Rüyada “Zar” Görmek

Zar
Rüyada zar görmek dünya nimetlerine aldanan ve gözüne perde inmiş kimseye işaret eder. Rüyada zar görmek doğru yoldan ayrılan ve haram yiyen kişiye işarettir.
Rüyanın Tabiri :

Rüyada zar görmek, mal ve mülk sahibi olmak adına aklına gelen her şeyi yapacak olan ve gözlerine hırs perdesi inmiş, dünya malından başka bir şey düşünmeyen kişiye işaret eder. Rüyada zar görmenin diyanet yorumu, dünyevi şeylere gönül veren ve dünyanın tatlı nimetlerinden faydalanıp, acı yüzünü göremeyen kimseye yorumlanır. İyi huylarını terk eden, doğru yoldan uzaklaşan, günah işlemeye devam eden, bir kimsenin rüyada zar görmesi rüya sahibi için, hataya sürüklenen hayatının dönüm noktası olarak da yorumlanmaktadır. Rüyada zar atmak maddi yönden çekilen sıkıntılara, bu yönde yaşanacak olan dirençsizliğe işaret eder.

Rüyada Zar Görmek ne demek?

Rüyada zar görmek her attığı adımdan sonra, hayatında mutlaka bir şeyleri değiştirmek adına yapacağı işlere ve bu işlerde muvaffak olmaya işaret edilir. Rüyada zar içinde bebek görmek, uzun zamandır beklediği sevinçli ve hayırlı haberlerin bir süre daha gecikmesine ve bu süre içinde, yaşayacağı üzüntü ve kedere delalet eder. Rüyada kırık zar görmek, hayatta çoğu şeyi elde etmek adına anlık kararlar vermek ve verilen bu kararlar ile, doyumsuzluğunun kurbanı olacağına yorumlanmaktadır. Rüyada iki tane zar görmek, gözünü mal ve para hırsı bürüyen rüya sahibinin, anlık heveslerinin kurbanı olacağına işaret eder. Rüyada düşeş atmak, rüya sahibinin hayırsız bir evlilik yapmasına veya evliyse, eşinden mutluluk göremeyeceğine hanesindeki huzursuzluğa işaret eder.

Rüyada Zar Almak

Haksız ve haram kazanç olarak tabir edilir. Rüyada zar almak emek harcamadan, alın teri dökmeden deyim yerindeyse havadan gelecek olan kazançlara işaret eder. Rüyada birinden zar almak, gireceği bir işte, bu kişinin yardımıyla yükseleceğine ve bu kişi sayesinde mevki sahibi olmaya delalet eder. Rüyada altın zar görmek, elde edeceği yüksek kazanca, beklenmedik anda gelecek olan güzel haber ile mutlu olacağına yorumlanır.

Rüyada Zar Atmak

Rüyada zar atmak, maddi açıdan sıkıntı çekmeye ve maddiyatını düzeltmek adına atılacak olan adımlara işaret eder. Diyanete göre zar atmak hak etmediği kazancı elde etmeye ve bu kazançlardan hayır gelmeyeceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada Zar Toplamak

Rüyada zar toplamak hayır ile yorumlanmaz. Kötü sözler işitmeye, iftiraya uğramaya, çirkin sözler duymaya tabir edilir. Rüyada yerden zar toplamak, adına leke sürülmeye, üzerine atılacak suçlara ve üzüntü kedere delalet eder.

Diyanet ve İslami tabirlerini Rüyada Zar Görmek sayfamızdan okuyabilirsiniz. Zar görmek rüyası ile ilgili ayrıntılı yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca