Rüyada “Taş” Görmek

Taş
Rüyada Taş görmek, taş atmak, yerden taş toplamak, taşla vurmak, büyük taş, küçük taşlar görmek ne anlama gelir, nasıl yorumlanır rüyanızın tabiri burada!
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı

RUYADA TAŞ GÖRMEK: Rüyada taş olduğunu gören kimse; Cenâbı Hakk’a isyan eder. Kalbi katı, dini bozuk olur. Hasta ise ölür. Eğer bunlar olmazsa felç hastalığına tutulur ve bu sebepten hareket edemez. Taşa bindiğini gö­ren; bekâr ise evlenir. Boğazına taş asıldığını gören; üzüntü ve gam kedere uğrar. Bastonuyla taşa vurduğunu ve taşın yarılıp ondan su aktığını gören fakir ise zengin olur. Zengin ise zenginliği daha da artar. Bazen de taşlar; ibadet eden ve haramlardan sakınan insanlara delalet eder. Değirmen taşları alimlere, çocuklara ve hanımlara delalet eder.

Rüyasında taş topladığını görmek, yoldan ve yolculuktan kazandığı para ile bir servet biriktirir. Bir ovadan ve boş yerden taşlar toplayıp şehre naklettiğini gören, hile ile para kazanır.

RÜYADA TAŞÇI: Rüyada taşçı görmek zor işlere girmekten zevk alan, yakın olup yararlanmak için büyük kimselerin hizmetine gönüllü koşan kimse ile işarettir.

Elindeki taşı başka bir taş üzerine koyduğunu görmek, malını aldatarak başka bir adama verir.

RÜYADA TAŞ İLE VURMAK: Rüyada taş atıldığını görmek hayırlı değildir. İbni Şirin rahmetullah demiştir ki: Rüyasında bir kimseyi taşladığını gören, o kimseye söver. Rüyada görülen taşın bir çok manası ve anlamaı vardır bu rüyanızın  rüya tabirleri burada detaylı yer almaktadır.

Rüyada Küçük taşlar, kırılmış ve ufalanmış taş parçaları topladığını görmek, para biriktirir. Ufak taşları kimse görmeden toplayıp cebine koyduğunu gören, ötekinin berikinin malını çalar, iki yüzü düz parlak mermer gibi taş helal mal mülk servet ve paraya, eğri büğrü, pürüzlü âdi taş ise haram mal,mülk, servet ve paraya işarettir.

Bazı rüya tabiri âlimlerine göre: Taşlamak iki çeşit tabir olunur. Zarara uğramak, sapıtmışlık ve İslâm’a zarar verenlerin tuzağına düş­mek. İslâm’a göre taşlanma cezasını gerektiren bir sebeple taşlandığını görmek günahlarının bedelini ödemeye veya hoşa gitmeyecek, nefret ettiği ve işlemediği bir fiilden dolayı göreceği cezadır.

Bazı rüya tabiri âlimlerine göre: Rüyada Taşın düz ve parlak olması kazancın azlığına, pürüzlü ve kaba olması ise çok zor kazanmaya tabir edilip, yorumlanır. Rüyada diğer bir insana taş attığını gören,onu zina yapmakla veya büyük bir günahla suçlar, Diğer rüya tâbircilerinin görüşüne göre hakkında kötü söz söyler. Attığı taşın isabet edip o adamı üzdüğünü görmek itham veya kötü kelamın tesiriyle o kimsenin zarar etmesine işarettir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. arzu dedi ki:

    Ben normal meslegim guvenlik gorevlisi..ruyada gguvenlik gorevlisiymisim ve bulundugum bolgeye siyah panter girmis onuda cikarmak icin tas atarak kovaliyormusum attigim taslar buyukmus.panteri yaralamisim.ama panter kaciyormus fakat bolgemi terketmiyormus.kovaladigim yer daglik gibi biyermis.panter asaga dogru kacmis bende sIkilmisim aman cikmazsan cikma demisim ve giderken panter asagidan yukari dogru bana kosmaya baslamis yaraladigim icin cok kizmis.bebde korkmusum hizla cikis kapisini acmaya ugrasiyorum panter tam yaklasinca kapi aciliyo son anda disari cikiyorum fakat kapi kitlenmiyo.ben kitlemeye ugrasirken panter patisiyle acmaya ugrasiyormus.kapi demir parmakli kapiymis.eyvah beni parcalayacak yaraladigim icin cok kizdi diyorum anahtari cevirdikce kapi kitlenmiyormus.elimle kapiyi sikica tutuyorun..uyandigimda okadar kodkmusumki korkuyu icimden atamadim..

  2. koz dedi ki:

    rüyamda bir küs olduğumuz akrabaların köyünde sel olduğunu gördüm. sele tanık olmadım ama sel ben gelmeden önce olmuş gördüm.yani ben bundan etkilenmedim. birde birinin kafasına bir çok taş attığımı gördüm.

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca