Rüyada “Tavşan” Görmek

Tavşan
Rüyada Tavşan görmek tavşan yavruları görmek tasa, keder ve bezginliğe işarettir. Rüyada tavşan kesmek, sevmek, tutmak ne anlama gelir yorumu.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RUYADA TAVŞAN YORUMU: Rüyada tavşan görmek kötü ahlaklı bir eşe, tavşan yavruları tasa, keder ve bezginliğe işarettir.

Câbir’ül Mağribi (r.a) demiştir ki: Rüyada görülen tavşan rahat, vakar sahibi, inancına bağlı bir hanımdır. Tavşanının öldüğünü gören, hanımının yaptığı bir işten veya başkalarının hanımına yönelik hareketlerinden dolayı bir belaya uğrar. Bir tavşanın kendisiyle konuştuğunu gören, halkın hayret edeceği şekilde hayret edilecek bir kadınla birlikte olur.

Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a) demiştir ki: Tavşan görmek hanıma, tavşan tutmak evlenmeye işarettir. Tavşanı kestiğini görmek eşinden ayrılmaya işarettir.

El-Sâlimi (r.a) ’ye göre: Tavşan rüyasında hayır yoktur. Rüyada tavşan görmek; kadın ile de yorumlanır. Tavşan tuttuğunu gören eğer bekarsa evlenir. Tavşan kestiğini görmek; alacağı hanımın ömrünün kısa olacağına işarettir. Rüyada tavşan görmek, ağır başlı, vakarlı, Saliha hanıma tabir edilip, yorumlanır. Sahip olduğu tavşanın öldüğünü gören hanımı, çoluk çocuğu sebebiyle bir musibete uğrar. Rüyada Beyaz Tavşan görmek; hanımı, tutmak, evlenmeye işarettir. Tavşanı kestiğini görmek; hanımından ayrılmaya delalet eder. Tavşanın etinden, derisinden bir miktar aldığını gören kimseye hanımı tarafından az bir hayır isabet eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Soner dedi ki:

  Rüyamda beyaz bir tavşana portakal kabuğundan kulübe yapıp içine koydum. onla birlikte başka bir kulübenin içine yerleştirdim.

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Rüyada Beyaz bir tavşan görmek ve onun için kalacak bir yer yapmak, tanışacağınız bayana yada hayatınızda olan bir kadınla ciddi bir ilişkiye adım atmaya ve bazende kolay gelecek para demektir.

 2. hilal dedi ki:

  Ruyamda yol kenarinda bi hareklilik gorup merakla oraya bakiyorum, ve cok tatli kucuk beyaz bi tavsan cikiyo karsima…uzaklasip gidiyor..evli ve ucuncu bebegimizi beklemekteyim. Ne anlama geliyor bu ruya merak ettim

 3. Rüyamda beyaz tavşan gördüm. Rüyada tavşan görmek ne anlama gelir? ( Elif ) dedi ki:

  Rüyamda beyaz kocaman bır tavsan gordum zıplayarak yanıma kadar geldı ben ılkte korktum ondan ama zararsız oldugunu anladım hep pesımden gezıyordu.hafıf tuylerıde dokuluyordu cok guzeldı bembeyaz etkısınde kaldım.

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Elif, Rüyada beyaz tavşan görmek, hayır ile tabir edilir, kendini bilen terbiyeli ve ağırbaşlı bir kimse ile tanışmaya, bazı geçecek olan zor günlerin ardından sıkıntıya düşmeye yorumlanır.

 4. Damla dedi ki:

  Rüyamda yerde oturmus yanimdaki posetten bir seyler alarak ayıklıyordum sonra bir seye elimi attim yumusakti hemen aytim geri salyangoz sandim posette kiprasmaya basladı ve korktum kactim posetin zicinde hizli hizli dondu antenleri olan bir sey gibiydi posetten cikti ve cok hizli ilerliyordu ben odaya kactigimde masmavi gozlu beyaz bir tavsana donusmustu kardesiminde yanina gitti oda korktu sonrada uyandım çok merak ediyorum bu hayıra mı yoksa şere mi isaret lutfen bilgilendirin

 5. Emine dedi ki:

  Merhaba, rüyamda bir evin içinde iki tane beyaz tavşan yavrusu gördüm. Biri uyuyordu, diğeri ise uyanıktı. Uyanık olan zıplayarak öne çıktı. Onu kucağıma aldım, sevdim. Sonra elimde tavşan postunda bir kaplumbağa gördüm, rüyamda bile bu durum bana garip geldi. Rüyam nasıl tabir edilir acaba, yardımcı olursanız sevinirim.

 6. kemal dedi ki:

  Rüyamda tüfekle beyaz tavşan benden önce vurdular ölmedi sonra tüfekle ben vurdum ölmedi birdaha ateş ettim kanlar içinde kaldı yalvariri gibiydi boyun yarısı prcalandi yine kacmaya çalıştı sonra çok uzuldum

 7. Damla dedi ki:

  Ben rüyamda büyük bi camideydim annem bana kocaman bi kahverengi tavşan verdi kocaman ama bende dizlerimin üzerine koyup sevdim başını okşadım dizlerimde yattı caminin digeri bölümdede toplu halde kahverengi tavşanlar gördüm ne anlama geldiğini çok merak ediyorum yorumlar mısınIz?

 8. Kübra dedi ki:

  Rüyada tavşan sürüsü görmek tabirine baktım, renkleri beyazdi topraga havuc ekiyolardi sasirmistim cok olduklarina eve donerkende 2 tavsanin ciftlestigini gordum eve girerkende evden boyu uzun esmer bi adam cıkıyodu tanimadigim.

 9. Nazmi Esen dedi ki:

  Arkadaşımı gördüm bir tır ın etrafında dolanan kahverengi bir tavşan gördüm ve arkadaşıma burda tavşan var dedim tüfeği almaya giderken arkadaşım o benin tavşanım bana diyip yanına çağırdı ve dizlerine vurdu tavşan geldi ve ön patilerine arkadaşımın dizlerine uzattı sonra sevmeye başladık kafasını okşayınca hoşuna gidiyordu.daha sonra uyandım

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca