İrade Gücü

Gerçeklerden Kaçınma: Balık burcu karakter analizi ve iradesi, Önce büyük yanılgınız dan yani gerçeklerden kaçmanız dan söz edelim. Çok duygulusunuz. Oysa koşullar size güç geliyor, bu güçlüklerin sizi aşındırdığım düşünüyor, kederleniyor ve sonunda da gerçeklerden kaçıyorsunuz. Ancak bunun bir yararı oluyor mu?

Siz sadece o an için kaçabiliyorsunuz. Ertesi gün yine aynı koşul, engel ve güçlükleri karşınızda buluyorsunuz. Bu arada kaçmakla hem zaman kaybediyorsunuz hem de cesaretinizi büsbütün kırıyorsunuz. Bu huyunuzdan vazgeçmelisiniz. Bunun için size Jüpiter destek olacaktır.

Uysallık: Siz uysal bir tipsiniz. Sadece yumuşak başlı değilsiniz, insanlar, olaylar karşısında da uysalsınız. Bu bir bakıma iyi bir bakıma da zararlıdır. İnsan sertlikle bazı şeyleri elde etse bile buna karşılık büyük zarar görebilir. Uysallık ustalıkla kullanılırsa iyi bir silahtır. Siz karşılaştığınız kimselere yumuşak davranırsanız sertleşmelerini önler­siniz. Onlar da olayları sizin açınızdan görmeye çalışabilirler. Fakat bazen de bu uysallığı aptallık sayanlar da çıkar ve sizi ezmeye de kalkabilirler. Ancak sizdeki uysallık duyguların uyumunun bir sonucudur.

Bu ne korkaklık, ne. de bir tür çaresizliktir. Buna uyumlu, tatlı tutum da diyebiliriz. Sizi ezmeye kalkan kimse karşısında şaşırabilir ve üzüle- bilirsiniz. Fakat daha sonra da o kimse pişman olur. Zira Neptün’ün verdiği bu yumuşak tutum eninde sonunda karşınızdakileri şaşırtır. Sizi tanıyanlar bu halinizden zevk duyarlar. Yalnız tanımayanlara dikkat edin. Tutumunuzu değiştirmek elinizde olmayabilir tabii.

Ama bilmediğiniz ve ilk anda hoşunuza da gitmeyen kimselerle konuşmamaya gayret edin. Bu güçlük çıkarsa da ölçülü davranın. Böylece kendinizi korumanız kolaylaşır. Uysallığınız duygu konularında size başarı verebilir. Çünkü siz uyumlu duygularla sevdiğimi sarar ve çaresiz hale getirebilirsiniz.

Yorum yazın

 

Yorum yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca