Rüyada “Tavaf” Görmek

Tavaf
Rüyada tavaf ettiğini görmek, rüyada tavaf edenleri görmek, rüyada Kabe’yi tavaf ettiğini veya tavaf eden hacıları görmek ne anlama gelir yorumu.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

RUYADA TAVAF GÖRMEK: Rüyasında Kabe’yi tavaf ettiğini gören, eğer âsi ve günah işlemekte ısrar eden bir kimse ise, tövbekar olarak cehennemden kurtulur. Eğer bekar ise evlenir ve âile saadetine erişir. Eğer bilgisi, eğitimi, kapasitesi ve yeteneği varsa öne geçerek yüksek bir dereceye kavuşup elde eder. Eğer tüccar ise ticareti artar. Fakir ise geçimi düzelir. Zengin ise serveti çoğalır.

Rüyada Tavaf etmek; Bazı tabirciler tavafın adak adamaya delalet ettiğini söylemişlerdir. Rüyasında hacca gidip Beytullah’ı tavaf ettiğini görmek rüya sahibi için dininin güzelliğine ve şeriatın sağlam yolunda yürümeye, Allâhü Teâlâ Hazretleri tarafından ödüle, korktuğundan emin ve güvene, borçlu ise ödemeye, fakir ise bol rızka, emin ve güven içinde olup herkesin hakkını tanır ve teslim eder olmaya tabir edilip, yorumlanır.

Bâzı tâbircilere göre: Rüyanın sahibi Kabe’yi tavaf ettiğini görse, bir adağın ye­rine getirilmesine veya bir yemin için kefaret vermeye, tâbir edilip, yorumlanır. Kabe’yi tavaf ederken adet ve usûlünden eksik ettiğini gör­mek dinin emrinde gevşeklik göstermeye, ibâdette eksikliğe, Kabe’nin tavaf edildiğini görmek halkın din, itikat, sünnete ve şeriata uyma ko­nusunda sebat ile yükseleceklerine, tavaf edenlerin tamamı tavaf etme­yerek haremden çıktıklarını görmek itikad, din ve Islâm ahlâkına hal­kın, önem vermeyip hırıstiyanlar gibi yaşadıklarına, kendi tavafını ikmal etmeden Mescidi Haram’dan çıktığım görmek dinî ve manevî bir kusur işleyeceğine tâbir edilip, yorumlanır.

İnsanları tavafa davet etti­ğini görmek; veya Beyti tavaf eden bir cemaate başkanlık ettiğini görmek mühim bir dini hizmette bulunmaya, halkı tavaftan men ettiğini ve tava­fın âdap ve usûlüne uymadıklarını görmek, bidat icat etmeye, usûl ve âdabına itina ile halkın Mekke’yi aceleyle tavaf etdiklerini görmek müslümanlarda din, itikat ve ahlâkın kuvvet kazanmasına, bir devlet yöneticisi veya idarecinin halkı Beytulah’ı tavafa davet ve teşvik ettiği­ni görmek hükümetin dine hizmet edeceğine, gaza ve cihatta İslâm âleminin zafer ve başarı kazanmasına tâbir edilip, yorumlanır.

Bir has­ta Kâbe’yi tavaf ettiğini görse; Allah tarafından şifaya kavuşur. Bir kadı­nın Beyti tavaf ettiğini görmesi bekâr ise Sâlih bir kocaya gitmesine, hâmile ise hayırlı evlâda, kocası günah işlemekte ısrar eden bir kimse ise, dine yönelmesine, ihtiyar ise güzel bir ölüme, tavaf Rüyasını özetleyecek olursak her sûrettle din ve Dünyada hayra nâil olmaya tâbir edilip, yorumlanır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Rüyamda Kabeyi tavaf ettiğimi gördüm. Rüyada Kabeyi tavaf etmek ne anlama gelir? ( Metin Cansın ) dedi ki:

  selamun aleykum ben rüyamda arkadşımla beraber kabeye gitmişiz bi evdeydik elimizde 2tane kabe anahtarı vardı arkadaşım telaş içinde çabuk çabuk hacılar taaf etmeye başlıyo bizde onlara yetişelim diyodu o anahtarla kabenın kapısını açmaya çalışıyordkkı o sıra sabah ezanına uyandım acaba ne demek

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Metin, Rüyada Kabe’ye gitmek, sıkıntılarının ve üzüntülerinin sona ereceğine iş hayatında başarılı olacağına, elinde anahtar olması gizli kalan bazı olayların ortaya çıkmasına ve sonuca kavuşmasına, anahtar ile Kabe’nin kapsını açmak hayallerine kavuşmaya istediğini elde etmeye yüksek mevki ve makamlarda olmaya ilim irfan sahibi kimse olup doğru yolda ilerlemeye yorumlanır.

 2. orhan dedi ki:

  Selamun aleykum. Ben ruyamda kabeyi gorup kabeyi kelpicten yapilmis ve uzerunde isimler kazilmis olarak 3 defa tavaf ediyorum. Bu ruyam ne manaya geliyor. Tsk

 3. ercan cihan dedi ki:

  ruyamda kabeyi gordum kabenin ortusunde acikliklar vardi aglayarak tavaf ediyodm dua ederk yorumlayabilirseniz allah razi olsun

 4. Mehmet dedi ki:

  Arkadasim beni ruyasinda tavaf yaparken gormus ne anlama geliyor

 5. Baran dedi ki:

  Merhaba ben rüyamda kabeyi babamla birlikte tavaf ediyordum be ona rehberlik ediyordum sonra biz kabeden eve döndüğümüzde bir olay olmuş herkes bizden şüpelendi ama sonra biz suudi Arabistan daydık dedik sonra sını göremedim uyandım

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca