Rüyada “Teneşir” Görmek

Teneşir
Rüyada Teneşir ve Tabut görmek, Rüya Tabirlerinde teneşir ile tabut bir manadadır. teneşir görenin derecesi ve malı artar. Rüyada tabut görmek iyidir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek

RUYADA TENEŞİR ve TABUT: Tabirde teneşir ile tabut bir manadadır. Rüyasında teneşire konulduğunu görenin derecesi ve malı artar. Eliy­le teneşir imal ettiğini gören, halka iyilik işler. Bir teneşir yapılmasını emrettiğini gören, büyük sevaba kavuşur. Teneşirin kırıldığını görmek iyi değildir. Rüyada Teneşir tahtası görmek, tahtalar sağlamsa iradenin sağlamlığıyla güzellikle yorumlanır. Rüyâda tabut görmek iyidir.

Kirmâni rahmetullah demiştir ki: Bir tabut satın aldığını veya kendine bağışlandığını veya evinin içinde bulunduğunu görenin mülkü, hikmeti ve rahatlığı çok fazla olur.

Bazıları demiştir ki: Rüyada tabut görmek rüyayı gören, adamın eşi ve dükkanı ile tabir olunur. Bunun için tabutta göreceği iyi ve kötü her hal bunlara nispet edilir. Bir tabutun güzel ve sağlam yapılmış olduğunu görenin eşi iffetli ve Sâlilıa olur. Diğer rüya tâbircilerinin görüşüne göre ticareti artar. Tabutun eski, delik deşik, kurt yemiş olduğunu görmek eşinin iffetsizliğine, kendine yar olmadığına, ahlaksızlığına ve huysuz olmasına işarettir.

Bazıları da demişlerdir ki: Rüyada yeni tabut görmek onur, gurur şeref, haysiyet ve makam, kadri ve şanı yücelmesi şekilde tabir olunur. Rüyasında kendi için yeni bir tabut aldığını gören, eğer sorumluluk alabilecek eğitimi ve kapasitesi varsa memur olur, tüccar ise ticareti artar, zengin ise serveti genişler. Fakir ise refaha nâil olur, kendi hâ­line göre kadri ve derecesi yükselir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Zalim dedi ki:

  Rüyada kendı tabutumu beklemek olumunu beklemek gördüm ne anlama gelir.

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Rüyada kendi tabutunuzu beklediğinizi görmeniz size ölüm korkusunun var olduğunu ve yaşantınıza dikkat etmeniz gerektiğine yorumlanır.

 2. nurten dedi ki:

  Rüyamda memleketimdeydim ve o kadar hafiftimki havada uçar gibi yürüyordum. Attığım her adımda sanki uçar gibi yükseğe zıplıyordum. Sonra ağaçlık bi yerde merdivenlerden indim merdivenin dibinde bi falcı vardı yaşlı iyi yüzlü bi kadındı. Kadın beni görünce gülümseyip falıma bakmak istediğini söyledi bende tamam dedim. Kadın mermer taşlarla fal bakıyordu ve her taşın bi şekli vardı. Elinde taş dolu tası salladığında benim için düşen taş tabut şeklinde olan bir taş oldu. Bende bi anda çığlık attım ve ağlamaya başladım. Kadın yapabileceği bir şey olmadığını kısmetimin bu olduğunu söyleyip taşı tekrar yere attı ve tabutun nasıl duruyor ona bakalım dedi. Tabut dik bir şekilde baş aşağı duruyordu. Bende ağlayarak uyandım. Rüyamı tabir edermisiniz.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca