Rüyada “Tur Suresi” Görmek

Tur Suresi
Rüyada Tur suresi görmek, bu sureyi rüyasında tamamen veya kısmen tilavet eden veya okunduğunu işiten, düşmanlarına galip gelir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

RUYADA TUR SÛRESİ: İbni Şirin (r.a) görüşüne göre: bu sureyi rüyasında tamamen veya kısmen tilavet eden veya okunduğunu işiten Hakk’ın lütuf ve yardımıyla düşmanlarını veya sevmediği ve hoşlanmadığı birisini yenerek perişan eder.

Kirmâni (r.a) buyuruyor ki: Hakka bağlı ve batıldan kaçınır. Gurbette bir yakını veya tanıdığı var ise gelir. Hata ederse derhal anlayıp doğruya yönelir.

Câferi Sâdık (r.a) şöyle buyuruyor: Haremeyni şerifeyne (İki mukaddes harem Mekke ve Medine) yakın olmaya kavuşur, istek ve arzusunu elde eder.

İmâmı Nablûsi (r.a) şöyle buyuruyor: Seneler ve aylarla Beyt’ül Haramda kalıp şeref, ziyaret ve yakınlığa kavuşur, istek ve arzusunu elde eder.

İbni Kesir (r.a) şöyle diyor: Bir çocuğu olur, fakat küçük yaşlarda iken vefât eder.

İbni Fuzâle (r.a) şöyle diyor: Rüyada Tur Süresi görmek, Rüyasında bu sureyi gören yada okuyan kişi için rüyanın yorumu. Mübarek bir evlilik yapar ve Sâlih âmeller işler.

Tur Suresi Anlamı: Bu mübarek sure, Peygamber efendimize Mekke’de vahiy olmuştur. 49 âyettir. Bu sure Adını, Sure-i şerifte geçen ilk ayetten almıştır. Tur suresi 49 ayetten oluşur. Tur Suresinde ismini nasıl almıştır. ilk ayette geçen Sina yarımadasında ve HZ. Musa A.s,0 Tevrat’ın 10 emrinin Kendisine verildiğine inanılan Tur dağından alır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca