Rüyada “Tevbe Suresi” Görmek

Tevbe Suresi
Tevbe Suresini rüyasında tamamen veya kısmen okuyan veya okunulduğunu gören, Allah’ın emriyle günahları bağışlanmadıkça Dünyadan göç etmez.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek

RUYADA TEVBE SURESİ: Tevbe Sûresini rüyâsında tamamen veya kısmen okuyan veya okunulduğunu gören, İbni Şirin (r.a)’in görüşüne gö­re Allah’ın emriyle günahları bağışlamadıkça Dünyadan göç etmez. Rüya sahibinin ömrünün sonu hayır olacağını Kirmâni beyan ediyor.

Câferi Sâdık (r.a) nm beyanına göre; Rüya tövbe etmek yada tevbe suresini görmek, sahibi halk arasında beğenilir ve sevilir olup hayırlar ve güzellikler yolunda bulunur.

Nâfı ve İbni Kesir demişlerdir ki: Sâlihleri sever, Dünyadan tevbe etmeden çıkmaz. Halk arasında sevilir ve sevilen olur.

İmâmı Nablûsi şöyle buyuruyor: Eksikden uzak, her yönüyle tam olup Dünyadan ödül hak ederek göç eder. İhlas sahibi ve şefaate mazhar olur.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Rüyamda hocanın bana besmele ile başlamayan bir şey öğretiyordu. Rüyada hocanın bir şey öğretmesi ne anlama gelir? ( Oksal Sartekin ) dedi ki:

  Rüyamda tanıdığım bir hoca bana besmele ile başlamayan bir tövbe kelamı öğretiyordu , tek hatırladığım bu sayılır yorumunuz nedir ?

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Oksal, rüyanız hayırlara ve güzelliklere vesile olsun, rüyada hocanın besmele ile başlamayan bir şey öğretmesine, sizin bir günah işlemiş yada işleyecek olmanıza ve sıkıntıya düşmenize, olacak bazı olaylardan dolayı ise isyan edecek olmanıza yorumlanır.

 2. yesim dedi ki:

  Ruyamda tovbe suresinin son ayetini okuyodum lutfen cevap verin diger ruyalarimda cevap istoyorum

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca