Rüyada “Terlemek” Görmek

Terlemek
Rüyada Terlemek, rüyada su gibi terlemek ne anlama gelir? Hasta için şifaya, fakir için zenginliğe, zengin için zahmet ve sıkıntıya işaret eder.

RUYADA TERLEMEK: Rüyada birinin terinin kendine bulaştığını görenin, o kimsenin yaptıracağı veya aracı olarak bulacağı işten eline çok para geçer, aldığı mallardan hayır görür. Terlediğini gören, yaptığı işten za­rar eder.

Bazı rüya tabiri âlimlerine göre: Eti yenen hayvanların çalışıp terlediğini görmek helal mal-mülk, servet ve paraya, murdar hayvanın teri haram mal, mülk, servet ve paraya işaret sayılır. Bir hayvanın terlediğini görmek genelde iki çeşit tabir edilir. Zahmet ve sıkıntı ile mal ve menfaat sağlamak.

Kirmâni (r.a) diyor ki: Güzel kokulu ter görmek çalışma hayatının iyilik ve güzelliklerle devam etmesine, kötü kokulu ter görmek işlerinin tiksinti verecek kadar bozulup hal ve gidişatının değişmesine, tabir edilip, yorumlanır. Bir hastanın terlemesi şifa bulmasına işarettir. Rüyada terlemek Dünyanın zararlarına işarettir.

Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a) demiştir ki: Rüyada Ter içinde kaldığını görmek istekleri yerine gelir. Alnından ter aktığını gören, çalışarak maksadına nail olur. Koltuk terinin kötü koktuğunu görmek yabancı birisi ile haram olan cinsel ilişkide bulunmaya veya bir hastalığa yakalanıp daha sonra iyileşeceğine tabir edilip, yorumlanır. Devlet başkanının kendi makamındaki koltuğunda kötü kokan ter görmesi mal, mülk ve sermaye kazanıp biriktirmede zulüm ve yolsuzluk yaparak kötü şöhret kazanmasıdır.

İbni Şirin rahmetullah demiştir ki: Rüyada boncuk boncuk terlemek, Vücudundan terinin aktığını gören, işinden zarar eder. Akan ter yere düşerse zarar çok büyük olur. Terleyip elbisesinin ıslandığını gören, çocuklarının ve ailesinin geçimini temin etmek için yardım toplar. Veya akıllı ve tecrübeli kimselerden manevi yardım ister. Terin beyaz ve güzel kokulu olması helal kazanç, rengi bozuk ve kötü kokulu olması da haram kazanca tabir edilip, yorumlanır.

Kirmâni (r.a) diyor ki: Rüyada Terlediğini görmek ihtiyaç sahibi için işinin olmasına, hasta için şifaya, fakir için zenginliğe, zengin için zahmet ve sıkıntıya, tüccar ve esnaf için yorularak kazanmasına işarettir. Bâzıları derki: Terlemek hayata, Diğer rüya tâbircilerinin görüşüne göre yorgunluk ve zahmete işarettir demişlerdir.

İmâmı Nablûsi (r.a) diyor ki: Rüyada isteyerek terlediğini görmek hasta için şifaya, sıkıntıda olan için refaha ve bolluğa, yorgunluk veya hastalık tesiriyle terlemek hastanın vefatına, sağlam adam için zahmetli hizmet ve sanat ile uğradığına tabir edilip, yorumlanır. Vücudunun her tarafından ter çıkıp sızdığını gören, yapacağı işden zarar eder.

Bazı rüya tabiri âlimlerine göre: Terlemek yorulmaya da tabir edilip, yorumlanır. Rüyada Ter kokmak; Bir kimse Rüyasında ter koktuğunu görse bazı musibetler çekeceğine veya yaşayacak sorunları olacağına sıkıntıya düşmek ile tabir edilir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca