Rüyada “Tavan” Görmek

Tavan
Rüyada Tavan görmek, tavan akması, tavan arası ve tavanın boyanması, tavanın çatlaması veya çökmesini görmek ne anlama gelir yorumu.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı

RUYADA TAVAN GÖRMEK: Evinin tavanının kalıbıyla çöktüğünü görmek o evde oturanın veya ev sahibinin veya Rüyayı görenin vefatına, tavanın aktığını ve damladığını görmek bir ölü veya hasta için ağlamaya, tavanı örten çatı, beton veya herhangi bir örtünün açıldığını görmek fakirliğe düşmeye ve elinden nimetinin gitmesine, tavanın üzerinde ot bittiğini görmek birtakım kimselere aldanmaya, tavanın yarıldığını görmek hoşa gitmeyecek, nefret uyandıran bir iş yapmasına tabir edilip, yorumlanır.

Bazı rüya tabiri âlimlerine göre: Tavanın güzel ve süslü olması sahibinin onur, gurur şeref ve haysiyet ve makamına, tavanın çökmesi büyük bir felakete işarettir.

Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a) demiştir ki: Evin tavanı eğer tahtadan ise yüksek mevkili bir adama tâbir edilip, yorumlanır. Bir tavan altına gi­rince semâ’yı göremezse evine hırsız girmesine, tavanın altındaki direklerin kırılması münafık bir adamın vefâtına işarettir.

İmâmı Nablûsi (r.a) demiştir ki: Rüyada tavan görmek değerinin yükselmesi veya büyük bir adamdan gelecek maddi ve manevi bir destek ile tâbir edilir. Bir evin tavanının yıkılmak üzere bulunduğunu gören, böyle bir kimse tarafından korkuya düşmesine sebep olur. Ta­vandan toprak dökülerek elbisesinin kirlendiğini görenin korkusu so­na erer ve eline para geçer. Tavanın direklerinden birinin kırıldığını görmek bir âfet neticesi olarak ev sahibinin vefâtma tâbir edilip, yo­rumlanır. Aralıklarından gökyüzü görülen bir tavanın altına girdiğini görenin evine akrabasından biri girerek eşyasını çalar.

Evinin tavanının yıkıldığını gören, vefât eder. Tavandan su damladığını görenin evinin içinde bir ölü veya hasta için gözyaşı dökülür. Rüyasında tavanın üstüne çıktığını, inmek istediği hâlde inemediğini gören, hapse girer. Tavanın tahtalarını tutmakta olan çatı direği münafık olmakla beraber yüksek bir mevki işgal eden bir adam ile tâbir edilir. Bu direğin kırıldığını görmek vefâtma, kırılmayarak yerinden düştüğünü görmek de bu işgal ettiği makamdan almıcığına işarettir. Oda tavanının başına yıkıldığını ve kendi enkaz altında kaldığını gören, işkenceye uğrar ve başına kötü bir olay gelir Odanın tavanının altında yıldızları görenin evi kullanılmaz olur.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. mehmet enderi dedi ki:

  Mrb bugun bir ruya gördüm yorarsaniź cok sevnirim

  Bir evde misafirim ev sahibinin hizmetçisi yemek getirecek güya. Yanları yüksek ve parlak bir tepsiyle yanimiza geliyor içinde bir çok çeşit peynir var ev sahibine once poşet çay boyutunda yuvarlak bir peynir birakiyor hemen anliyorum tabi sulu olusundan koy peyniri oldugunu bana da verecekken tadina bir bakayim diyorum beyenirsem bende alirim azcik yiyorum ki peynir çok tuzlu… bana sormadan ev hizmetçisi olan kiz süzme peynir birakiyor benimicin

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Rüyanız hayır ola Mehmet bey görmüş olduğunuz rüya yakın bir vakit içinde hediye alacağınıza yorumlanır.Saygılar

 2. neslihan dedi ki:

  Merhaba
  Dün gece rüyamda kavanoz içinde kocaman bir japon balığı görüyorum yan yatmış bir halde ben ölecekmi derken yazık çok yetenekli bir balık deprem habercisi bu balık diyorlar balığı tedavi etmeye çalışıyordum.. Şimdiden yorumunuz için teşekkür ederim

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Slm görmüş olduğunuz rüyanın tabiri pisikolojik olan sahte rüyalardan kişinin günlük yaşantılarından etkilenmesidir.

 3. fatma dedi ki:

  Merhabalar
  Rüyamda bir tuvaletteyim ve idrar yapıyorum herşey sıradanken birden idrar sıçramaya ve üstüme tüm elbiseme bulaşıyor ben hemen yıkanmalıyım diyorum.. Sonrası biraz karışık en net kısımları burasydı tabir edebilirsenz çok sevinirim kolay gelsin..

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Merhaba görmüş olduğunuz rüyada hayatınızda olacak olumsuzluklar ve sıkıntılara işarettir.

 4. Rüyamda tavanın çöktüğünü gördüm. Rüyada tavan çökmesi ne anlama gelir? ( Özlem ) dedi ki:

  Dün seher vaktinde gördüğüm rüya: ben yatak odasında yatağımda yatıyorum. tavana baktım. tavan birden bire çatır çatır çatladı sonra da çöktü.Üst kattaki komşunun eşyaları üzerime döküldü. Yorumlarsanız çok sevinirim.
  Saygılarımla

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Özlem, Rüyada tavan çatlaması görmek, hayır ile tabir edilmez, hane içinde tatsızlık yaşamaya evli olan bir kimsenin eşi ile sorun yaşamaya ve evliliklerinin çatırdamasına, rüyada tavan çökmesi görmek, sıkıntı ve üzüntüye düşmeye aile içinde üzücü şeyler yaşayarak gözyaşı dökülmesine ve bir acı yaşanmasına yorumlanır.

 5. Fatma dedi ki:

  Mrb.dün gece rüyamda otuma odasının tavan ve duvarlarının islandini eşyaların bazılarının islandigini hatta yer değiştirdiğini görüyorum.odada çamaşır varmış annem memleketten gelmiş onları balkona seriyor.yukarı Komşum ev tadilatı yapıyor rüyamda onlara kiziyorum. Hayır olsun inşallah.

 6. arda dedi ki:

  rüyamda bal arısı beni sokuyor ve soktugu yerden bal akıyor ve arı ölüyor ne anlam içeriyor
  ve diger rüyamda kendi odamın tavanı ayrılıyor ama yere düşmüyor çökmüyor ve içeriye temiz yagmur suyu giriyor ne anlam taşıyor bu rüyalar…

 7. hatice dedi ki:

  meraba rüyamda bizim evin tavanını boyuyordum ama beceremiyordum yorumlarsanız sevinirim.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca