Rüyada “Taht” Görmek

Taht
Tahtın dışı kadına, iç tarafı rüyayı görene, yukarısı erkek çocuğa, aşağısı kız çocuğa Rüyada Taht görmek sevineceği ve şeref duyacağı hanıma işarettir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı

RÜYADA TAHT GÖRDÜM YORUMU: Rüyada Bir kimse kendisinin güzel bir tahtın üzerinde olduğunu görse; makam ve yüksek dereceye, izzet ve şerefe kavuşur. Tahtın dışı kadına, iç tarafı rüyayı görene, yukarısı erkek çocuğa, aşağı­sı kız çocuğa delâlet eder. Taht; rüya görenin sevineceği ve şeref duyacağı hanıma işarettir.

Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a) demiştir ki: Rüyada bir memleketin tahtına oturduğunu gören, eğer buna lâyık ise devlet başkanı olur. Eğer ehil değil ise kötü şöhrete uğrar ve başına bela gelir. Oymalı ve nakış­lı bir taht gören, ve üzerinde oturan bir memuriyete geçerek orayı güzelce idare eder ve halkın işlerini yürütmesine yardım eder. Sandal ağacından yapılmış, sahibi belli bir taht görmek güzelliği övülmeye la­yık olacak bir memuriyete geçer. Eğer sahibi belli değil ise ve bilhassa rüya sahibi üzerinde oturuyorsa rüya kendisine aittir.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyada taht görmek dokuz şekilde tabir edilir: İzzet, şeref, yolculuk, makam, büyüklük, sorumluluk ve memuriyet, değerlilik, kudret, emrin geçerliliği. Rüyada Taht Görmek İslami yorumu, Rüyada görülen taht genel olarak olumlu yorumlanır ve kazanılacak bir zaferle ilişkilendirilir.

Rüyada Bir Tahtta Oturmak; rüyasında bir tahtta oturduğunu görmek çok istenilen ve uzun zamandır üzerinde çalışılan bir işle ilgili kazanılacak başarı, alınacak mükafat olarak tabir edilir. Diğer yandan rüyada görülen bu tahtın değerli taşlarla bezenmiş olması veya altından olması, kazanılacak başarının çok büyük olacağına ve kişinin hayatını olumlu anlamda değiştireceğine işaret eder.

Rüyada Tahta Çıkmak; rüyasında tahta çıktığını gören kişi için bu rüya elde edilecek olan bir makam ve  itibar olarak tabir edilir. Rüyada Kırık, Eski Taht Görmek; rüyada kırık ve eski bir taht veya böyle bir tahtta oturduğunu gören kişi için bu rüya ele geçecek ancak kişinin değerlendiremeyeceği, başarıyla sonuçlanmayacak bir fırsattır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca