Rüyada “Tarla” Görmek

Tarla
Tarla, Bağ, Bahçe görmek, tarla kadın ile tabir olunur. Rüyada bağ, bahçe ve tarla devlet başkanının, veya ordu komutanının ikametgahı ile tabir olunur.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

RUYADA TARLA, BAĞ, BAHÇE GÖRMEK: Dânyal (a.s.) buyurmuştur ki: Rüyada görülen tarla kadın ile tabir olunur. Rüyâsında kendi tarlasını sula­dığını gören, hanımı ile yakınlaşır. Başka birisinin tarlasını suladığını gören, yabancı bir kadın ile haram olan cinsel ilişkide bulunur. Bir kimsenin, rüyâ sahibinin tarlasını suladığını görmek, Rüyâyı görenin hanımı ile başka birinin gayri meşrû ilişkisine tâbir edilip, yorumlanır. Tarlasında güzel kokulu bir şey olduğunu görmek Salih evlada, kötü kokulu bir şey bulunduğunu görmek hain evlada, erik ağacı olduğunu görmek ilim ve edeb tahsil edecek faydalı evlada işarettir.

İbni Şirin rahmetullah demiştir ki: Kendisinin bir tarlası olup onda bir çok meyveli ağaç olduğunu ve bunlardan yediğini gören, servet sahibi bir kadın ile evlenerek ondan maddi-manevi yardım veya iyilik ve faydalanmaya nâil olur. Güz mevsiminde bir tarlaya girip üzerine yapraklar döküldüğünü gören, üzüntüye ve geçim darlığına düşer. Bir tarlaya girdiğini ve orada köşk, ağaçlar, çimenler, sular ve güzel kadınlar olduğunu gören, şehit olarak vefat eder. Kendine ait olan bahçede üzerine meyveler düştüğünü gören, bir büyük kimse ile çekişip galib olur. Bir bağ, bahçe ve tarlada yüksek bir yerde uzun oturup bir ağaca veya duvara dayandığını gören, evlâd ve âilesinden hayra kavuşur, Dünya ve Ahiret huzuru elde eder.

Kirmâni (r.a) diyor ki: Rüyada tarla görmek mal ve cemal sahibi büyük bir kimseye tabir edilip, yorumlanır. Bahar mevsiminde çimen­ler, çayırlar ve meyve dolu ağaçlarla süslü bir bahçede olduğunu, sel gelip bunları sökerek götürdüğünü görmek o bölge idarecisinin veya makamına sahip olanlardan birinin ölümüne işarettir. Bir tarlaya girip orada bir arslan görmek o bölge idarecisinin düşmanına galib gelmesi­ne, bir eşyanın yangın çıkarak yandığını görmek’o bölge hâkiminin an­sızın, birdenbire vefâtına; tarlada kurtlar ve avcılar görmek o bölge de oraya idâreci, yönetici veya başkan olanın haksızlık ve yolsuzluk ede­ceğine, bağda koyunlar görmek mal ve nimet elde etmeye, tarlada öküzler ve eşekler görmek zamanın devlet başkanının hizmetçi, koru­yucu, izzet, itibar ve nimetinin artmasına, orada atlar görmek büyük adamlara işarettir. Bahçede bâzı ağaçların uçtuğunu görmek askerin bir kısmının firarına, bahçeye girip meyvelerden toplayarak evine getirmek devlet başkanı tarafından veya o bölge idarecisi tarafından maddi- manevi yardım ile iyilik ve menfaat kazanmaya işarettir.

Câbir’ül Mağribi (r.a) demiştir ki: Rüyada tarla görmek insanın işi ve gayreti derecesinde yaptığı ameli ile tabir olunur. Bir bahçenin çiçek açarak güzelleştiğini görmek işinin ve âmelinin güzel olacağına, bahçeyi meyvesi az, çayır ve çimeninin olmadığını, terk edilmiş, darmadağınık ve düzensiz görmek işinin ve yaptıklarının bozuk ve çirkin olduğuna, dalı önce o yerde olmadığı hâlde bir bahçe mevcut olduğunu görmek o bölgeye yeni bir idareci veya yönetici geleceğine, bahar mevsiminde bir ekinin kurumuş olduğunu görmek o bölge hâkiminin haksızlık edeceğine, bir sebze dikerek bunun da yetişip güzelleştiğini görmek bir kadınla evlenip maddi-manevi yardım ile iyilik ve menfaat elde etmeye işarettir.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyada bağ, bahçe ve tarla görmek yedi şeyle tabir olunur: Hanım, evlâd, ömür, mal, itibar, sevinç, güzel ve genç kadınlar. Yine aynı kimse demiştir ki: Rüyâda bağ, bahçe ve tarla hâne sahibesi ve her şeyin düzenini en güzel şekilde yapan hanım ile tâbir edilir. Diğer rüyâ tâbircilerinin görüşüne göre bağ, bahçe ve tarla görmek ev sahibi, çocuk ve iş sahibi bir kadındır.

Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a) demiştir ki: Ekili tarla görmek genellikle istiğfar ve tövbeye işarettir. Diğer rüyâ tâbircilerinin görüşüne göre bağ, bahçe ve tarla rüyâsı müjdedir. Bir kimsenin bağ-bahçe ve tarlasını başka birinin suladığını görmek hanımının başka bir erkekte gözü olmasına, kendi bağ, bahçe ve tarlasını kendi suladığını ve meyve yetiştirdiğini görmek hanımıyla iyi anlaştıklarına ve evlâd sahibi olmaya, tarlada yılan görmek mülkünün korunacağına, bir bağ, bahçe ve tarlaya girip orada her şeyi tam görmek rızık, maddi-manevi yardım ile iyilik ve menfaat elde etmeye, meyve veya çiçek topladığını görmek eline maddi imkanlar geçeceğine, ve bu imkanları iyi değerlendirip mal mülk ve servet sahibi olacağına bir güzel bahçeye girip orada tesadüf ettiği kadının kendini davet ettiğini, fakat icabetten kaçındığını görmek şehit olarak vefat etmeye, ekili tarla görmek zengin bir kadınla evlenmeye, bağ, bahçe ve tarla suladığı halde bir fayda olmadığını görmek hanımının kısır veya cinsi ilişkiden kaçman biri olduğuna tâ­bir edilip, yorumlanır.

Bazı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Rüyada bağ, bahçe ve tarla devlet başkanının, veya ordu komutanının ikametgahı ile tabir olunur. Rüyasında bir bağ, bahçe ve tarlaya girdiğini gören, bunlardan birine girer. Bir bahçeye girdiğini görmek kalbine İslam sevgi ve anlayışı gireceğine tabir edilip, yorumlanır. Bahçe görmek Kur’an ve ilim ile de tabir olunur. Bir bahçeye baktığını gören, bir Kur’an’a veya bir kitaba bakar. Bir bahçeye girdiğini gören, din, iman ve hidâyet yoluna girer. Bahçeden çıktığını gören, hidayetten dalalete çıkar. Bahçeden bir şey yediğini gören, ilme nâil ve dinde Sâlih olur.

Bazı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Bir bahçe görmek, içindeki bitki ve ağaçların ne olduğunu ve kendi malı bulunduğunu bilmek rüya sahibinin dininin salâhiyetine ve itikadının temizliğine işarettir. Başka birinin mülkü olan güzel, düzenli ve bakımlı bir bahçeye girdiğini ve burada gezmeyi istediğini gören, Sâlihlerle arkadaş olur, onlarla beraber Hacca gider. Bahçenin yanması, ağaçların sökülmesi veya kuruma­sı iyi değildir. Bahçenin yandığını görmek o bölge de İslâm’ın zayıflı­ğa düşeceğine, halkın islâmi kavramlarla farzlarla helal ve haram ile ilgilenmeyip önemsemeyeceği ne bahçeyi kendi ateş vererek yaktığını görmek Allah korusun İslamdan çıkacağına, bahçeye sel gelip harab et­tiğini görmek, devlet başkanının halka haksızlık edeceğine, bahçenin kuruduğunu görmek insanlar arasında günahların yayılmasıyla din ve İslâm’ın unutulacağına işarettir. Bahçede vahşi ve ehlileştirilmiş hayvanlar ve haşarattan bir şey görmek, faydalı ve zararlı olduğuna göre (:mesela tavuk ve horoz faydalı, fare ve yılan zararlı gibi) din ve İslama hayır veya zarar gelmesi olarak tabir olunur. Ağaçlar ve türlü çiçekler ile süslü, mükemmel bir bahçeye girip oturduğunu ve orada her istediği şeyi bulup yediğini gören, şehit olarak vefat edip cennete girer. Di­ğer rüyâ tâbircilerinin görüşüne göre Sâlihler ve evliyalar zümresinde haşr olunur rüyanızın İslami rüya tabirleri bu şekilde yorumlanmıştır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Reis dedi ki:

  Evin yanında bahçe yalnız çimen vardı bu bahçeyi ev yapmayı düşünüyorum ev için hesap yapıyor dum

 2. zülay dedi ki:

  Rüyamda evimin Bahcesine ait büyük bir Bahcem daha varmis Bahcemde salincaklar var salanmak icin 3 4 tane bazilarinin ipleri salincaklara dolanmis bende iplerin birtanesini salincaktan dügümü cözüp salanmak istedigimi görüyorum anlami ne acaba

 3. muslume dedi ki:

  Cokguel bir bag tarlasi vardi bizim deyildi sonra karnabahar vardi tertemiz

 4. Tuba dedi ki:

  Ben ruyada bizim avlumuz var toprak yok içinde yani kardesimin buraya karpuz kış kabagi üzüm çilek ve vişne ektigini gördüm ve bunlar meyve vermişti koparip yiyrdm tadi çok güzeldi daha sonra sokaga baktim ve komsumuzun kocaman saksiya limon dikmis oldgunu gördüm ama limonla yarim olarak çıkmıştı ve kardesime limon ekemsini soyledim brz karışık bir ruyaydi

 5. seyma dedi ki:

  Rüyamda yeşil her yer arazi bizim sonra bi tanıdığım var diyorum ki onun tarlasına da bakalım onun tarlası kup kural susuzluktan koca koca deliklerden bi sürü yılan çıkıyor ayağımı atmamla kacmam bir oluyo ayağıma yılanın biri dolanıyor kurtuluyorum ondan

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca