Rüyada “Zemzem Suyu” Görmek

Zemzem Suyu
Rüyada zemzem suyu görmek bela ve musibetlerden arınıp feraha delalettir. Rüyada zemzem suyu içmek tövbe etmeye hak yola girmeye ve ibadet etmeye işarettir.

Rüyada zemzem suyu görmek, İslam alimi yorumcular bu rüya sahibi için, günahlarından kurtulacağına ve temizlenip feraha çıkmalarına yorumlamışlardır. Kalpten gelerek edilen duaların kabul olacağına, hasta kişiler için ise kısa süre içinde şifa bulacaklarına rivayet edilmiştir. Sıkıntı ve stres içinde olan bu kimse, ettiği dualarının kabul olmasıyla birlikte ve kalbini mutmain tutarak rahata ereceklerini haber eden bu rüya, kişinin manevi yaşantısındaki hayırlı ve güzel değişikliklere de işaret etmektedir. Kaza ve beladan korunan rüya sahibi, Allah’a yakın emir ve yasaklarına uydukça biiznillah, korkularından ve endişelerinden emin, düşmanlarıyla arasına manevi bir engel koymuş olur.

Rüyada zemzem suyu gören kimseler için, rüya alimlerinin İslami ve Diyanet yorumları.

İmam Nablusi (r.a) Allah’ın yolundan ayrılmadığı sürece, hak yola olan inancını yitirmediği sürece manevi bir güç tarafından, kaza ve belalardan uzak olmaya, ailesi ve sevenleriyle birlikte geçirecek olduğu güzel bir hayata delalet eder. Rüyada zemzem suyu gören kişi, kafasını kurcalayan bir takım sorunlardan kurtulacağına ve ilim takva ile kendini geliştirmesine delalet eder.  Rüyada zemzem suyunun döküldüğünü görmek, çalışma ve eğitim hayatındaki başarısızlıklar ile yorumlanıp, hanedeki huzursuzlukların artmasına ve tatsızlıkların çıkmasına tabir edilir.

Kirmani (r.a) Ömrünün geri kalanını hayır işleri yapmaya adayan bu kimse, İlim ve irfan sahibi alim kişiler ile birlikte geçireceği dönemlere ve bu kişilerin ilminden ve engin bilgilerinden faydalanmasına da işaret edilmektedir. Zemzem suyunu hediye almak ise, yapacağı hayırlı işlerin karşılığında dua almaya ve bu duaların vesilesiyle istek ve muradına nail olacağına işaret edilir. Rüyada hurma ve zemzem suyu görmek, İslam dinine hizmet etmeye, boğazından geçecek olan helal rızıklara, bolluk ve bereketin hüküm süreceği güzel bir ömre delalet eder.

Rüyada Zemzem Suyu Görmek ne demek?

Rüyada zemzem suyu görmek, her kula görülmesi nasip olmayan bir rüya olup, kişinin çektiği sıkıntılardan, yaşadığı sağlık sorunlarından ve tehlikeli kişilerden kurtulmasına yorumlanmaktadır. Rüyada zemzem suyu görmek ve içmek, hangi niyetle ve dilekle içtiyse eğer, o isteklerine kavuşacağına tabir edilir. Zemzem suyu aldığını görmek, vefat etmiş kişilerin duasını almaya ve o kişilere dua okumaya işaret eder. Rüyada okumuş zemzem suyu görmek, kalbinde Allah korkusu olan ve aşkıyla yanıp tutuşan rüya sahibinin, bu güzel yönleriyle hak ve helal yoldan ayrılmamaya, her haliyle tefekkür halinde olmasına ve Allah katında salih, makbul bir kul olmasına delalet eder.

Rüyada Zemzem Suyu İçmek

Rüyada zemzem suyu içmek ve görmek, aynı tabirleri içerir ve bu rüya sahibi hayatını, bolluk ve bereket, helal bol kazanç ile idame ettireceğine de yorumlanmaktadır. Rüyada zemzem suyu içerken dua etmek, hayırlı işler ile ömrü boyunca mükafat almaya ve gireceği her işte muvaffak olup başarılara imza atacağına yorumlanır. Rüyada sıcak zemzem suyu içmek ise, yaşamış olduğu sıkıntılardan dolayı bir süre daha manevi anlamda bunalım yaşamasına ve sonrasında şifa bulup sürura ermesine işaret edilir.

Rüyada Zemzemle Yıkandığını Görmek

Rüyada zemzem suyuyla yıkandığını görmek, manevi anlamda çok yüksek mevkiye ulaşmaya ve deyim yerindeyse, dini vecibelerini eksiksiz yerine getirmeye işaret edilmektedir. Rüyada zemzemle abdest almak, çevresinde ilim irfan sahibi olan kimseler ile birlikte olmaya ve bu kişilerin engin bilgilerinden faydalanarak yolunu aydınlatmasına delalet eder. Rüyada zemzemle yüzünü yıkamak, kötü işlerden uzak durmaya, günahlarından arınmaya ve tövbe edeceğine işaret eder.

Rüyada Zemzem Suyu Görmenin Psikolojik Tabiri

Psikolojik açıdan kendisini köşeye sıkışmış hisseden, içinde bulunduğu bu dar boğazdan çıkmak umuduyla hayatında yenilikler yapacağına ve farklı iş ortamları, farklı şehirler gibi planlar yapıp hayata geçirmek istemesine yorumlanmaktadır. Kalpten etmiş olduğu duaların kabul olmasını umutla bekleyen kimselere ifade eder.

Diyanet ve İslami tabirlerini Rüyada Zemzem Suyu Görmek sayfamızdan okuyabilirsiniz. Zemzem suyu görmek ile ilgili ayrıntılı yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca