Rüyada “Tırnak” Görmek

Tırnak
Rüyada Tırnak görmek, Rüyada Tırnağının uzadığını görmek, Rüyada Tırnak kesmek veya kırık tırnak görmek ne anlama gelir nasıl yorumlanır.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RUYADA TIRNAK: Rüyada tırnak görmek insanın ziyneti, cesareti, kuvveti, Dünya lığının fazla veya eksik olması ile tabir olunur. Onlarda iyi ve kötü her bir hal bunlara nispetle tabir edilir.

Kirmâni (r.a) diyor ki: Rüyasında tırnağını eksik görmek ev eşyaları, altın veya para veya servetinin gitmesine, kuvvet ve kudretinin zayıflamasına tabir edilip, yorumlanır. Rüyada Tırnak yemek veya Tırnağını kopmuş veya kırılmış görmek dahi böyledir. Tırnakları eşit, temiz görmek din ve Dünyada iyi haldir. Tırnakları çok fazla ve kırılmasından korkulacak derecede uzamış görmek hayır sızdır. Üzüntü ve kedere, korku ve endişeye tabir edilip, yorumlanır. Tırnaklarının bir hayvan veya kuş tırnağı olduğunu görmek düşmanına Galib gelmeye işarettir.

Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a) demiştir ki: Normalinden çok fazla tırnağı uzamış görmek aşırı kudrete, dinde fesada, üzüntüye ve kedere delildir. Parmaklarında tırnak olmadığını gören, iflas eder, fakru zarure­te düşerek kazanç ve karı azalır.

İbni Kesir (r.a) demiştir ki: Rüyada tırnaklarının kırıldığını görmek ölüm ile tabir olunur. Tırnaklarının sarı renkte olduğunu gören, vefat eder. Tırnaklarını kırmızı veya yeşil olmuş gören, ağır bir hastalık veya bir kaza neticesi olarak ölür. Alışılmış olduğu gibi tırnaklarını kestiğini gören, üzüntü ve kederden kurtulur. Tırnaklarını adetten daha derin kesen zayıflar, kuvvet ve kudretini kaybeder.

Bazı rüya tabiri âlimlerine göre: Pek de münasebetsiz olmayan bir yerinde rüyada tırnak çıktığını görmek sakıncalı değildir büyük dert ve sıkıntısı olmaz. Fakat çirkin olacak bir bölgede tır­nak çıkması iyi değildir.

Câferi Sâdık (r.a) buyurmuştur ki: Tırnak görmek dört türlü tabir olunur: Düşmana karşı zafer, ziynet ve zarafet, eline bir fırsat geçmesi. Tırnağına diken ve ona benzer bir şey battığını görmek iyi olma­yıp kuvvet ve kudretinde zaafa işarettir. Dişleriyle tırnaklarını kopardığını veya tırnaklarıyla dişlerini karıştırdığını görmek hoşa gitmeyecek, nefret uyandıran bir işi yapacağına işarettir.

İmâmı Nablûsi (r.a) demiştir ki: Rüyada tırnak görmek düşmana karşı zafere tabir edilip, yorumlanır. Tırnağın uzunluğu, sanat ve mesleği itibariyle ona muhtaç olan adamlar için rızık genişliğine işaret­tir. Bunun aksi olarak tırnağı kesilmiş görmek bu gibi kimseler için zor geçime ve darlığa tabir edilip, yorumlanır. Diğer rüya tâbircilerinin görüşüne göre tırnağı uzun görmek rafızi mezhebinden olmaya veya ra- fızi mezhebindeki birisiyle dost olmaya işarettir. Çünkü uzun tırnak sünnete muhalif olduğu gibi rafızîlik de sünnete muhaliftir.

Rüyada Tırnaklarına oje sürmek

İbni Kesir (r.a) demiştir ki: Rüyada tırnak görmek beş çeşit tabir olunur: Kuvvet, cesaret, akıllı çocuk, menfaat, yanında çalışan işçi veya hizmetçisi. Rüyada tırnağına oje sürmek rüya sahibinin hayatında başarılı olacağına ve her işinde bir adım önde olacağına ve yaptığı iyi ve doğru işlerle beğenileri toplayıp takdir göreceğine işaret eder.

Rüyada Temiz Tırnak Görmek

Rüyada tırnaklarını temiz görmek, Tırnak adamın kuvvet ve kudreti ile de tabir olunur. Rüyada tırnağını uzun görmek, Tırnakların fazla uzadığını görmek rüya sahibinin kuvvetinin ve ev eşyalarının, altın, para veya servetinin çok fazla olmasına, düşmanına galip ve onlardan kendisini korumaya, tırnaksız olduğunu görmek kudret ve kuvvetten düşmeye tabir edilip, yorumlanır. Tırnaklarını normal olarak kestiğini gören, sünnete uyar. Dinine bağlılar için rüyada uzun tırnak bağlılığının ve kuvvetin artmasıdır. Tırnağın alışılmış uzunluğu aşması kabahat ve ayıptır.

Rüyada Tırnağını Uzun görmek

Tırnağını düşmanın tırnağından uzun gören, rüyada tırnağını uzun görmek, sevmediği ve hoşlanmadığı birisini münakaşa, ağız kavgası, tartışma veya bir oyunda yenerek perişan eder. Tırnağının düştüğünü görenin malı ziyan olur, kuvveti kırılır ve emeline eremez. Tırnak kesmek sünnete uymaktır veya borç ödemek sûretiyle parasının elinden çıkmasıdır. Eğer tırnak­ları boyalı ise o borç altın, boyasız ise yabancı bir memleketin parası­dır. Tırnaklarını bembeyaz görmek anlayışını korumaya tâbir edilip, yorumlanır.

Rüyada Tırnak Kırılması

Alışılmış seviyede tırnağı olduğunu görmek Dünya ve dinde en güzele, tırnak ile dövüşürken tırnaklarını kullandığını gör­mek Dünya malı toplamak için hilekârlığa, tırnağı güzel ve uzun gör­mek, düşmana karşı hazırlık yapmak, düşmanın şerrini gidermeye lâ­zım olan parayı biriktirmeye işarettir. Kırılmasından korkulacak derecede rüyada uzun tırnak görmek işlerini kendi eliyle bozmaya, uzun tırnaklarını bir alet veya eğe ile düzelttiğini görmek zekât ve fıtra vermeye, tır­nakları eksik veya yerinden kopmuş görmek parasının tükenmesine, kuvvet ve kudretinin zayıflamasına, kavga veya münakaşada bulunan bir kimsenin tırnaklarının kuş tırnağı olduğunu görmesi hasmına ve düşmanına galebeye, tırnaklarıyla mücadele ettiğini görmek Dünya kazancı için hilekârlık edip onu kendi kendine çekmeye tâbir edilip, yorumlanır.

Rüyada Tırnak Kestiğini görmek

Rüyada tırnak görmek veya tırnağını kestiğini görmek; insanın ziyneti, cesareti kuvveti, dünya lığının çoğu veya azı ile tabir olunur. Onlarda görülen iyi veya kötü durum; bunlara nispet edilerek yorumlanır. Rüyâda tırnağını noksan görmek; malının gitmesine, kuvvet ve kudretinin zayıflaması­na işarettir. Tırnağı kopmuş ve kırılmış görmek de böyledir.

Rüyada Tırnak Makası görmek

Rüyada tırnağını normal halinden fazla uzamış görmek; cinsel gücünün çok­luğuna, dinde fesada, üzüntüye işarettir. Rüyada tırnak makası kullandığını görmek, işlerinde kolaylığa bol kazanca ve kolay geçime temiz salih bir yaşama delalet eder. Parmaklarında tırnak olmadığını gören, iflas eder, fakirliğe düşer, kazancı, rızkı azalır.

Rüyada Tırnaklarını Renkli görmek

Tırnaklarının sarı renkte olduğunu gören ölür. Tırnaklarını kırmızı veya yeşil renkte olduğunu gören ağır bir hastalık veya bir kaza neticesinde ölür. Rüyada tırnaklarını beyaz görmek güzellikle sıhhatle tabir edilir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Havva kılıç dedi ki:

  Rüyamda tırnaklarımın kırıldığını lif lif olduğunu gördüm lütfen yorumlarmısınız

  1. Senanur dedi ki:

   Rüyada kişinin tırnaklarının kırılmış olması onun ölümesi anlamına gelir. Allah hayır eylesin.

 2. Havva kılıç dedi ki:

  Rüyamda bakımsız saglıksız tırnak gördüm. Kendi tırnaklarım pürçek pürçekti

 3. Elif dedi ki:

  Rüyamda kimin tırnakları hatırlamıyorum ama ayagimiz in iç kısmını görüyorum tırnaklar tersten kuflenmeye başlamış ve birtaneside çürümüş gibi arkadaşıma gösteriyorum böyle birşeyin olmasına inanamıyorum rüyamda bile
  Bilseydim böyle bişey olduğunu ben bunları hep temizlerdim diyorum. Ama kimin ayağı hatırlamıyorum. Çok ürktüm bu ruyada Hayır olsun inşallah

 4. emine dedi ki:

  uyamda 2 tırnağım kırılmış ve bunu arkadaşla konuşdum tırnağımın kırılsın hepsini keserim dedim ve akşamda bu ruyayı gördüm

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca