Rüyada “Toz” Görmek

Toz
Rüyada Toz görmek, Rüya sahibi rüyasında tozlu yerler veya toz görmesi ne anlama gelir? Rüyada toz silmek, Toz süpürmek, Toz silkelemek nedir?
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı

RUYADA TOZ: Rüyada toz görmek para, altın ve servet biriktirmeye ve nimete tabir edilip, yorumlanır.

İbni Şirin (r.a) demiştir ki: Rüyada bir yerden toz kalkıp dağıldığını gören, mal, mülk, sermeye ve nimete nâil olur. Gökle yer arasın­da tozun sis gibi durduğunu görmek orada halkın hayret edeceği şaşır­tıcı ve korkunç bir olayın olacağına işarettir.

Câbir’ül Mağribi (r.a) demiştir ki: Yerden kalkan tozun gözüne gittiğini gören, zahmet ve şiddetli azap çeker. Diğer rüyâ tâbircilerinin görüşüne göre eline ev eşyaları, altın veya para geçer.

Kirmâni (r.a) diyor ki: Ellerinin tozunu silkelediğini gören, elin­deki mallarını kaybedip fakir olur,

Diğer rüya tâbircilerinin görüşüne göre: Tövbe ve istiğfara ka­vuşur, istek ve arzusunu elde eder. Bir şeyin üzerinde toz görmek veya bir şeyin üzerine Toz konduğunu görmek kolay yoldan kazanılacak paraya işarettir. Rüzgârla kalkan toz­dan göz gözü görmez olduğunu görmek yakın akrabalarından veya hı­sım ve akrabadan veya komşularından gelecek sıkıntı ve üzüntüye işa­rettir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Rüyamda evin önünde bir anda toz bulutu gördüm. Rüyada toz bulutu görmek ne anlama gelir? ( Tuğba ) dedi ki:

  Rüyamda kız kardeşim ve ben köyümüzde bir evin önünde duruyoruz annem ise karşımızda ki ev de. Onun yanına gitmek için bir kaç adım atmıştık ki karşıdan gelen çok büyük bir yeşil toz bulutu görüyoruz.Korkudan anneme yetişene kadar bizi içine alacağını tahmin edip diğer eve giriyoruz ama kapıyı da arkasında zar zor kapatabildim. Toz bulutu geçtikten sonra dışarı çıkıyoruz ama annemin olduğu evi toz bulutu götürmüş ve bulutun geçtiği her yer kül gibi olmuş.Çimenler,topraklar toz gibi ve grileşmiş. Korkarak biraz gittikten sonra bakıyorum ki karşı tarafta herşey güzel.yeşillik herşey yerli yerinde.Orda ki bir yaşlı teyzenin yanına gidip ağlayarak İstanbul a gidecek paramın olmadığını söyleyip para istiyorum.
  Yorumunuzu bekliyorum,iyi günler..

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Tuğba, rüyada toz bulutu görmek, kafasının karışık olmasına ve kararsızlık içinde olmaya ve bundan dolayı sıkıntılı günler geçirecek olmaya aile içinde ise bazı sorunlar yaşamaya yorumlanır.

 2. Muradiye dedi ki:

  Ben ümreye geldim burda rüyamda eve gitmiş misafirler gelicekmisin onlara sofra hazırlıyorum bir bakıyorum yerler öbek öbek toz olmuş arkadaş yardım ediyor biraz tem izliyoruz bu sefer çocuklar kirlenmiş çay dökmüşlerr bir üzülüyorum

  1. Anonim dedi ki:

   Tozlar kazandigin sevablardir.cocuklarin kirletmeside sana kazandiracaklari gunahlardir. Dikkat et cocuklarin abdest namaz ve hak yolunda olsunlar.

 3. merve dedi ki:

  iyi günler ben rüyamda farklı bir evdeydim tanıdıklarım falan vardi ama bana kötü davranıyolardı bi kaç eşya var onları alıp eve gitmeye çalışıyordum dışarı baktım etrafta kırmızı tozlar var ama fırtına gibi değil ve yerlere küçük küçük kırmızı parçalar düşüyor. Sonra ben ağzımı burnumu kapayıp dışarı çıkmaya eve gitmeye karar veriyordum. Yorumlarsanız sevinirim

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca