Rüyada “Yeşil Elbise Görmek” Görmek

Yeşil Elbise Görmek
Rüyada yeşil elbise görmek Allah katında makbul olan hayırlı işler ile uğraşmaya işaret eder. Rüyada yeşil elbise görmek doğru yoldan şaşmamaya delalet eder.

Rüyada yeşil elbise görmek, bu rüya her anlamda hayır ile yorumlanmaktadır. Öncelikle yeşil renginin ne anlam taşıdığına bakalım. Yeşil rengi, rengini yemyeşil cennetlerden aldığı rivayet edilmiştir. Cennetin bütün kapılarının anahtarları, tevdi edilen, Hz. Muhammed (s.a.v)’in kubbesi de aynı renktedir, bu sebepten dolayı bazı hadislerde bir cennet havzası olarak da yorumlanmıştır. İslam aleminin yeşil renge olan aşkı ve muhabbeti, bu sevgiden kaynaklanmaktadır. Bir rivayete göre, Meleklerin yeşil kuşlar şeklinde görüldüğü çok olmuştur. (Şevahid-ün-nübüvve) İnsanlara büyük bir feyiz ve rahatlama hissiyatı veren yeşil rengi, günümüzde psikolojik seanslarda kullanılmaktadır. Terapiye giden hastalar, yeşil renkle huzura kavuşabiliyor ve sinir sistemine, psikolojik rahatsızlıklara ve bir çok hastalıklara da, Allah’ın izniyle iyi geldiği bilinmektedir.

İmam Nablusi(r.a) : Rüyada yeşil elbise görmek hakkında demiştir ki, güzel ahlaka ve saf duygulara sahip olan bir kimse bu rüyayı görürse eğer, Allah’ın rahmet ve bereketine, kudreti ve hidayetine nail olacağından şüphesi olmasın.

Rüyada Yeşil Elbise Görmek ne anlama gelir?

Rüyada görülen yeşil elbisenin İslami yorumu, İlim ve irfan sahibi kimseler ile birlikte olmaya ve bu kişilerin izinden gittiği sürece, Allah’ın salih kulları arasında yer alır diye yorumlanmıştır. Yeşil elbisenin Diyanetteki yeri Allah adına yapılan takva ve teslimiyetin tez zamanda ulaşmasına, iki cihanda da hayırlı ameller ile sorguya çekileceğine rivayet edilmiştir. Rüyada yeşil elbise almak güzel günlere duyulan hasret ve özlem ile tabir edilip, o günlere kavuşmak için çekilen cefaların kutsal olduğuna dikkat çekilip işaret edilmiştir.

Rüyada yeşil elbise aldığını görmek hak yola canı gönülden bağlanan, günahlarından arınan, geçmiş hayatındaki yapmış olduğu hatalara ve işlemiş olduğu günahlara tövbe eden biri olarak yorumlanır. Rüyada yeşil elbise ve ayakkabı görmek hayır işleri ile hayatını meşgale eden, seyri sefadan kurtulup hak yola adım atan, yapacağı her işi, Allah’ın rızasını almak için yapan bir kimse olarak rivayet edilmiştir. Rüyada ölmüş birinin yeşil elbise giydiğini görmek gireceği her ortamda, gönülleri fetheden olmaya, toplumda sözü geçen, her insana karşı mesafeli olan, hayır işlerinden geri kalmayan, Allah’ın huzurunda makbul ve kabul kullardan olan bir kimseye işaret eder.

Rüyada Yeşil Elbise Giyen Kadın Görmek

Güzel ahlaklı, alımlı, efendi, ilim irfan sahibi, kalbinde Allah korkusu olan bir kadının varlığına işaret edilmiştir. Rüya sahibinin hayatta başarılı olma sebebine bağlı olarak hayır işleyen, mutlu ve başarılı olmasını herkesten çok isteyen ve üzerinden, hayır dualarını eksik etmeyecek birine işaret etmektedir.

Rüyada Yeşil Elbise Giyen Birini Görmek

Bu rüya her zaman hayırlara alamet etmiştir. Çevresindeki bütün insanlarla hoş, güzel, aşk dolu muhabbet eden bu rüya sahibinin, din ve ahlakta olgunlaşmasına ve Allah adına yapılan takvaların, çevresindeki insanlara ulaşmasına, iki cihan içinde güzel işlere adım atmasına yorumlanmaktadır. Aynı zamanda iki cihanda da, hayırlı ameller ile Allah’ın huzuruna çıkacağına rivayet edilmiştir.

Rüyada Yeşil Elbise Hediye Almak

Rüyada yeşil elbise hediye aldığını görmek duaların kabul olacağının işaretidir. Bu rüyayı gören kişi yapmış olduğu hatalara ve işlemiş olduğu günahlara tövbe etmesine, Allah’ın huzurunda tövbe ve arzuladığı şeylerin kabul olmasına delalet eder. Rüyada asker yeşili atlet görmek ise, devlet dairelerinde bir işte görev almaya yorumlanır. Rüyada zümrüt yeşili elbise hediye etmek, kazançlarının bir kısmını hayır işlerine harcamasına yorumlanır.

Diyanet ve İslami tabirlerini Rüyada Yeşil Elbise Görmek sayfamızdan okuyabilirsiniz. Yeşil elbiseyle ilgili ayrıntılı yorumlarınızı özelden paylaşabilirsiniz.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca