Kadının Diğer Burçlarla İlişkileri

Aslan kadını ve Koç erkeği: Sizin gibi Ateş grubundan olan bir-Koçla anlaşmanız mümkündür. Koç tipi sizi çok beğenecek ve üstünüze düşecektir. Yalnız onunla daima uyumlu bir, ilişki içinde olacağınızı da sanmamalısınız. Siz yönetimi eline almayı seven, dediklerinin yapılmasını isteyen bir tipsiniz. Buna karışık Koç insanı da bağımsızdır.

Bu yüzden tartışabilirsiniz. Aynca Koç çabuk sıkılıp bıkar. Ama siz gerçekten severseniz aşkınız ömürlü olacaktır. Koçun uçarılığına kızabilirsiniz. Koç da sizin üstünlü­ğünüze hayran olurken bir yandan da sizi kıskanacaktır. Yani dediğimiz gibi bazı sorunlar gözükmektedir. Fakat siz Koçu oyalayacak güçteyseniz çok mutlu olabilirsiniz, ikiniz de hayatı seviyorsunuz. Birlikte pek çok şey yapabilirsiniz.

Bu arada siz Koça kıyasla daha duygulu ve romantiksiniz. Ama bu Koçun sizi sevmediği anlamına gelmez. Koç duygularını sizin gibi olağanüstü biçimde açıklayamaz. Fakat zamanla sizi taklit edebilir. Bü­tün mesele, doğru seçimdir. Bunu yaparsanız Koç insanıyla tam anla­mıyla mutlu olabilirsiniz. Yalnız doğum anındaki yıldız etkileri bu duru­mu güçlendirir veya tamamıyla değiştirebilir.

Aslan kadını ve Boğa erkeği: Siz de Boğa da Sabit burç insanlarısınız. Onun için de inatçısınız ve kafanıza koyduğunuzdan vazgeçemezsiniz. Bu da anlaşmazlıklara sebep olabilir. Yani sık sık tartışmalar, kavgalar çıka­rabilir. Boğa insanı da sizin kadar ateşlidir. Cinsellik bakımından tam anlamıyla anlaşırsınız. Ancak bu yeterli sayılamaz. Boğa tipi sizi kıska­nacak ve benimseyecektir.

Daima yanında olmanızı isteyecek ve tek ba­şınıza hareket etmenize de dayanamayacaktır. Ayrıca gururunuzu da kı­rabilir. Bu durumda Boğa tipine pek yaklaşmamanız yerinde olacaktır. İlk yıllar mutlu olsanız bile zamanla Boğanın hoşunuza gitmeyen yanla­rından rahatsız olursunuz. Yalnız doğum anında alınan yıldız etkileri durumu biraz değiştirebilir. Yine de Boğa insanıyla yüzde yüz anlaş­manız zordur.

Aslan kadını ve İkizler erkeği: İkizler insanını gördüğünüz an beğenebilirsiniz. İkizler tipi de çok bakımlardan size hayran kalacaktır. Birbirinizde çok çekici ve ilginç yönler bulacaksınız. Yalnız siz tutucusunuz. Buna karşılık İkizler tipi yeniliklere düşkündür. Ona uyarsanız yaşantınız çok daha ilgi çekici ve zevkli bir durum alabilir.

İkizlerin zekasıyla sizin üstün yönleriniz birleşince ortaya olağanüstü bir bütün çıkar. Fakat bu arada hoş görülü olmalısınız. İkizlerin düşüncelerine saygı duymalısınız. İkizler tipi de sizi kıracak sözlerden kaçınmalıdır. Bunu yapmazsanız sık sık tartışabilirsiniz. Bu kavgalar sizi ayırmaz, kısa bir süre sonra yine barışırsınız. Ancak bu tür tatsızlıkları iki tarafın yumuşaklık ve anlayışla önlemesi çok da yerindedir tabii. Bu arada İkizlerin bazen uçan olabile­ceğini de unutmamalısınız.

Onun sevgisini ve ilgisini korumak için daima üstün yönlerinizi ortaya koymalısınız. Böylece uçan bir ikizler insanı, size tam anlamıyla bağlanır ve havailiğini de unutur. İkizlerle birbirinizi ta­mamlayacak çok yönünüz bulunmaktadır. Doğum anındaki yıldız etkileri bu durumu güçlendirir veya ortaya sorunlar çıkarır.

Aslan kadını ve Yengeç erkeği: Yengeç tipi hemen etkinizde kalacaktır. Size ko­laylıkla âşık olabilir. Bütün istediklerinizi de yerine getirir. Her konuda size fikir sorar, sizin yönetiminize girmeyi de kabul eder. Yani çok bakımlardan Yengeç tipi sizi memnun edebilir. Fakat Yengeç insanı çok kıskanç ve duyguludur. Sizi kıskanacağı gibi kuşkulara, endişelere de kapılacaktır. Duygularını söylemeyecek ve yine .de bunları bilmenizi istey­ecektir.

Duygularını anlamazsanız dırdır edecek ve bezmenize yol aça­caktır. Ayrıca ender de olsa Yengecin inadı tutacak ve size karşı gelecek­tir. Siz herkesle başa çıkacak kadar güçlüsünüz. Ama daima yumuşak gözüken, tatlılıkla ısrar eden, bildiğinden şaşmayan, sizi çevrenizden ayırmaya kalkan biriyle mutlu olamazsınız.

Eğer Yengeçle daima baş başa oturmayı, hep onun gizli duygularını anlamaya çalışmayı, yuvadan hiç uzaklaşmamayı kabul eder ve tutumlu da olursanız bu tiple mutlu olursu­nuz. Yengeçler iyi eşlerdir. Ama yumuşaklıkla kısıtlamaları zamanla sizi rahatsız edebilir. Yengeç sizin pırıltınızı yok edebilir. En iyisi bu tiple dost kalmaktır. Doğum anındaki yıldız etkileri durumu değiştirebilir.

Aslan kadını ve Aslan erkeği: Karşınızdaki Aslanı sizin kadar iyi anlayacak biri daha bulunmaz tabii. Bir Aslanı severseniz çok mutlu olabilirsiniz. Fakat ikiniz de ateşli, ihtiraslı, öfkelenince gözü her şey görmeyen, güçlü kişilik sahibi tiplersiniz. Küçük bir kıskançlık büyük olaylara yol açabilir. Ayrıca ikiniz de yönetme arzusuna kapılabilirsiniz. Yine ilgiyi üstünüzde toplamayı isteyebilirsiniz.

Yani Aslanlardan biri ikinci planda kalmaya razı olmaz. Fakat doğum anında sizin Güneşiniz sevdiğiniz Aslanın Güneşiyle ahenkliyse çok mutlu olabilirsiniz. Bunu bir örnekle açıklayalım. Doğum anında Güneşinizin birinci burçta olduğunu kabul edelim. Yani yükselen burcunuz da Aslan olsun. Eğer sevdiğiniz kimse­nin Güneşi beşinci veya dokuzuncu evdeyse yani sizin Güneşinizle 120 derecelik çok ahenkli açı yapıyorsa şartlar ne olursa olsun mutluluğa erişirsiniz.

Yine 60 derecelik açılarda duruma yardım ederler. Fakat sevdiğiniz kimsenin Güneşiyle sizin Güneşiniz arasında 4 burç yanı 90 derece veya 6 burç yanı 180 derecelik açı varsa o zaman çok tartışma çıkacaktır. Aslan tipini severseniz kesinlikle yıldız haritalarınızı karşı­laştırın ve sonra karar verin.

Aslan kadını ve Başak erkeği: Başak burcu insanıyla kolay anlaşamazsınız. O, ulu orta konuşacak ve sizi kınayacaktır. Ayrıca sizin gibi ihtiraslı veya ateşli de sayılmaz. Üstelik tutumludur ve para harcamanıza da sinirle­nir.

Daima mantıklı davranacağı için düşlerinizi de yıkabilir. En iyisi Başak insanıyla dost olabilmektir. Doğum anında etkiler durumu epey değiştirebilir.

Aslan ve Terazi: Terazi tipiyle fevkalade anlaşabilirsiniz. O güzel şeylere, lükse, rahat bir hayata, ahbaplara önem verir. Siz de aynı şeylere düşkünsünüz. Özellikle bir Terazi kadım, Aslan erkeğim çok mutlu eder. Siz eşinizle övünmek istersiniz ve Terazi tipi de tam böyle biridir. Onun zarafeti, anlayışı, nezaketi, sevgisi, cazibesi sizi etkileye­cektir.

Sizin iyi niyetiniz, mertliğiniz, derin duygularınız, cömertliğiniz ve üstün nitelikleriniz de Terazi tipinin hoşuna gidecektir. Saray gibi bir eviniz, türlü güzel şeyleriniz olabilir. Birlikte yükselebilirsiniz. Yalnız Terazi tipine bağırmamalı ve daima sevgisini canlı tutmalısınız. Kar­şılıklı anlayış ve nezaket sayesinde çok mutlu olabilirsiniz.

Aslan kadını ve Akrep erkeği: Aslan ve Akrep bir araya geldiklerinde ortaya çok ilginç bir durum çıkar. Aslan mert, iyi niyetli, güçlü, gururlu ve cömerttir ve bildiğinden şaşmaz. Yani kuvvetli kişilik sahibidir. Akrep de aynı şekilde güçlü bir kişiliğe sahiptir. Fakat o kuşkucu ve endişelidir. Hatta bazen kinci de olabilir. Ayrıca tutumludur. Bu arada Akrep tipi, daima Aslanı üstün bulur. Akrep akıllıdır ve kafasını kolaylıkla kullanır.

Buna karşılık Aslan kendinden emindir ve Akrebin oyunlarını da önemsemez. Daima eşsiz olduğuna inanır. Akrep de bunu bilir. Her iki burç da ihti­raslıdır. Yalnız Akrepde duygular daha derindir ve gizli kalabilir. Hem Akrep zaman zaman duygulan yüzünden en sevdiği kimseyi sokup yarala­yabilir. Yani Aslanı üzebilir. Bu da huzursuzluk yaratır. Ama daima Aslan ve Akrepler birbirlerini çekerler. Erkek Aslanın kadın Akreple geçinmesi zordur.

Çünkü dişi Akrebin kıskançlığına, kısıtlamasına ve dalaverelerine mert bir erkek-Aslan dayanamaz ve isyan eder. Buna karşılık zarif bir erkek Akrep, kafası sayesinde çekici kadın Aslan’ı mutlu edebilir. Ama bu arada Akrebin cömert davranması da şarttır. Doğum anında alınan etki­ler durumu biraz değiştirebilir.

Aslan kadını ve Yay erkeği: Sizin gibi Ateş grubundan olan Yayla çok iyi anlaşabilirsiniz. Birlikte hareket edersiniz çünkü ortak zevk ve amaç­larınız vardır. Yay tipi size uyar. İstediğiniz gibi alımlı, şık, zarif olabi­lir. Siz de güçlü kişiliğinizle onu oyalayabilirsiniz. Yalnız bu ilişkide iki büyük tehlike olduğunu da ekleyelim. Siz Aslan olduğunuz için daima is­tediğinizin yapılmasını arzularsınız. Hatta zaman zaman Yay insanını kısıtlamanız da kabildir. Yay tipi buna dayanamaz. O daima bağımsız olduğuna inanmayı ister. Bu durum tartışma ve kavgaya yol açabilir.

İkincisi de Yayın sözünü sakınmamasıdır. Sizin gibi duygulu biri bu tür sözlerden dolayı kırılır ve hatta yaralanır. Dolayısıyla da küser. Bir As­lanın küsüp içine kapanması da yaşama zevkini kaybetmesi, karamsar­laşması demektir. Bu hiç de iyi olmaz tabii. Bir Yay insanım seviyorsa­nız önce bu konularda anlaşmalısınız. Birbirinizin haklarına duygu­larına saygı mutluluğu sağlayabilir. Doğum anındaki yıldız etkileri du­rumu tamamıyla değiştirebilir.

Aslan kadını ve Oğlak erkeği: Oğlak tipiyle anlaşamayacağınızı söyleyelim. Neşeli, canlı, hareketli, dışa dönük, cömert Aslan insanı içine kapalı, tu­tumlu, kuşkucu, fazla konuşmayan ve kalabalıktan adeta kaçan Oğlak tipiyle mutlu olamaz. Hem para konusu da daima tartışma konusudur. Oğlak insanını kolaylıkla ezecek güçtesiniz. Fakat Oğlak’m kafasını beğenseniz bile hayat görüşünü benimseyemezsiniz. En iyi bu işten vaz­geçin. Doğum anındaki yıldız etkileri bu durumları bazen ortadan kaldırabilir.

Aslan kadını ve Kova erkeği: Aslan insanıyla Kova tipi çok mutlu olabilirler. Yalnız iki tarafın da belirli bir kültür düzeyi olması gerekir. Zıt burcu­nuz Kova insanında sizi çok çeken yönler bulunmaktadır. Kova tipi de sizi beğenecektir. İkiniz de iyi niyetli, yardımsever, zeki kimselersiniz. Aslan gururlu, mert, cömert, ihtiraslı, ateşlidir. Kova tipiyse kafalı, durumlara kolay uyan ve isteklere cevap veren biridir.

Aslanla Kova bir araya gelince birbirlerinin eksiklerini tamamlarlar. Ayrıca birbirlerini çok ilginç bulurlar. Daha önce söylediğimiz gibi kültür düzeyleri eşit olmak şartıyla ömür boyunca birbirleriyle oyalanabilirler. Hatta Aslanla Kova birbirini adeta büyüler. Aynı kafadaki bir Aslan ve Kovanın evliliği ömürlüdür. Ayrıca böyle bir. çift toplumun dikkatini çeker, hayranlık ve hatta kıskançlık uyandırır, Aslan Kova çiftinin son derece ilginç, pırıltılı ve etkileyici olduğunu ekleyelim.

Kendinize layık bir Kova insanı bulursanız inanılmayacak’ kadar mutlu olabilirsiniz. Ama sakın kendi­nizden üstün, yani kafa bakımından erişemeyeceğiniz bir Kova tipine yaklaşmayın. Çünkü bir süre sonra onun üstünlüğünü kıskanırsınız ve gururunuz kırıldığı için hırçınlaşır, karamsarlaşırsınız. Eşiniz hiçbir zaman sizden üstün olmamalıdır. En fazla eşit olabilirsiniz.

Aslan kadını ve Balık erkeği: Romantik, duygulu Balık insanını başlangıçta beğenebilirsiniz. Fakat o sizinki kadar güçlü bir kişiliğe sahip değildir. Sik sık karamsarlaşarak sizi canınızdan bezdirebilir. Hem olmayacak düşler peşinden koşabilir, sizin gibi hırslı sayılmaz, sizi desteklemesini bilemez. Küçük olaylarla neşenizi kaçırır. Bu ilişki ömürlü olamaz. Zayıf sayacağınız Balık tipini sonunda ezer ve pişman olursunuz. Balık sizi ideal bulabilir. Tam anlamıyla size güvenip dayanır. Ama bir süre sonra siz bezersiniz. Ancak doğum anındaki yıldız etkileri durumu değiş­tirebilir.

Yorum yazın

 

Yorum yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca