Dostluklar ve Toplum

Dostluklar ve Toplum: Oysa siz dostluklara çok önem veren bir tipsiniz. Sizin için hayatta en önemli şeylerden biri de dostluklardır. Dost­lar’la oturup tatlı tatlı konuşmaktan, türlü şeyden söz etmekten, gülüp eğlenmekten pek zevk alırsınız. Merkür sayesinde çok da şirinsiniz. Anlattıklannız ilgiyle karşılanır. Bu arada sözlerinizle kendinizi de yerer ve buna gülersiniz. Ancak başka biri küçük bir hareketinizi beğenmediğini söyleyecek olursa, o anda dünya başınıza yıkılır. Zira iyi niyetli herkesi kınayan, kusurları, hataları yüze vuran siz asla küçük bir söze bile gele­mezsiniz. Bu yüzden alınmanız, kırılmanız ve hatta küsmeniz bile kabul­dur.

Aslında akılcı olan birinin bu tutumu tuhaf sayılır tabii. Yalnız siz dostluklarda çok” duyarlısmız. En büyük arzunuz da dostlar ve toplum tarafından beğenilip sevilmektir. İşte onun için dostların sözleri sizi çok incitebilir. Bü konuda daha tarafsız düşünmeye çalışmalısınız. Her şeyden önce kusur aramaktan, eleştirmekte ve kınamaktan vazgeçin. Aynca size söylenebilecek olan imalı laflara da aldırmamaya çalışın. Tutumunuzu böyle ayarlar ve tepki de göstermezseniz kimse sizi kınamaz. Yanınızda eskisinden daha da rahat ederler. Bu arada biraz da meraklısınız.

Dediko­dular sizi çok ilgilendirmektedir. Aslında dedikodular gerçekten eğlence­lidir ama çok zarar da verebilir. Bunu da unutmamaksınız. Çok dostunuz olacağı için size pek çok da dedikodu anlatılacaktır. Bunları dinleyin. Ancak tanıdıklarınızı, diğer dostlarınızı çekiştirmeye kalkmayın. Böyle ta­rafsız davranırsanız dostlarınız size daha da bağlanacaklardır. Çevreniz çok daha genişleyecektir. Bu arada yardımsever, iyi niyetli, akılcı, şirin, cana yakın, neşeli bir tip olduğunuz için de toplumca aranmaktasınız. Ufak tefek hatalarınızı da düzeltirseniz toplumdaki üstün yerinizi sağlamlamış olursunuz.

Yorum yazın

 

Yorum yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca