Kadının Diğer Burçlarla İlişkileri

Akrep kadını ve Koç erkeği: Sizin ikinci yıldızınız Mars, Koç burcunun öz tem­silcisidir. Onun için de Koçla benzer yanlarınız bulunmaktadır. Bu du­rumda birbirinizi çekeceğiniz gibi itmeniz de kabildir. İkiniz de kıskanç­sınız ve sık sık tartışabilirsiniz. Yine ikinizde de başa geçme arzusu bu­lunmaktadır. Bu da birbirinizi ezmeye kalkmanıza yol açabilir. Sekste tam anlamıyla anlaşabilirsiniz.

Birbirinizi çok da sevebilir­siniz fakat evlilik iyi sonuç vermeyebilir. Kadın Akrep, Koç erkeğiyle iyi anlaşabilir belki ama bir kadın Koç, erkek Akrebe boyun eğmez. Yani büyük huzursuzluklar ortaya çıkabilir. Çekici Koç tipini beğenseniz de yaklaşmadan önce biraz düşünmenizi söyleyeceğiz. Ancak doğum anında alınan yıldız etkileri bu durumu hafifletebilir veya değiştirebilir.

Akrep kadını ve Boğa erkeği: Boğa burcu insanıyla “tam anlamıyla mutlu ola­bilirsiniz.” Zıt burcunuzun insanı olan Boğayla birbirinizi tamam­larsınız. Boğa da sizin gibi ihtiraslı, ateşlidir. Duygularınıza istediğiniz gibi karşılık verecektir. O da sadece bir kez sevip bağlanabilir. Yine Boğa insanı sizin gibi kıskançtır. Sizin üstünüze düşecek ve mutlu olabilmeniz için her şeyi yapacaktır. Yalnız Boğanın benimseme huyu vardır. Tama­mıyla ona ait olacağınızı bilmelisiniz.” Onu aldatmaya kalkarsanız sizi asla affetmeyecektir.

Ayrıca Boğa çok inatçıdır. Onun damarına basmamalısmız. Israrlardan ve baskı yap­maktan da kaçınmaksınız.Boğa tipi de sizin gibi maddeye önem verir. Ayrıca sizin gibi onun da artistik yönü vardır. Daima sevginizi gösterir, yumuşak davranır ve sadık kalırsanız Boğa tipi sizin için idealdir. Ama Boğayı ezerseniz sonuç çok kötü de olabilir. Siz bir Akrep gibi sokabilirsiniz fakat öfkelenen bir Boğa kadar tehlikeli bir yaratık da az bulunur. Fazla öfkelenen Boğa sert tepki gösterir ve hatta sizi ezebilir. Onun için başta anlaşmanız ve sevgilinizin belirli isteklerine saygı duymanız gerekmektedir. Eğer iki taraf da kurallara uyarsa bu gerçekten fevkalade bir ilişki olacaktır.

Akrep kadını ve İkizler erkeği: İlginç İkizler tipini beğeneceğinizden kuşku yoktur. Fakat İkizler insanıyla muhakkak mutlu olabileceğinizi de san­mamalısınız. Tam aksine kısa süre sonra ortaya çıkacak problemler yü­zünden çok mutsuz da olabilirsiniz. Siz Su grubu bir burçtansınız, yani duygularınız fazla derindir. Buna karşılık İkizler Hava Grubundan, ka­faya, mantığa önem veren, idealleri bulun bir tiptir. Bu, İkizler insanının sevemeyeceği anlamına gelmez. O sevebilmek için pek çok özellik arar. Bunları bulduğunu sanarak bir süre oyalanabilir ve sonra yanıldığını an­layarak uzaklaşır.

Çekici ve çok yönlü bir kişiliği vardır. Ona kapılabilirsiniz. Söz­lerinin, hareketlerinin etkisinde kalabilirsiniz. Ama daha sonra hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Çünkü İkizler insanı sizden bıkabilir veya siz çok renkli sandığınız bu tipte aslında aradıklarınızın olmadığını görebilirsiniz. Sizin için oyalanmak yeterli değildir. İkizler insanlarını Çok akıllı ve bilgilidir ama bazen bu burçtan duygulan yüzeyde kalan ve yine olayların derinliklerine inmeyen, duygulan olmayan kimseler de çıkar.

Böyle birini beğenseniz de analizci kafanız bir süre sonra onun iç yüzünü anlayacaktır. Kısacası çok bilgili ve parlak ikizler tipi sizden ça­buk sıkılabilir. Derinliği olmayan İkizler insanından da siz sıkılabilir­siniz. İkizlerle “dost kalmanız çok daha uygun olacaktır”. Bir süre yenilikler insanı çekebilir ama ortada yenilik kalmayınca ilgi de söner. Bunlan düşünmeli ve çok dikkatli davranmalısınız. Fakat doğum anında alınan yıldız etkileri bu durumu hafifletebilir ve hatta değiştirebilir.

Akrep kadını ve Yengeç erkeği: Yengeç insanı da sizin gibi Su grubu burçtandır. Kendisi yine sizin gibi kuşkucu ve kıskançtır. Yalnız Yen- geç’in daha romantik olduğunu da ekleyelim. O aynı zamanda duyarh ve şefkatli bir tiptir. Yengeç insanı, size istediğiniz gibi karşılık verebilir. Fakat o sizin kadar akılcı değildir. Buna karşılık sezme gücü sizinki ka­dar güçlüdür. Yani düşüncelerinizi ve duygularınızı sezecektir. Dola­yısıyla da her istediğnize uyabilecektir.

Ancak burada kadın ve erkek Yengeçleri ayırmak istiyoruz. “Erkek Akrep, kadın Yengeç’le çok mutlu olabilir.” Çünkü kadın Yengeç itaat eder ve eşinin emrine girer. Bütün istediği sevilmek ve yuva­da eşiyle mutlu olmaktır. Eşinin işlerine de karışmaz. Sevgide ve cinsellik­te eşiyle anlaşır. Yanı erkek Akrep için kadın Yengeç çok uygundur. Hatta kartallaşmış bir erkek Akrep bile Yengeç kadınıyla mutlu olabilir.

Buna karşılık kadın Akrep Yengeç erkeğini sevebilir ama onda her aradığını bulması da zor olabilir. Genellikle kadın Akrepler, erkek Yengeçlerden daha zeki ve akıllıdırlar. Ayrıca erkeğin sitemleri, kırgınlıkları, söylenmeleri de iyi etki yapmaz. Akıllı bir Akrep kadını Yengeç erkeğini fazla kıskanabilir ve onu kısıtlamaya da kalkabilir. O- nun için Akrep kadınıyla Yengeç erkeği aşkta, cinsellikte iyi anlaşmak­la birlikte evlilik sorunlarla karşılaşabilirler. Kısacası Akrep kadınına kendisi gibi güçlü bir eş gerekmektedir. Fakat doğum anında alman yıl­dız etkileri bu durumu değiştirebilir.

Akrep kadını ve Aslan erkeği: Aslan tipinin etkisinde kalacağınızdan kuşku yoktur. Aslında Güneşinizle sert açılı Aslan burcu insanıyla zıt düşmeniz gerekirdi fakat daima Aslanlar sizi çeker. Hangi konuda olursa olsun Aslan’ın etkisinde kaldığınızı hissedersiniz. Yalnız iş sevgiye gelince biraz düşünmenizi söyleyeceğiz. Aslan iyi niyetli, cömert, mert, daima dikkati çekmekten zevk alan, çevresinde hayranları bulunmasını isteyen bir tiptir.

Buna karşılık siz kıskanç, kuşkucu, dostluk seven ama bu arada dostlarını bile kıskanan, paraya fazla önem veren birisiniz. Bu durumda Aslan’la geçinmeniz zor olabilir. Siz sevdiğinizi yönetmeyi, hareketlerini kısıtlamayı istersiniz. Aslan böyle şeylere dayanamaz. Ama Aslan sizi se­verse durum farklı olabilir.Zarif, çekici bir Akrep erkeği, cömert davranması şartıyla bir Aslan kadınını kendisine bağlayabilir.

Ancak bu arada duygularını da kontrol etmelidir. Aslanı Akrep gibi sokmaya kalkmak büyük hatadır. Çünkü kükreyen bir Aslan Akrebi yok edebilir.Akrep kadınını bir Aslan erkeğini tutması zordur. Aslan erkeği, kadının kısıtlamalarına, kuşku ve kıskançlıklarına kolay kolay dayana­maz. Eninde sonunda ayrılık olacaktır. Yalnız doğum anında alınan yıldız etkileri durumu hafifletebilir ve hatta değiştirebilir.

Akrep kadını ve Başak erkeği: Neşeli, dostluk seven, hoş sözlü Başak insanıyla iyi anlaşabilirsiniz. O sizin kadar duygulu değildir ama sizi mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır. Başak insanıyla ortak yönleriniz bulun­maktadır. İkiniz de analizci kafaya sahipsiniz. İkiniz de maddeye önem vermektesiniz. Başak insanı da sizin gibi zekidir. Evlenen Başak yuvasına da bağlanır.

Eşinden başkasıyla da ilgilenmez.Fakat onun dostlarıyla olan ilişkilerini kesmemelisiniz. Hem siz de dostluk seversiniz. Ortak dostlarınız olursa bu problem de halledilir. Yalnız Başak insanı zaman zaman yakınmaya, sızlanmaya başlayabilir. Buna dayanmak da sizin için zordur. Ayrıca sizi kınayabilir.

Eğer sırf iyiliğiniz için bunu yaptığını kabul edebilirseniz mutlu olabilirsiniz. Aksi halde alınmanız ve Başak insanına ders vermeye kalkmanız da kabildir. Ama yine de Başak “size uygun bir tiptir.” Ancak doğum anındaki yıldız etkileri durumu değiştirebilir.

Akrep kadını ve Terazi erkeği: Terazi tipi gerçekten zarif, hoş ve ilginçtir. Ayrıca bu burcun insanı sevgiye de çok önem verir. Dolayısıyla bazı ba­kımlardan anlaşmanız olasıdır. Ancak Terazi tipinin türlü düşleri vardır. Üstelik güzelliklere ve lükse de fazla tutkuludur. Sizin gibi parayı tutma­sını severse de güzellikler ve lüks için masrafa kalkabilir. Hatta bu arada sizin paranızı da harcayabilir.

Bu durum da hoşuna gitmez sanırız. Terazi tipiyle bir maceraya atılabilirsiniz. Onu çok da sevebilirsiniz ama evlilik söz konusuysa iyice düşünmelisiniz. Terazi tipi kuşkulara kapılmanıza, kıskanmanıza yol açabilir. Hem sizi bırakıp gitmesi de olasıdır. Ancak doğum anında alman yıldız etkileri durumu değiştirebilir.

Akrep kadını ve Akrep erkeği: En iyi anlaşabileceğiniz tip kendiniz gibi bir Akrep olabilir. Birbirinizi çok iyi tanıyorsunuz. İkinizde de fevkalade kafa, derin sezme gücü, ihtiras ve kıskançlık vardır. Eğer başlangıçta birbirinize sevgiyle birlikte saygı duyarsanız büyük mutluluk getirecek­tir. Hem amaçların da aynı yani ortak olması gerekir.

Eğer birbirinize saygı duymazsanız birleşme veya evlilik sizi çok üzebilir ve düş kırık­lıklarına da uğratabilir. İşe kuşku, kıskançlık ve saygısızlık karışmazsa aradığınız mutluluğa kavuşursunuz. İki Akrebin birlikte mutlu olup olamayacaklarını anlayabilmek için doğum anma göre çıkartılan yıldız ha­ritalarını kıyaslamak gerekir.

Akrep kadını ve Yay erkeği: Yay tipiyle pek anlaşamayacağınızı belirtelim. Çünkü Yay insanı bağımsızlığına düşkündür. Her istediğini yapmaya kalkacaktır. Kısıtlamaya gelmeyecek ve emrinize de girmeyecektir. Siz Yay insanının kişiliğini iyice anlayacaksınız ama onun istediği gibi dav­ranmak da elinizden gelmeyecektir. Yay tipine uyamayacaksınız. Kısa süre içinde aranızda anlaşmazlıklar görülecektir.

Yay’ı duygusuzlukla suçlayacaksınız ve o da kıskançlığınızdan yakınmayacaktır. Kısacası bu “iyi bir ilişki sayılmaz.” Yayla kısa süreli bir macera çok daha uygun olabilir. Ancak doğum anında alınan yıldız etkileri durumu değiştirebilir.

Akrep kadını ve Oğlak erkeği: Oğlak insanını beğeniyorsanız anlaşma olasılığı güçlüdür. Oğlak kafalı, sebatlı, inatçı, kuşkucu ve kıskanç bir tiptir. Sizin gibi maddeye önem verir. Yalnız onda sınırlandırma ve emrine al­ma isteği vardır. Aynı şeyler sizde de gözükmektedir. Durum böyle olun­ca yönetimi kimin eline alacağı problemi ortaya çıkacaktır. Ayrıca sizin neşenizden çok hoşlanacak olan Oğlak insanı zaman zaman karamsarlaşacaktır. İçini kapanacak ve karanlık düşüncelere dalacaktır.

Onu bu halden kurtarabilmeniz zordur. Başlangıçta karam­sarlıktan sıyrılması için elinizden geleni yapacağınızdan kuşku yoktur. Ama zamanla Oğlak tipinin bu hali sizi sıkmaya başlayacaktır. Bunu da unutmamalısınız. Hatta zamanla bu yüzden öfkelenmeniz ve sert söz­lerle Oğlağı kırmanız tehlikesi de vardır. Yalnız para bakımından bu in­sanla iyi anlaşacağınızı biliyoruz. İkiniz de maddi güvene çok önem verirseniz. Bu ortak tutum pek çok sorunun ikinci plana kalmasını sağla­yabilir. Fakat yine de Oğlak insanının sizin kadar neşeli ve ahbaplık se­ven biri olmadığını hatırlatalım. Ancak doğum anında alman yıldız etkileri durumu epey değiştirebilir.

Akrep kadını ve Kova erkeği: Kova burcunun bağımsızlığına, özgürlüğüne düşkün, kişilik sahibi, bildiğinden şaşmayan insanıyla anlaşmanıza hemen hemen olanak yoktur. O sizin kıskançlığınıza dayanamayacaktır. Hemen tepki gösterecektir. Ayrıca tutumluluğunuzdan da sıkılacaktır. Ancak doğum anında alman yıldız etkileri durumu epey değiştirebilir.

Akrep kadını ve Balık erkeği: Balık burcu insanıyla iyi anlaşabilirsiniz. Balık insanı da sizin gibi Su grubundandır yani hassas ve duyguludur. Sizin duygularınıza da tam istediğiniz gibi karşılık verir. Daima sizinle ilgile­nir ve yanında olduğunuz zaman mutluluk duyar. Ayrıca Balık tipinin fevkalade renkli hayalleri vardır. Bunların gerçekleşmesine yardım eder­seniz birlikte çok mutlu olabilirsiniz. Bu zarif ve romantik insan sizin için her türlü fedakârlığı da yapacaktır. Bir bakıma onun dünyası ola­caksınız. Fakat Balık insanı sizin kadar akıllı değildir. Onun için de ken­disini belli etmeden yönetmek gerekecektir. Ayrıca Balık insanı tam anlamıyla gerçekçi de sayılamaz.

Hem maddeye de düşkünlüğü yoktur. Tam aksine hayalleri ve zevkleri için parayı hiç düşünmeden harcayabilir. Sizim tutumluluğunuzla onun sa­vurganlığa varan cömertliği asla bağdaşmayacaktır. Balık insanı çift karakterlidir. Onun için kah neşeli, canlı kah üz­gün ve karamsar olacaktır. Onun karamsarlığı sizi kötü etkileyebilir.Eğer Balığın size güvenmesini sağlar ve daima kendisiyle ilgilenir­seniz karamsarlıktan sıyrılması olasıdır.

Yalnız devamlı olarak Balık ti­piyle ilgilenmek, uğraşmak da sizi yorup b ezdirebilir. Bunu da düşün­melisiniz. Balık insanına destek olur, kendisine güvenmesini sağlarsa­nız; o zaman mutluluk olasılığı da artacaktır. Her şeye rağmen Balık insanı size uygundur. Ama para konusuyla çift fikirliliğe dikkat etmeniz de şarttır. Bu arada bazen Balık tiplerinin fikir değiştirdiği, sevdiklerin­den soğudukları ve yeni aşklar aradıkları da görülür. Bu da çift karak­terli olmalarının yol açtığı bir durumdur. Bütün bunları düşündükten sonra kararınızı vermelisiniz. Yine de Balıklarla iyi anlaşabilirsiniz. Ancak doğum anında alınan yıldız etkileri durumu tamamıyla değiştirebilir

Yorum yazın

 

Yorum yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca