata belki de üstünüze düşecektir. Fakat Koç tipi, ateşli, hareketli, çabuk bıkan ve yine çabuk öfkelenen biridir. Onun hevesli olması, yenilik düşkünlüğü ve cazibesi sizi çok çekebilir. Ancak Koç insanı, sizin gibi ayrıntı üstünde durmaz, sabırsızdır ve para­ya da öyle önem vermez.

Hem onun ateşli duyguları vardır ve siz pek karşılık veremezsiniz. Ondan çok da hoşlansanız bir süre sonra anlaşmazlıklar baş göstere­cektir. Koç, ulu orta konuşarak sizi kıracaktır. Siz de onun iyiliği için bazı şeyler söylemeye kalkacaksınız. Bu iyilik için’söylenen sözler aslıda düpe düz kınamadır. Ama siz bunu fark bile etmez, gerçekten iyilik yaptığınızı sanırsınız.

Koç da önce kalbinizi kırar ve sonra uzaklaşıp gider. Koçlarla arkadaş olmak olasıdır ve yararlı da olabilir. Yine Koçlarla iş arkadaşı da olabilir veya ortaklık da edebilirsiniz. “Evlilik uygun değildir”, Yine de doğum anındaki yıldızlar, bu durumu epey değiştirebilirler.

Başak kadını ve Boğa erkeği: Aslında Boğayla anlaşmanız gerekir. Çünkü iki­niz de Toprak grubu burçlardansınız. Hem onunla ortak yönleriniz de vardır. İkiniz akılcısınız. Maddeye önem veriyorsunuz. Yalnız Boğa insanı, çok ihtiraslıdır. Derin duygularını kayıtsızlıkla karşılarsanız onu hem yaralar hem de öfkelendirirsiniz. Hem Boğa insanı sözlerinizi ilgiyle dinler ama aslında kafa denginiz de değildir.

Üstelik Boğa tipi ateşli, kuşkucu ve kıskançtır. Sizi de benimseme­ye kalkacaktır. Oysa siz bu tür şeylere gelemezsiniz. Sizin istediğiniz ilişki dostlukla karışık bir sevgidir. Evet, Boğa insanı size güven verir, ama kolay olay hak tanımaz. Dostluk anlayışı da sizinkinden çok fark­lıdır. Hem söyleyeceğiniz sözlerin Boğa insanını etkileyeceğini ve değiş­tireceğini de sanmamalısınız. O bildiğinden şaşmaz ve daima aynı kalır. Bu Sabit gruptan olan burcun insanı asla değişmez. Bu yüzden bir süre sonra hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Sizin ortak yönünüz madde yani paradır.

Onun için de Boğa insanıyla ortak olabilir veya birlikte iş yapabilirsiniz Yine Boğalarla dost da olabilirsiniz. Fakat bu dostlukta da önce sınırları saptamalı, koşullan ortaya koymalısınız. İki taraf da bu koşullara saygı göstereceği için dostluk sağlam olabilir. Ama sevgide Boğa tipi şart filan dinlemez. Hem o sizden daha güçlü bir tiptir. Yani sonunda duygularınız yüzünden sarsılabilirsiniz. Yalnız doğum anındaki yıldız etkileri bu durumu ta­mamıyla değiştirebilir.

Başak kadını ve İkizler erkeği: İkizlerle aynı yıldızı paylaşmaktasınız. Yani iki burç da Merkür’ün yönetimindedir. İkizler insanı da sizin gibi neşeli, konuşkan, hareketli ve çok zekidir. Ancak İkizler Hava grubundan bir burçtur. Hemen beğenip kapılabilir ve çabucak vazgeçer. Sizin kadar mad­deye önem vermez. Üstelik çok yönlüdür. Kafasında türlü şey bulunur.

Başlangıçta sizi çok beğense de bir süre sonra sözlerinizle onu oya­layamaz hale gelirsiniz. Dolayısıyla tartışmalar ve kavgalar başlar. Siz onu kınarsınız. İkizler insanı da buna karşılık sizi en can alacak yeriniz­den vurur. Çünkü bu tip inanılmayacak kadar zekidir ve herkesin zayıf tarafinı anında görür.

Kısacası başlangıçta çok zevk veren, sizi mutlu eden ilişki bir süre sonra bir huzursuzluk kaynağı olur. Bu yüzden epey üzülebiliriniz. En iyisi İkizler insanıyla dost, olmak veya birlikte çalış­maktır. İkizlerle iş birliği büyük başarı getirebilir. Yalnız doğum anın­daki yıldız etkileri durumu iyice değiştirebilir.

Başak kadını ve Yengeç erkeği: Yengeçle oldukça iyi anlaşabilirsiniz. Yalnız aranızda dağlar kadar fark-olduğunu da belirtmeliyiz. Siz mantığınıza dayanırken hassas Yengeç insanı duygularına güvenir. O daima duygu­larının anlaşılmasını ister. Hep sevgi sözleri duymalı, daima desteklen­melidir. Karamsarlaştığı zaman teselli edilmelidir. Onun ne zaman iyim­ser ne zaman karamsar olduğunu kestirmek de zordur.

Yengecin duyguları Ay yüzünden duygulan sık sık değişikliğe uğrar. Siz mantık açısından ona bakınca durumu saçma bulursunuz. Bu da hemen huzursuzluk yaratır. Yengeç yuvaya düşkündür. Size iyi bir yuva verebilir. Yine sizin gibi paraya da Önem verir. Yani maddi bakım­dan da anlaşırsınız. Fakat Yengecin dünyası duygulara dayanır. Siz bu­nu pek anlayamazsınız.

Anlasanız da onun isteklerini yerine getirmeniz zordur. Yine sizin gibi birinin kıskançlığa dayanması da güç olur. Kayıtsız tavrınız da Yengeci çileden çıkarabilir. Onunla dost olursanız bu ilişki çok uzun seri devam edecektir. Fakat sevgide Yengeçle anlaş­manız güçtür”. Yalnız doğum anında alman yıldız etkileri bu durumu tamamıyla değiştirebilir.

Başak ve Aslan: Aslan’ın üstün bir tip olduğunu biliyorsunuz. Aslan, dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanan biridir. Cömert, iyi niyetli, mert, ateşli, ihtiraslıdır. Sizin tutumluluğunuz onu önce şaşırtır ve sonra rahatsız eder. Ayrıca Aslan daima kendine tabi olmanızı ister. Yani onun dostlarıyla ahbap olmanız, onun istediklerini yapmanız, arzu­larına uymanız gerekmektedir. Sevgide de asla akılcı olamaz. Çünkü duygulan son derece yoğun­dur.

Sözleriniz ilk günler hoşuna gitse bile bir süre sonra bunlardan kuşkulanmaya başlayacaktır. İyi niyetle kınamanız da hiç hoş karşılan­mayacaktır tabii. Aslan, kimsenin eleştirmesine gelmez. Siz de kınama­dan duramazsınız. Aslan sözlerinizden kırılacak ve tepki gösterecektir. Bu da tartışma, kavga demektir. Onun cömertliğine de dayanamayacak­sınız. Paranın boş yere harcandığını düşüneceksiniz. Bu konuda laf eder­seniz Aslan inadına parayı savuracaktır.

Yine Aslan gösterişe düşkündür ve dikkati çekmekten zevk alır; Siz tam aksine gözlerden kaçmayı istersiniz. Sadelikten hoşlanırsınız. Aslan, sadelik denilen şeyi anlamaz bile. Bu arada sizin içten dostluk­larınız ve hatta bazen masum flörtleriniz de onun öfkelenmesine yol açar. Kısacası “Anlaşmayacak kimselersiniz”. Sadece doğum anında alı­nan yıldız etkileri bu durumu epey değiştirecektir.

Başak kadını ve Başak erkeği: Sizin için ideal tiptir Başak. Her şeyden önce çok ortak yönünüz var. İkiniz de hayata mantık açısından bakıyorsunuz. Maddeye önem veriyorsunuz, dostluk seviyor, konuşmaktan zevk alıyor­sunuz. Olayları dikkatle inceliyor ve ayrıntılara iniyorsunuz. Yalnız her şeyden önce ortak amaçlar olmalıdır. Eğer amaçlar birbirine’uymazsa bu büyük anlaşmazlıklara yol açar. Fakat ortak amaçlar evliliğin sağlam te­mellere dayanmayı ve ömür boyu sürmesi demektir.

Birbirinizi iyi an­larsınız. Sonra sizin gibi hem sevgi, hem dostluğun yer aldığı bir birleşme olacaktır. Ortak dostlar, birlikte hareket edebilme sizi mutlu edecektir. Yine madde konusunda da aynı düşüncelere sahip olacaksınız. Evet, bu tam anlamıyla sizi “mutlu edecek bir birleşme olacaktır. Eşinizi eleştirmek­ten kaçının. Kendisine de sizi kınamamasını söyleyin. Bu sayede prob­lemlerden uzak, rahat ve huzurlu bir ömür sürebilirsiniz. Ama doğum anında alınan yıldız etkileri bu durumu biraz değiştirebilir.

Başak kadını ve Terazi erkeği: Terazi burcu insanını kolay kolay anlaya­mazsınız. Onda duygularla kafa arasında nazik bir denge vardır. Bu tip çok hoş ve cana yakındır. Kendisini görür görmez beğenebilirsiniz ve üstüne de düşebilirsiniz. Fakat derin duygulara sahip olan Terazi insanı sizi kayıtsız bulacaktır.

Aşktan hiç anlamadığınızı düşünecektir. O da bir bakıma sizin kadar maddi sayılabilir. Ama onun parayı is­temesinin başka sebebi vardır. Terazi insanı, para sayesinde istediği güzelliklere, rahata ve lükse erişeceğini düşünür. Yani o parayı kendisi­ne harcar. Oysa siz parayı tutmak ve biriktirmek gerektiğine inanırsınız. İşte bu yüzden para da bir anlaşmazlık konusu olacaktır. Hem Terazi insanı, eleştiriye de gelmez. Size kırılıp küser. Bir süre sonra da uzaklaşıp gider.

Yani tartışmaya gerek dumadan, kavga çıkarmadan yaşantınızdan çıkar. Bu çekici tipi çok sevebilir ve sizi bıra­kınca da üzülürsünüz. Her şeyden önce Teraziyi severseniz onun için çok özveride bulunmanız, huylarınızdan vazgeçmeniz gerekeceğini bilin. En iyisi Teraziye “Âşık olmamaya çalışın”, Yalnız doğum anında alınan yıl­dız etkileri durumu değiştirebilir.

Başak kadını ve Akrep erkeği: Siz akılcı, maddeye düşkün, dostluk seven Başaksınız. Akrep de sezme gücü fazlâ olan, analizci kafaya sahip akıllı ve güçlü bir tiptir. Bir Akreple pek çok konuda anlaşabilirsiniz. Fakat duygular derindir ve aynı zamanda ihtiraslıdır. Üstelik sevdiğini benim­ser, onun sadece kendisiyle ilgilenmesini ister. Uçarılıktan kaçar, tam anlamıyla Akrebe bağlanır ve onun istediği gibi davranırsanız bu ilişki ömürlü olabilir. Fakat sizde Akrebin inanılmayacak kadar derin duygu­ları, inadı, kıskançlığı ve kuşkuculuğu yoktur.

Yani bu ilişkide güçlü olan da yine Akreptir. Ayrıca Akrep, gerçekleri anlamakta da ustadır. Zekanıza güvenerek onu kandıracağınızı da sanmamalısınız. O her şeyin iç yüzünü rahatlıkla görür. Kandırıldığını hissettiği an da size fena ders verebilir.Doğum anındaki yıldız etkileri bu ilişkiyi daha iyi hale sokabilir. Özellikle sizin doğum anındaki Venüsünüz ve Ayınız Akrepteyse ilişki daha uyumlu olabilir.Zaten Akrep’in yoğun duyguları ve tutumu da sizi zaman zaman endişelendirebilir.

O düşüncelerinizi de ilgiyle dinler. Size yol da göste­rir. Fakat iş duygulara geldi mi muhakkak onun dediği olacaktır. Eğer Akrebi çok seviyorsanız ve onun için her türlü özveriye hazırsanız bu ev­lilik yürür. Yalnız hemen hemen her konuda ona teslim olacağınızı da bilmelisiniz. Ayrıca Akrep, evlilikte sebatlıdır. Yani, pişman da olsanız Akrebin sizi kolay kolay bırakmayacağını bilmelisiniz.

Başak kadını ve Yay erkeği: Yay, çift karakterli bir burçtur. Yay insanı, bilgiye, yeniliklere, dostluklara önem verir. Onun için de başlangıçta bir Yay ti­piyle iyi anlaşabilirsiniz. Fakat Yay insanı Ateş grubundandır. Yani ihti­raslı sayılabilir, ayrıca bıkma huyu da vardır. Beğenir, hatta âşık olur fakat bir süre sonra sıkılabilir. O yeniliği sever. İşte bu yüzden başlangıçta üstünüze de düşebilir. Sizinle çok ilgile­nir. İsteklerinize cevap verir. Sözlerinizi ilginç bulur. Siz de idealinizdeki kimseyi bulduğunuzu sanırsınız.

Ama kısa bir süre sonra sözleriniz ona eskisi gibi hoş gelmemeye başlar. Sizi görmüş, tanımıştır. Yani kendisi için yeni bir yönünüz, çekici bir tarafınız da kalmamıştır. Hem Yay sözünü esirgemeyen insanların burcudur. Siz, iyi niyetle konuşmadığını düşünürsünüz. Yay insanı da dürüsttür ve düşüncelerini ulu orta belirt­mekten kaçınmaz. Bu yüzden de sizi kırabilir. Aynı zamanda sizin sözlerinizden de alınır. Yayla “anlaşmak zordur”. Ancak doğum anında alman yıldız etkileri bu durumu değiştirebilir.

Başak kadını ve Oğlak erkeği: Sizin gibi Toprak grubundan olan Oğlak insanıyla fevkalade anlaşabilirsiniz. O da sizin gibi maddeye önem verir. Olaylar karşısında kafasını kullanır. Oğlak tipi, dikkatli, ihtiyatlı, se­batlı, inatçı, hırslıdır. Ayrıntılara da önem verir. Siz de neşeli, tatlı konuşan, maddenin değerini bilen ve ayrıntılara dikkat eden birisiniz. Bu bakımlardan iyi anlaşırsınız. Ayrıca Oğlak da sizin gibi duygularını gizler. Yalnız onun içine dönük olmasına karşılıksız duygulan saklamakla birlikte siz dışa dönük sayılırsınız.

Sözleriniz, neşeniz Oğlak insanını çeker. Onu içine kapanmaktan kurtarır. Sizin yanınızda neşelenir ve mutlu olur. Bu ilişkide en önemli şey Oğlağın güvenini kazanmaktır. Yani küçük maceralar, uçarılıklarla onu kuşkulandırmamalısınız. Seven bir Oğlakla istediğiniz gibi bir ya­şam sürdürebilirsiniz. Birbirinizi çok iyi anlarsınız. Yalnız Oğlakların daima üstün eş istediklerini de hatırlatalım. Oğlak tipi, sizde üstün yönler bulursa, tam anlamıyla mutlu olur. Evet, bu “fevkalade bir ilişkidir”.

Başak kadını ve Kova erkeği: Kova insanı akıllı, dostluk seven başkalarından farklı davranan, idealleri bulunan, ilginç, çekici bir tiptir. Başlangıçta si­zinle de ilgilenecektir. Ona anlatacağınız çok şey olabilir. Dostluğu­nuzdan da zevk alacaktır. Yalnız çok modem gözüken Kova insanı, aslın­da tutucudur. Onun istediği gibi hareket ederseniz Ömürlü bir ilişki ku­rulabilir. Aksi halde hemen yanınızdan uzaklaşacaktır.

Hem o bilime, öğrenmeye düşkündür. Siz de zekanızdan yararla­narak türlü şeyler öğrenmelisiniz. Yani ömür boyunca onun yanında kal­mak istiyorsanız daima söylediklerini anlayacak.düzeyde olmanız da ge­rekecektir. Kova tipi, ilerler ve siz olduğunuz yerde kalırsanız bir süre sonra sizi bırakıp gidebilir. Aynca Kova’nın ne yapacağını kestirmek de zordur. O aklına eseni yapar. Onun tutumu kendinize olan güveninizi sarsabilir. Kova insanıyla dost olursanız kazançlı çıkarsınız. Buna kar­şılık “aşk ve evlilik kolay kolay yürümez”.

Başak kadını ve Balık erkeği : Zıt burçların birbirini tamamladığı söylenir ama Su grubundan duygusal Balıkla birbirinizi tamamlasanız bile pek geçinemezsiniz. Balık, çabuk alman hemen karamsarlaşan havai, deği­şen, duygulara önem veren bir tiptir. Mantıkla da pek ilgisi yoktur. Siz, kendinizi haklı bularak konuşmaya kalkarsanız Balık insanini küstürür ve ağlatabilirsiniz. Onun karamsarlığına, yakınmalarına güç dayanır­sınız.

Balık da sizi duygusuz maddi ve haşin bulabilir.Fakat akıllı bir Başak kadınıyla yetenekli duygulu bir Balık erkeği iyi anlaşabilirler. Kadın bu erkeğe destek olur ve yol gösterir. Balık erkeği de sevdiği Başak kadınının istediği her şeyi yapar. Doğum anın­daki yıldız etkileri durumları bir hayli değiştirebilirler.

Yorum yazın

 

Yorum yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca