Rüyada “Temel” Görmek

Temel
Rüyada Temel görmek, Rüyada duvar görmek, Rüyada Kireçten duvar tuğladan duvar betondan duvar ve bir inşaatın temelini görmek ne anlama gelir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RUYADA TEMEL, DUVAR, KOLON VE KİRİŞLER: Temel görmek takva ile tabir edilir. Temel ne kadar kuvvetli olursa takva o kadar kuvvetlidir.

Ibni Şirin rahmetullah diyor ki: Duvar adamın Dünyadaki hali ile tabir edilir. Rüyasında sağlam bir duvar yaptığını görmek Dünyada halinin iyiliğine tabir edilip, yorumlanır. Eski bir duvarı yıktığını görmek mal ve ilim sahibi olmaya, eğer yıktığı duvar yeni ise üzüntüye düşmeye, eğer duvar ince ve zayıf ise Dünyada zayıflığa ve işlerinin ters gitmesine tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada temel ile birlikte Duvar görmek; Rüyasında bir duvar üzerinde ayakta durduğunu görenin işleri yolunda olmaz. Duvarda asılı olduğunu görmek malını işini kaybedip perişan olmaya tâbir edilip, yorumlanır. Büyük bir memurun bir duvarı yükselttiğini görse birini yüksek ve önemli bir işe yerleştirir. Değil ise halka bilgisi, konuşması ve tecrübesiyle yardım eder. Bir duvarı yıktığını gören, bir insanın işlerine engel olur.

Kirmâni (r.a) diyor ki: Bir duvar yaptığını veya harap bir duvarı tamir ettiğini Rüyada gören, işi bozulup hal ve gidişatının değişmesine, bir adamın işinin düzelmesine çalışır. Bir memleketin veya mesci­din duvarının yıkıldığını görmek o beldenin en büyük amirinin büyük bir derde düşmesine tabir edilip, yorumlanır.

Câbir’ül Mağribi (r.a) demiştir ki: Rüyada duvar görmek büyük bir adam ile tabir edilir. Duvarın yüksekliği o kimsenin kadrinin yüksekliğine yorumlanır. Bir eski duvarı tahrip ettiğini görenin genel hâli düzelir. Yeni bir duvarı tahrip ettiğini görenin hali bozulur.

Câferi Sâdık (r.a) buyurmuştur ki: Çamur ve tuğladan bir duvar yaptığını görmek dininin sağlam ve emanete sahip olmasına, kireçten ve kerpiçten bir duvar bina ettiğini görmek niyetinin bozulup hâl ve gidişatının değişmesine, ve dini bozmaya çalışmasına, taş ve rüyada kireçten bir duvar yaptığını görmek gururlu olmaya ve Dünyada yükselmek istemesine tabir edilip, yorumlanır.

Halid’ül-Isfahanı (r.a) demiştir ki: Duvar büyük bir adamdır. Bir duvara dayandığını gören, büyük bir kimseye güvenir. Bir duvara ata biner gibi bindiğini gören, Dünyaya biner, duvara asılı olduğunu gören, onur, gurur şeref ve haysiyetini kaybeder.

Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a) diyor ki: Duvarın düz ve doğruluğu rüya sahibinin halinin iyiliğine, duvarın yıkılması halinin bozulup hal ve gidişatının değişmesine, tabir edilip, yorumlanır. Diğer rüya tâbircilerinin görüşüne göre duvar güçlü ve dinine bağlı bir adamdır. Bir görüşte duvar Dünyada şeref kazandıran, rahatça işletilip genişleyen bir servettir. Üzerine bir duvarın yıkıldığını görmek hazine bulmaya, bir duvardan düştüğünü görmek ümit ettiği şeyi elde edememeye, bir duvardan indiğini görmek makamından inmeye veya ümidinin boşa çıkmasına, bir duvarın üzerine düştüğünü görmek cezasının tecil olunacağına tabir edilip, yorumlanır. Sel ile, bilinen bir hane duvarının yıkılması, o hane içindekilerinin hepsinin birden vefatıdır.

İmâmı Nablûsi (r.a) buyurmuştur ki: Rüyasında sağlam bir duvarın üzerine binmiş olduğunu görenin hali güzel ve geçimi düzgün olur. Eğer duvar çürük ise rüya sahibinin hali de çürüktür. Rüyada duvar din ve mal sahibi kıymetli bir adam ile tabir edilir. Tamire muhtaç bir duvarı birtakım kimselerin tamir etmekte olduklarını görmek devlet ve makamı elinden gitmiş âlim bir kimsenin dostlarının onun servet ve devletinin iadesi için çalıştıklarına tabir edilip, yorumlanır. Kendi malı olan bir duvarı tamir ettiğini görenin hali ve vakti iyi olur.

Evinin duvarının yıkıldığını görenin eline define geçer. Üstüne duvarın yıkıl­dığını gören, işlediği günahların cezasını çeker. Harap ve özelliklerini kaybetmiş bir duvar görmek, âlimin ve büyük bir kimsenin arkadaş ve aşireti kalmayıp felakete düşmesine tâbir edilip, yorumlanır. Böyle bir duvarın yeniden yapıldığını görmek o kimsenin kaybettiği makam ve mevkisini yeniden elde edeceğine tâbir edilip, yorumlanır. Bir duvara asılı olduğunu görenin yok olmasına tâbir edilip, yorumlanır.

Diğer rüyâ tâbircilerinin görüşüne göre: Büyük bir zarara uğ­ramaya ve göre nimet ve şerefini kaybetmeye delildir. Bir değneğe da­yanarak bir duvardan atladığını görmek bir mümini terk edip müna­fıkla dost olur. Veya bir müminle istişareyi bırakarak bir münafıkla is­tişare eder. Bir duvara bakıp onda kendi misalini gören, vefât eder ve kabri üzerine ismi yazılır. Bir duvar üzerinde oturduğunu ve elinde bir altın bilezik olduğunu gören, servete, şeref ve itibara erişir. Duvarın evin içine yıkıldığını görmek ev sahibinin hastalığına, evin dışına doğ­ru yıkıldığını görmek ev sahibinin veya Rüyâyı görenin vefâtına tâbir edilip, yorumlanır. Bir görüşte rüya sahibi gurbette ise memleketine döner.

Eski ve harap bir duvarın kendi kendine yenileştiğini görmek ümit edilmedik saadet ve şöhrete, kerpiçten bir duvar bina ettiğini gör­mek Sâlih bir amel işlemeye tâbir edilip, yorumlanır. Taş ve kireç ile duvar yapmak iyi değildir. Bir duvarın yarıldığım görmek rüya sahibi­nin hapse gireceğine ve duvarın yangınını söndürmek için dökülen su­ların aktığını görmek erkek kardeşi veya damadı yüzünden üzülmesi­ne tâbir edilip, yorumlanır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca