Rüyada “Tilki” Görmek

Tilki
Rüyada Tilki görmek ne anlama gelir? Rüyada Tilki avlamak, Tilki ısırması, Tilki yavrusu, Tilki saldırması, Tilki avlamak, Tilki rüyası yorumları.

RUYADA TİLKİ: Rüyada tilki görmek hilekar, gaddar, düzenbaz bir adam veya yalancı ve düzenbaz bir hizmetçi ile tabir edilir. Bir tilki ile boğuştuğunu gören, âilesi ve akrabasına düşman olur. Tilki ile oynayıp onu tutmak istediğini görenin sırtına bir kadın angarya olur, rüya sahibi o kadına pek yüz vermez. Rüyada tilki ısırması; Rüya sahibi genellikle de bir adam ile tabir edilip yorumlanır. Bu kimse İmanı zayıf olabilir, merhametsiz ve sevgisiz bir adam ile muhabbete yorumlanabilir rüyanız bu şekilde tasvir edilir.

Kirmâni (r.a) diyor ki: Bir tilkinin kendine mülk verdiğini görmek saf görünümlü şeytan gibi bir adam tarafından hile ile aldatılmasına, tilki derisi ödünç olarak verdiği para ve mallarını toplamaya, tilki sütü içmek hasta ise şifaya, üzüntülü ise huzura, mahkum ise kurtulmaya, Diğer rüya tâbircilerinin görüşüne göre hastalığa ve büyük bir korkuya tabir edilip, yorumlanır.

Câbir’ül Mağribi (r.a) demiştir ki: Tilki görmek yalancı ve çok konuşan hanıma işarettir. Evinin içinde bir tilki görmek sevdiği bir kadınla evlenmeye, elinden tilkinin kaçtığını görmek borcunu ödemeye işarettir.

Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a) demiştir ki: Rüyasında bir tilkinin gizlendiğini görenin eşi yabancı birisi ile haram olan cinsel ilişkide bulunur. Ve bu ilişkiden hiç kimsenin haberi olmaz ve meydana çıkmaz. Bir tilki ile uğraştığını gören, hilekar biriyle münakaşa eder. Tilki aradığını gören, bel hastalığına yakalanır. Kendine bir tilki aldığını gören, sevdiği ve memnun olacağı bir kadınla evlenir. Tilkinin kendinden kaçtığını görmek, bu rüyayı gören kimse için şu şekilde tasviri yapılmıştır. Borçlular saklanıp kaçar borçlu olmaya, borca girmeye, borçlu olan kimse ile tasvir edilip rüyanız yorumlanır.

Rüyada tilki görmek; bir düşmanla veya yalancı, düzenbaz bir eleman ile tabir olunur. Bir tilkiyle boğuştuğu görenin akrabaları ile arası açılır. Rüyada bir tilki ile oynadığını ve onu tutmak istediği görene bir kadın muhabbet eder. Onun ise o kadına verdiği değer az olur. Tilki ile rüyasında oynaştığını gören kimse, birbirlerini sevecekleri bir kadınla evlenir ve Allah onları bir birleriyle onurlandırır.

Evinde bir tilki görmek; sevdiği bir kadınla evlenmeye, Elinden tilkinin kaçtığını görmek borcunu ödemeye işaret eder. Rüyasında bir tilkinin gizlendiğini gören karısına zina iftirası eder. Bir tilki ile uğraştığını gören hilekar biriyle arası açılır.

Kendisi için bir tilki edindiğini gören sevdiği ve memnun kimseler olacağı bir kadınla evlenir. Rüyada tilki öldürmek, rüya sahibi bir tilkiyi öldürdüğünü görse kişiye cinlerden biri dokunur ve rüya sahibi zaman zaman bağırıp çağırır. Tilki eti yiyen, hasta ise hastalığından kısa zamanda sıhhati ve afiyete kavuşur.

Rüyada doğu ile batı arasını tilki ile dolmuş görmek o zamanda büyü ve hilelerin çok olmasına delalet eder. Rüyada bir kimsenin tilkiye hile yapmak isterken tilkinin cinsel organını yuttuğunu görmesi, hanımının zina etmesine delalet eder. Rüyada tilki sütü içtiğini gören, hasta ise hastalığından, hasta değilse keder ve üzüntüsünden kurtulur.

Bir kimse rüyasında tilki ile çekiştiğini görse; o kimsenin yakınlarından birine cinlerden ve insanlardan bir korku ulaşır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Senem dedi ki:

    rüyamda yunusları görmeye gitmek istemiştim ama baktıgımda bir yunus sahildeydı yardımına koşmak isterken karşımda bir tilki vardı bana doguru koşub bogazımı ısırdı ondan kurtulmaya calıştım onu aldım iki kere yere vurdum ve tilki benden kaçtı orda balinaya doğuru kostum onu suya geri taşımak için
    sizce ne anlamına gelır??…

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca