Rüyada “Tevrat” Görmek

Tevrat
Rüyada Tevrat Görmek ne anlama gelir yorumu. Rüyada Tevrat dinlemek, rüyada rafta tevrat görmek, tevratı birinin elinde görmek nasıl tabir edilir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

RUYADA TEVRAT: Tevratı şerifi okumak toplumun ileri gelenlerinden kuvvet gelmesine ve bu yardımla hayır ve menfaat elde etmeye tabir edilip, yorumlanır. Açıktan ve yüksek sesle Tevrat okuduğunu veya okunduğunu görmek düşmanlığa, fakat işin sonu hakkın zaferi ve muradının gerçekleşmesine tabir edilip, yorumlanır. Kendisine birinin Tevrat öğrettiğini görmek hayır ve menfaat elde etmekle tabir olunur.

İmâmı Nablûsi (r.a) diyor ki: Tevrat rüyası yaşlı, unutulmuş, bir büyük kimse ile tefsir olunur. Kitaptan olmayıp ezberden Tevrat okuduğunu görmek muhalefet ve mücadeleden sonra zafer bulmaya işarettir. Rüyada ne olduğunu bilmeyerek Tevrat okuduğunu görmek, kaderiye ve Cebriye denilen batıl mezheplere yönelir. Yanında Tevrat olduğunu gören, bir Müslüman devlet idareci, yönetici veya başkanı ise düşmanının ülkesinden bir memleket fetheder ve veya onlarla dilediği şartlarla anlaşma yapar. Eğer rüya sahibi âlim ise ilmi artar veya bir bidat çıkarır veya heveslerine uyanların mezhebine girer.

İbni Kesir ve Nâfı demişlerdir ki: Tevrat görmek görünmeyen kişilerle (kırklar, yediler vs.) toplantı yapmaya, yitiğinin bulunmasına, ehli olanın kitaba, bekarın yabancı biriyle evlenmesine, çok yolculuğa, hanımı hamile ise aslında şüphe olan bir evlâd getirmesine, Baba ve annesinin izni olmayan bir kadını nikaha, dinini bozmak isteyen kimselerle insani ilişkiler içinde bulunup onları ikna etmek için boşuna uğraşmaya işarettir.

İbni Fuzâle demiştir ki: Tevrat görmek yöneticiler ve hükumet için güç ve kuvvete, takva ehli için Resulullah Sallallâhü Teâlâ Aleyhi ve Sellemi görmeye, ehli için hikmet ve ilme, hidayete kavuşmaya işarettir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca