Rüyada “Türbe ve Kabristan” Görmek

Türbe ve Kabristan
Rüyada Türbe Görmek, Rüyada Kabristan görmek, Rüyada Bir nebi veya Sâlihin türbesini görmek, Rüyada Allah dostlarından birinin Türbesini görmek.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı

RUYADA TÜRBE VE KABRİSTAN: Rüyada Enbiyâdan (s.v.s). birinin türbe ve kabrini görmek hayırlı ve bereketli işlerin olması ve o nebinin şefaatiyle, bekâr ise evlilikle, günahkar ise tövbe ile tabir olunur. Rüyada bir nebinin kabrini kazdığını görmek kabrin sahibinin işlediği sâlih amelle iş yapmaya tâbir edilip, yorumlanır. Bir nebi veya Sâlihin tür­besinde uyanık iken uygun olmayan bir işi işlediğini görmek şeriatte uygun olmayan bir şeyi yapmaya tabir edilip, yorumlanır. Musa (a.s.)’ın kabrini ziyaret eden cennete girer.

Kirmâni (r.a) diyor ki: Enbiyâdan, sahabeden veya Sâlihlerden birinin kabrini rüyada ziyaret ettiğini gören hüzünlü ise kurtulmaya, günahlara kefarete, hacca gitmeye, kabir ve kabristanı ziyaret ettiğini görmek sevap ve ödül elde etmek için fikir yürütmeye, kanaat ehli olmaya, kabristanı imar ettiğini görmek dini vecibeleri yaşamasında gösterdiği gayretinde sağlam olmaya, geçiminin rahat ve bolluğuna, hasta ise iyileşmeye, bu rüyayı hamile bir kadın görse bir oğlan doğurmaya, kabristanda pislik ve pis şeyler görmek veya hayatta yapılmayacak bir şey yapmak hayırsız lığına tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada İbrahim (a.s.)’in kabrini ziyaret hayır ve berekete, kerem ve el açıklığına, ma­lından bol bol fukara ve zayıflara vermeye, Davut ve Süleyman (a.s.)’dan birinin kabrini ziyaret Dünyada kadrinin yükselmesine ve enbiyâdan birinin kabrini ziyaret herhalde hayra tabir edilip, yorumlanır. Rüyada kabristan görmek öğüt, okumak, beka, huşû, zikretme, Dünyadan uzaklaşma ile tabir olunur.

Bazıları rüyada kabristan görmeyi âlimler, zahitler, yöneticiler ve komutanlar ile tabir etmişlerdir. Zımmî (İslâm ülkesindeki hırıstiyan veyahudi,) kabristanı görmek bi­dat, gaflet, zina, günahkar, küfür, korku ve emsali ile, cahiliye kabirlerini görmek kazanç, nimet, esir almak, esrarların keşfi, şirk ve nifak ehlinin gizli şeylerinin açığa çıkmasıyla tabir olunur. Bu kabristanlar dan kıymeti olan bir şeyi almak ticaretten kazanmaya veya ganimetten helal rızka işarettir.

Rüyada Türbe ziyareti yaptığını görmek, bol hayra ve bir çok kimsenin duasını almaya delalet eder. İslâm mezarlığında yağmur yağdığını görmek o civar halkına rahmet, bolluk ve bereket olacağına, kabristanın mamur temiz ve pak olduğunu görmek devamlı hayırlı bir iş ve berekete, kabristanın harap, dağılmış ve çer çöp içinde olduğunu görmek bunun aksine işarettir.

Rüyada Türbede Dilek Dilemek

Bir kimse rüyasında bir alim ve Allah dostu bir kimsenin türbesine gidip, Rüyada türbede dilek dilemek veya bir haceti için münacat ettiğini görmek, rüya sahibi için denilir ki içten içe, kendini gizleyen seven ve onun için sürekli dua eden hep iyi ve hayırlı dilekler dileyen, bir kimsenin olduğu çevresine bakması gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Türbede Dua Etmek

Bir kimse Rüyasında Kabristan’da yada Rüyada türbede dua ettiğini görse bu kimse için yüce gönüllü ve iyi ahlaklı birinin himayesinde olmaya ve ahlakının güzelleşmesine yorumlanır. Rüya sahibi o kadar iyi niyetli olmaya meyillidir ki Kendisine yapılan hataları ve yanlışları dahi affeder ve dargın olduğu kimseleri unutacak, yanlışı yapan kişileri bağışlayacaktır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. frdvs dedi ki:

  ruyamda babam beni bi caminin ust katina cikardi ve bi kapi acti icerde bi turbe gibi bisey vardi birinin yattigi belliydi ve icerde namaz kilan bi kadin vardi babam.kulagima egildii burasi hz. Fatıma annemizin kabri dedi ve oturduk dua ettik beraber. ruyamin anlami nedir acaba. tesekkurler….

 2. Ecrin dedi ki:

  Ben ruyamı anlatcam size ben ruyamda türbeye gittim türbedeki yatan dedemiz benle konuştu Kaynana dikkat et dedi yengenin bebeği çok ii dedi 1aylık yeni doğdu tam bana bişey diycekti uyandımm bende 2oğlum var bide kızım olsun istiyrdum her akşam dua edip yatıyorum dede bana sen dedi uyandımmm BU RUYAMIN NASIL YORUMLARSINIZ CVPLARINIZI BEKLİYORUM

 3. zübeyde dedi ki:

  ruyada turbeye gidiyordum

 4. Anonim dedi ki:

  sa ben rüyamda gördüm sehırdeydım 1 anda denız bütün ınsanları yutu ıcıne ben o büyük suyun ıcınde tam boğuluren sakalı beyaz elbiseli yaşlı bır adam elini bana uuzatarak benı denızın ıçinden çıkardı ve beni camiye götürdü bana dedi git kenine dua et vee töbe et kıyamete az kalmış herkese söyle töbe etsinler amma ben genelde seyhlerın türbelerını görüyorum acaba 1 haber mı bu

 5. yusuf dedi ki:

  slm ben rüyamda gördüm şehir merkezinde arkadaşlarla beraberdik bir anda sel geldi üzerimize denizden daha büyük dalgalar herkesi yutu içine tam ben boğulurken yaşlı beyaz elbiseli bir adam elini bana uzatarak o denizin içinden çıkardı ve beni 1 camiye götürdü dediki kendine dua et ve töbee et kıyamete az kalmış kimi görsen söyle töbe etsinler ben daha önce dende seyhlerin türbeleri görüyordum

 6. Meltem dedi ki:

  Rüyamda savacti bütün askerler oldu ve benim oğlum öldü ben agliyordum oğlum elimde kaciyordum iki kadın gördüm bana gel dedi yardım edin dedim bana dedi allah hummeselliallasehidine de ve dedim gittim ikitane mezarlık üstünde hz fatma hz rabia yazıyordu ve oğlumu kurtarın etraf deniz oldu yarısı süt yarısı suydu kadınlar sütü topluyordu ve ben yine yardım istedim oğlum elimde kediler oğlumu yemek istedi ağladım kadınlar mezarlığın suyunu iç dedi içtim kediler gitti ben salavat getiriyordum arkadan sanki birsürü kişide söylüyordu

 7. Hasan hüseyin kaya dedi ki:

  Ben rüyamda boş bir çölde Hz. Fatıma’nın kabrini ve kabrin yanında sırtı bana dönük bi şekilde kabre konuşan Hz. Ali’ yi gördüm kabre diyorduku ey toprak dikkatli ol bu Hz. Peygamberin kızı ona iyi davran diyor. Topraksa cevap veriyor burası berzah alemi burda kimseye acıma yok. Diyor. Bu rüyamın anlamını merak ediyorum. Lütfen cevap.

 8. ahmet dedi ki:

  rüyamda bir türbeye bir kişi ile gittim oradan başka bir türbeye girdim yanlış hatırlamıyorsam orada yatan zatın adı torun lu bir isimdi. o türbenin duvarından atladım ve karşımda dikilen büyük beyaz bir keçi gördüm ve ben keçinin üzerine yürüyerek kıvırcık kabarmış tüylerini sıkı sıkı tuttup uyandım. tabiriniz için teşekkürler.

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca