Rüyada “Pranga” Görmek

Pranga
Rüyada Pranga Görmek ile alakalı tabirler, Rüyada Ayağında pranga olduğunu görmek, ellerini ve ayaklarını bağlı olduğunu görmek ne anlama gelir?

RUYADA PRANGA BUKAĞI GÖRMEK: Bukağı da bir çeşit bağdır. Bukağı ile bağlı olan yerinden ayrılamaz, dolayısıyla rüyası kararlı ve azimli olan bir kimse ile tabir olunur.

İslami Tabiri: Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a.) demiştir ki: Rüyada Pranga görmek, rüya sahibinin hayır ve şer içinde bulunduğu işte kararlı ve azimli olması ile tabir edilir. Bir kimse bir ayağında pranga görse arzu ettiği yolculuğa gidemez. Eğer pranga iki ayağında ise, sorumluluk almasına tabir edilip, yorumlanır.

Diyanet Yorumu: Rüyada Pranga görmek, Ayağından pranga ile bağlı olduğunu görmek, eğer rüya sahibi sıkıntı ve hüzün içindeyse bunlardan hızla kurtulacağına delalet eder.

İmam-ı Nablusi şöyle buyuruyor: Câferi Sâdık (r.a) buyurmuşlardır ki: Rüyada pranga görmek, Bukağı rüyası dört çeşite işarettir: Küfür, nifak, cimrilik ve günahlardan korunmak Tabirde Rüya sahibinin Hali dikkate alınır.

Prangaya Vurulmak

Rüyada Prangaya vurulmak bu kimse hayır işler ile meşgulse hayırda kararlı olmaya, şer işlerde meşgulse şerde kararlı ve azimli olmaya tabir edilir. Rüyada Prangaya vurulduğunu görmek, bazende yapmayı istediği şeylerde başarılı ve azimli olup zafere kavuşacağına delalet eder.

Bukağı Görmek

Dânyal (a.s.) buyurmuştur ki: Rüyada Bukağı görmek, Ayağında iki, üç, dört bukağı olduğunu gören kimse, o kadar evlada sahip olur. Diğer bir adamla beraber bukağıya vurulmuş olduğunu gören kimse, büyük bir gü­naha girer ve devlet yöneticisi veya vekillerinin ceza vermesinden korkulur.

Ayakta Pranga Görmek

Rüyada Ayakta pranga görmek, Eğer pranga kurşundan ise, Hristiyanlardan ve misyonerlerden iyilik, ve karşılıksız maddi yardım görür, veya Bekir ise evlenir. Rüyada Ayakta Pranga Görmek ile alakalı tabirlerden bazıları, eğer pranga bakırdan ise, göreceği iyilik, maddi menfaat ve yardım Yahudilerdendir. Eğer gümüşten ise, zengin bir kadın ile evlenir. Eğer altından ise, yolculuğa çıkacağına veya hasta olacağına tabir edilip, yorumlanır.

Ayaklarını Zincirle Bağlı görmek

Rüyada ayaklarını zincirle bağlı görmek, bu kimse günah işlemekte ısrarcı ise işlemeye devam eder. Eğer günah işlemeyip dine yönelmiş ve daha dikkatli biriyse, din yolunda hizmete devam eder ve başarılı olur. Ayaklarında kiremitten yapılmış bir pranga yada bukağı gören kimse, araziden nefret eder.

Ellerini Zincirle Bağlı Görmek

Bâzıları demişlerdir ki: Bukağı eğer ipten yapılmış ise, dininin emirlerinde kararlı ve azimli olarak uyması ile yorumlanır. Eğer bukağı kurşundan imal edilmişse rüyâ sâhibi kuvvetsiz ve ehemmiyetsiz bil­işte verdiği sözünde, hal ve hareketlerinde tutarlı ve kararlı olur. Eğer pirinçten ise, kötü bir işte karar kılar ve gayret göstermesine, yorumlanır.

Eğer gümüşten ise, kararlı ve azimli olarak gözü evliliklerdir. Eğer altından yapılmış ise, elinden giden malın geri gelmesini bekler. Eğer odundan ise, nifak ve buğuz üzerinde sabit demektir. Eğer iplikten ve­ya bezden ise, sabit ve sürekli olmayan bir işte bazen çalışır bazen bırakmasına yorumlanır.

Ellerini ve Ayaklarını bir bağ ile bağlı görmek

Kirmâni Rahmetullah demiştir ki: Kendisini bukağı ile bağlı gö­ren kimse, eğer hayır ehli ve dinine bağlı ise, dininde sözünde, hal ve hareketlerinde tutarlı ve kararlı olur, eğer memur ve divan erbabından ise, hükmünde ve memuriyetinde devam eder.

Eğer hasta, haklı veya haksız yere girdiği ceza evinde cezasını çekmekte bulunan kimse veya sıkıntıda ise, o hâlde kalması uzar, eğer yolcu veya gitmek teşeğer be­kâr ise,üsünde ise, geri kalır. Eğer ayağındaki bukağı gümüşten ise, bir kadın ile evlenip onun esiri olur. Eğer altından ise, elinden bir şey gi­der.

Eğer sarı pirinçten veya kurşundan ve buna benzer şeylerden ise, ümit ettiğinden çok fazla olarak hayır, iyilik ve yardım görür, eğer demirden ise, sakat olup yerinde kalır.

İslama Göre Bukağı ve Pranga Tabiri

Türkiye’nin en geniş kapsamlı rüya hazinesi  ve İslami Rüya Tabirleri yorumcuları şöyle buyurmuştur. Sitemizin Rüya uzmanları ve Rüya Tabirleri alimlerine göre: Pranga ve Bukağı rüyasını defalarca tecrübe etmiş ve onda hayırdan başka bir şey görmediklerini açıklamışlardır. Bukağı ve Pranga ne kadar ağır olur ise, derecesi de o kadar iyi ve hayırlıdır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca