Rüyada “Turunç” Görmek

Turunç
Rüyada Turunç görmek ile alakalı rüya tabirleri, Rüyada Turunç görmek ne anlama gelir, Turunç rüyası nasıl tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre yorumu.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RUYADA TURUNÇ: Dânyal (a.s.) buyurmuşlardır ki: Turunç meyvesinin sarı rengi zarar etmez. Çünkü kokusu ve tadı güzel ve manzarası hoş cennet meyvelerindendir.

Ibni Şirin (r.a) demiştir ki: Rüyasında birden üçe kadar turunç görmek evlâda, ondan fazlası nimet ve helâl mal-mülk, servet ve paraya tabir edilip, yorumlanır. Yeşili sarısından iyidir.

Kirmâni (r.a) diyor ki: Rüyada turunç görmek güzellik sahibi, amel ve davranışları iyi, insanlara yakın, iyi insanlar arasında adı övgü ile anılan bir adamdır. Yanında bir veya birkaç turunç gören, evlâd sahibi olur. Rüyasında turunç yediğini gören, oğlunun veya başka birinin malından yer. Bir turuncu bir beze sarıp sakladığını görmek oğlu­nun vefatına tabir edilip, yorumlanır. Bir turunç satın alıp onu koynu- na koyduğunu gören, başka bir kadından bir çocuğa sahip olur. O tu­runcun kokusunun çirkin olması çocuklarının kötü huylu olacağına tabir edilip, yorumlanır. Elinin arasından turuncun düştüğünü görmek hanımının düşük yapacağına işarettir.

Bazı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Rüyada görülen turunç güzel ve dindar hanımdır. Diğer rüyâ tâbircilerinin görüşüne göre Rüyada görülen turunç, dini yaşamak ile tabir olunur.

Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a) demiştir ki: Rüyasında bir turunç kestiğini gören, insanlar arasında iyilik ile şöhret bulur. Turunç görmek din­sizler için iki yüzlülüğe tabir edilip, yorumlanır. Rüyada turunç gör­mek portakal görmek gibi tâbir olunur.

Rüyada Turunç reçeli görmek, reçelini yemek, Diğer rüya tâbircilerinin görü­şüne göre turunçta ekşilik olduğu için hastalık veya haram mal ile tâ­bir edilir. Ama reçelini yemek tatlı olduğu için bunun tam tersi ile yorumlanmaktadır.

Bazı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Portakal ve turunç rüyası iyidir. Rüyada görülen turunç tatlı ise, helal ve bol para kazanmaya ekşi ise hastalık veya çocuk açısından, hüzün ve kedere tabir edilip, yorumlanır. Diğer rüyâ tâbircilerinin görüşüne göre turuncun yeşil olanı o senenin feyiz, bereket ve ucuzluğuna işarettir.

Câferi Sâdık (r.a) buyurmuşlardır ki: Rüyada turunç görmek dört şey üzerine tabir olunur. Sâdık dost, evlâd, çekişme, yabancı bir kimseden menfaat. Turunç ile birine vurmak veya birine turunç atmak aralarında akrabalık olacağına tâbir edilip, yorumlanır.

RUYADA TURUNÇ AĞACI: Tabircilerin çoğunluğuna göre rüyada turunç ağacı görmek hayırsızdır. Bâzıları da tabiatı bozuk, hastalıklı bir adama tabir edilip, yorumlanır dediler. Rüyada görülen ağaçlar için rüyada ağaçlar görmek isimli rüya yorumu sayfamıza bakabilirsiniz.

Diğer rüyâ tâbircilerinin görüşüne gö­re, taleb ettiği işde çözümü zor ve karışık işler görmeye tabir edilip, yorumlanır.

Turunç nedir Anlamı: Bir meyve Türüdür, ve adı üstünde Turunç ağacının meyveleridir, Turunçgillerden bir ağaç olan (citrus aurantium amara). ismiyle bilinen ağacın portakal neslinden gibidir, ve ona benzeyen rengi ve tadı biraz daha ekşidir., suyu acımtırak meyvesi de aynı gibidir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca