Rüyada “Üzeyir A.S” Görmek

Üzeyir A.S
Rüyada Hazret-i Üzeyr Aleyhisselamı görmek İslami anlamı yorumu. Yeniden dirilmek gibidir, Tüm sıkıntılardan feraha kavuşmaya, delalet eder.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

RUYADA UZEYIR (A.S.) GÖRMEK: Rüyâda Uzeyir (a.s.)’ı görmek yazı ve çeşitli ilimleri bildiğinden ve de yakınlığı olduğundan başkanlığa ulaşır. Rüyada üzeyir a.s görmek, Bu rüyanız bazende umudunu kaybettikten sonra özlediği hayal ettiği zafere, bazende hatalarının ve yanlışlarının ardından ümit ettiği sevince, refaha, cefa, çile sıkıntı ile birlikte elde ettiği mutluluk ve beceriye, zorluklara göğüs gererek umut ettiği ve sürekli düşlediği daha çok başarı ve işlerde kazanca delalet eder.

HAZRET-İ ÜZEYİR ALEYHİSSELÂM KİMDİR

Üzeyir Aleyhisselâm İsrailoğulları peygamberlerinden bir peygamber olup, ism-i şerif’leri Kuran-ı kerim’de sadece Tevbe sûresi’nin 30. Âyet-i kerime’sinde geçmektedir. Bakara sure-i şerif’inde ise bir menkıbesine işaret edilmiştir. O dönemde İsrailoğulları’nın bir kısmı baştan başa katliama maruz bırakılmış, bir kısmı Şam’da iskân olunmuş, bir kısmı ise esir edilip götürülmüşlerdi. Üzeyir Aleyhisselâm da bu esirler arasında iken daha sonra kurtulmuş, kendisine peygamberlik verildikten sonra ise vefat edinceye kadar kavminin ıslahı ile meşgul olmuştur.

Nübüvveti ile insanlara Hakk şâhidi olması, hakiki ve mutlak bilginin şuhudi olarak zevkine ermesi için, Allah-u Teâlâ ona yeniden dirilmenin keyfiyetini fiili olarak göstermiştir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca